Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Команда бойынша 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҰМЖ бөлімі: 5.3 A Бөлім. Біздің өміріміздегі алгоритмдер |
Мектеп: «№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» КММ |
||||||||||
Пәні: информатика |
|||||||||||
Күні: 08.01.18 Ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж |
||||||||||
Сынып: 5 сыныптар |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Команда бойынша |
||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.1 -алгоритм анықтамасын тұжырымдау 5.3.2.3-орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру |
||||||||||
Сабақ мақсаттары |
өмірден алгоритмдерге мысалдар келтіре алады. |
||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
||||||||||
Тілдік мақсат |
- алгоритм ұғымын түсіндіре алады; - өмірден алгоритмдерге мысалдар келтіре алады. |
||||||||||
Пәндік лексика және терминология |
алгоритм, командалар орындаушысы, командалар жүйесі |
||||||||||
Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер |
Алгоритм – бұл… Алгоритмдерді …түрлерінде ұсынуға болады Командалар орындаушысы – бұл... Командалар жүйесі – бұл….. |
||||||||||
Құндылықтарды баулу |
Оқушылардың танымдық қызығушылығын, адамгершілік қасиеттерін арттырып, тиянақтылыққа тәрбиелеу. |
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Логика, математика |
||||||||||
Алдыңғы білім |
Оқушыларда өмір тәжірибесінен алгоритмдер туралы түсінігі бар. |
||||||||||
Жоспар |
|||||||||||
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||
Сабақтың басы 3 минут Сабақтың ортасы Топтастыру 10 минут «Жигсо» әдісі арқылы 5 мин |
Ұйымдастыру. 1) оқушылармен сәлемдесу; 2) сыныпқа ынтымақтастық атмосфераны орнату; Оқушылар шеңбер болып тұрып бір - біріне, жақсы тілектер айтады. ІІ. Топқа біріктіру. Топқа ағылшын тілінде 1-ші, 2-ші санау арқылы біріктіру. 1-топ Орындаушы 2-топ Команда Жаңа тақырыптың мақсатын түсіндірдім. Электронды оқулықтан «Алгоритм» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Жаңа тақырыпты «Ішкі шеңбер - сыртқы шеңбер» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1 тапсырма. Дәптермен жұмыс: |
оқулық, Слайд жұмыс дәптері |
|||||||||
5 мин 5 минут 5 минут 5 мин |
Алгоритм анықтамасын құрыңыз. ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Дискриптор: алгоритм анықтамасын жазады; 2 тапсырма. Берілген суреттерді пайдаланып алгоритмге мысалдар кетеріңіз. І топ Өсімдік өсіру ІІ топ Дастарқан дайындау Дискриптор: - «Дастарқан дайындау» алгоритмініне мысал келтіреді; - «Өсімдік өсіру» алгоритміне мысал келтіреді. Тапсырмаларды орындаған оқушылар ҚБ смайликтер арқылы бағаланды ІІ тапсырма Орындаушыға команда беретін нысандарды көрсетіңіз. Дискриптор 1. орындаушыға команда беру үшін нысандарды анықтайды; Тапсырмаларды орындаған оқушылар ҚБ смайликтер арқылы бағаланды ІІІ тапсырма: Орындаушы үшін сәйкес командалар жүйесін толықтырыңыз Дискриптор орындаушылар үшін командалар жүйесін құрады Тапсырмаларды орындаған оқушылар ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланды
|
А4 парақ |
|||||||||
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақ соңында оқушылар «БББ» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасы §16 оқу |
БББ кестесі |
|||||||||
Кері байланыс |
« Бағдаршам» әдісі |
«Бағдаршам» әдісі: үш түрлі стикерге оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін жазады. |
Стикерлер |
||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және денсаулықты сақтау ережелері |
|||||||||
Көшеден өту алгоритмі Сүт пісіру алгоритмі Компьютерді өшіру алгоритмін жаз |
Дискриптор арқылы өз-өздерін бағалайды. Қалыптастырушы бағалау смайлик, «Бас бармақ» әдістері арқылы алынады. |
Көзге арналған жаттығулар. Арақашықтықты сақтау. Дұрыс отыра білу |
|||||||||
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
||||||||||
|
|||||||||||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе 1: 2: табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
ҰМЖ бөлімі: 5.3 A Бөлім. Біздің өміріміздегі алгоритмдер |
Мектеп: «№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» КММ |
|||||||||
ҰМЖ бөлімі: 5.3 A Бөлім. Біздің өміріміздегі алгоритмдер |
Мектеп: «№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» КММ |
|||||||||
Пәні: информатика |
||||||||||
Күні: 15.01.18 Ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж |
|||||||||
Сынып: 5 сыныптар |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Команда бойынша |
|||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.1 -алгоритм анықтамасын тұжырымдау 5.3.2.3-орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру |
|||||||||
Сабақ мақсаттары |
өмірден алгоритмдерге мысалдар келтіре алады. |
|||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
|||||||||
Тілдік мақсат |
- алгоритм ұғымын түсіндіре алады; - өмірден алгоритмдерге мысалдар келтіре алады. |
|||||||||
Пәндік лексика және терминология |
алгоритм, командалар орындаушысы, командалар жүйесі |
|||||||||
Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер |
Алгоритм – бұл… Алгоритмдерді …түрлерінде ұсынуға болады Командалар орындаушысы – бұл... Командалар жүйесі – бұл….. |
|||||||||
Құндылықтарды баулу |
Оқушылардың танымдық қызығушылығын, адамгершілік қасиеттерін арттырып, тиянақтылыққа тәрбиелеу. |
|||||||||
Пәнаралық байланыс |
Логика, математика |
|||||||||
Алдыңғы білім |
Оқушыларда өмір тәжірибесінен алгоритмдер туралы түсінігі бар. |
|||||||||
Жоспар |
||||||||||
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы 3 минут Сабақтың ортасы Топтастыру 10 минут «Жигсо» әдісі арқылы 5 мин |
Ұйымдастыру. 1) оқушылармен сәлемдесу; 2) сыныпқа ынтымақтастық атмосфераны орнату; Оқушылар шеңбер болып тұрып бір - біріне, жақсы тілектер айтады. ІІ. Топқа біріктіру. Топқа ағылшын тілінде 1-ші, 2-ші санау арқылы біріктіру. 1-топ Алгоритм 2-топ Блок-сызба Жаңа тақырыптың мақсатын түсіндірдім. Электронды оқулықтан «Алгоритм» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Жаңа тақырыпты «Ішкі шеңбер - сыртқы шеңбер» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1 тапсырма. Дәптермен жұмыс: |
оқулық, Слайд жұмыс дәптері |
||||||||
5 мин 5 минут 5 минут 5 мин |
Алгоритм анықтамасын құрыңыз. ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Дискриптор: алгоритм анықтамасын жазады; 2 тапсырма. Берілген суреттерді пайдаланып алгоритмге мысалдар кетеріңіз. І топ Оқушының үйден мектепке дейінгі жол жүру алгоритмін жазыңыз Дискриптор: - «Алға жүру» командасын қолданады; - «Солға бұрылу»/«Оңға бұрылу» командаларын қолданады. ІІ топ «Алға 1 қадам жүру», «Оңға бұрылу», «Солға бұрылу» командаларын орындай алатын Робот үшін «А» нүктесінен «В» нүктесіне жүретін жолдың алгоритмін құрыңыз
Дискриптор: - командалар санын анықтайды; - командалар жүйесін қолдана отырып, әрекеттердің сөздік алгоритмін жазады.АВ 20Тапсырмаларды орындаған оқушылар ҚБ смайликтер арқылы бағаланды Тапсырмаларды орындаған оқушылар ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланды
|
А4 парақ |
||||||||
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақ соңында оқушылар «БББ» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасы §15 оқу |
БББ кестесі |
||||||||
Кері байланыс |
« Бағдаршам» әдісі |
«Бағдаршам» әдісі: үш түрлі стикерге оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін жазады. |
Стикерлер |
|||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және денсаулықты сақтау ережелері |
|
|||||||
Көшеден өту алгоритмі Сүт пісіру алгоритмі Компьютерді өшіру алгоритмін жаз |
Дискриптор арқылы өз-өздерін бағалайды. Қалыптастырушы бағалау смайлик, «Бас бармақ» әдістері арқылы алынады. |
Көзге арналған жаттығулар. Арақашықтықты сақтау. Дұрыс отыра білу |
|
|||||||
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|
||||||||
|
|
|||||||||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе 1: 2: табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |