Материалдар / Ашық сабақ "Көнерген сөздер" 6 сынып

Ашық сабақ "Көнерген сөздер" 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты: Көнерген сөздер туралы түсінік бере отырып, оқушылардың сөздік қорларын молайту.Көнерген сөздер түрлерін ажырата білу және қолдана білуге үйрету,оқушыларды бірлесе отырып білім алуына дағдыландыру. Оқулықтан негізгі идеяны табуға үйрету.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
4483
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сынып : 6

Пән: қазақ әдебиеті

Cабақтың тақырыбы: Джек Лондон “Мексиға ұлы»

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың қалыптасқан білім –білік дағдылары арқылы Ривера бейнесін ашу, шығарманың идеялық мәнін түсіну, өздігінен білім алуға баулу.

Күтілетін нәтиже: Шығарманың мазмұнын талдау арқылы оқушылардың ойлау, жүйелеу, салыстыру қабілеттері жетіледі.

Стратегиялық әрекет: «Миға шабуыл» , «Ой қозғау», «Автор орындығы», «Сөздер жарысы», «Венн диаграммасы», «Кубизм»


Сабақ барысы

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Жұмыс тәсілдері,

Әдіс - формалары

Берілетін уақыт

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгендеп, бір-біріне тілек білдіруге, топқа бөлініп отыруларына жағдай жасайды

«Шаттық шеңберіне »тұрып бір—біріне тілек тілеп, топқа бөлініп отырады

Әдісі: жағымды психологиялық ахуал туғызу

Формасы:

Ұжымдық, топтық

3 мин


Әр топтың атауының сабаққа қатысын анықтау

Әр топ өз атауларын сабақпен байланыстыра отырып түсіндіріп береді

Әдісі: ой қозғау

Формасы: топтық

2 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Оқушылардың үй тапсырмасына қаншалықты дайындалғанын тексереді

Әңгіменің

композициялық құрлымын талдайды. Яғни сюжетін баяндайды.

Әдісі: ортадағы қалам

Формасы: жекелей

2 мин

Тақырыпты талдау (жаңа сабақ)

Әр топқа тапсырма беріп, жұмыс жасауға бағыттайды

1-топ: Шығарманың тақырыбын ашу (неліктен олай аталған?)

2-топ: Ривера мен Дэнни бейнесін салыстыр (Венн диаграммасы арқылы)

3-топ:Ривераның намысын жанып, қажырын күшейткен қандай күш?(Мәтіннен мысал келтіріп оқы)

4-топ: Әңгіме желісімен көрініс көрсету

5-топ: Ривера бойынан байқалған қасиеттерді жаз. Ривера сіздерге қалай әсер етті?

Әдісі: ой қозғау, миға шабуыл

Формасы: жекелей, топтық


15 мин

Сергіту сәті

Оқушыларға ой тастайды

«Автор орындығына» отырып Ривераға,Дэнниге, көрерменге жазған хатын оқиды

Әдісі: шығармашылыққа баулу

Формасы: жекелей

3 мин

Жаңа сабақты пысықтау

Топтарға тапсырма беріп, жұмыс жасауына жағдай жасайды

1,2-топ: Әңгімедегі жаңа сөздерді айтып жарысу

(мағынасын түсіндіру)

3-4 топ: әңгіме желісімен мақал,нақыл сөздер айту

5-топ: Қазақ әдебиетінде спорт тақырыбында жазылған қандай шығармалар бар.

Әдісі: ой қозғау

Формасы: топтық

жекелей

5мин

Жаңа сабақты қорыту

Ой қорытып, түйін шығаруға бағыттайды.Сұрақ қояды?

-Спорттың ел мәртебесін асқақтатудағы орны қандай?

- Еліміздің атын шығарып жүрген қандай спортшыларды білесіңдер?

- Сендер өз елдеріңе қалай пайдаларыңды тигізесіңдер?

Өз тұжырымдарын жасап, өз ойларын, пікірлерін білдіреді

Әдісі: жартылай ізденіс, тұжырымды пікір айтуға ұмтылдыру

Формасы: топтық, жекелей

5 мин


Үй тапсырмасы

Шығармашылық ізденіске баулу


«Ер намысы –ел намысы» ойтолғау жазу

Әдісі: шығармашылық жұмысқа баулу

Формасы: жекелей

2 мин


Бағалау

Топ басшысына сенімділік танытып, өз қорытынды бағасын шығару

Топ басшысы сабақ барысында бағалау парағын толтырады

Топты және жекелей бағалау

3 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақ қалай өткенін сұрау

Бүгінгі сабақтан өздері түйгендерін айтады

Әдісі: сабаққа , өз әрекеттеріне баға беруге баулу

5 мин



















































Сынып: 5

Пән: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Мақал -мәтелдер

Сабақтың мақсаты: Мақал-мәтелдердің қолданысын, ерекшелігін, ишара тұрғысынан қолданылуын білдіру

Күтілетін нәтиже: Мақал мен мәтелді ажыратады, тілдік ерекшелігін,мәтелдердің қолданылу ерекшелігін біледі.

Стратегиялық әрекет: «Миға шабуыл» , «Ой қозғау», «Мақалдар жарысы», «Венн диаграммасы»


Сабақ барысы

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Жұмыс тәсілдері,

Әдіс - формалары

Берілетін уақыт

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгендеп, топқа бөлініп отыруларына жағдай жасайды

Топқа бөлініп отырады

Әдісі: жағымды психологиялық ахуал туғызу

Формасы:

топтық

3 мин


Әр топтың атауының сабаққа қатысын анықтау

Әр топ өз атауларын сабақпен байланыстыра отырып түсіндіріп береді

Әдісі: ой қозғау

Формасы: топтық

2 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Оқушылардың үй тапсырмасына қаншалықты дайындалғанын тексереді

Топта өзара бір –бірінің жұмысына көз жүгіртеді, өзінікімен салыстырады (134-жаттығу)

Әдісі: ортадағы қалам

Формасы: жекелей

2 мин

Жаттығу жұмыстары

Әр топқа тапсырма беріп, жұмыс жасауға бағыттайды

1-топ: Адамгершілік туралы мақал- мәтел жазу. Мағынасын түсіндіру.Ішіндегі антоним, синоним, омоним дерді талдау.

2-топ: Достық туралы мақал- мәтел жазу.Мағынасын түсіндіру. Ішіндегі антоним, синоним, омоним дерді талдау.

3-топ: Сыйластық туралы мақал-мәтел жазу. Мағынасын түсіндіру. Ішіндегі антоним, синоним, омоним дерді талдау.

4-топ: Туыстық туралы мақал –мәтел жазу. Мағынасын түсіндіру. Ішіндегі антоним, синоним, омоним дерді талдау.

(129-130-жаттығу)

Әдісі: ой қозғау, миға шабуыл

Формасы: жекелей, топтық


5 мин


135- жаттығуды түсіндіріп, талдап жазуларын бақылайды.

135-жаттығудағы мақал-мәтелдерді жазып, мағынасын ашады.

Әдісі: ой қозғау

Формасы: топтық

жекелей

4 мин


Әр топқа мақал – мәтел береді.

Берілген мақал не мәтелге ребус құрайды(131,133-жаттығу)

Әдісі: шығармашылық жұмыс

Формасы:топтық

5 мин

Сергіту сәті

Оқушыларға мақал-мәтелдер жазғызады.

Оқушылар берілген мақал-мәтел туралы шағын көрініс көрсетеді

Әдісі: шығармашылыққа баулу

Формасы: топтық

5 мин

Сабақты пысықтау

137-жаттығудың орындалу барысын түсіндіреді.

Мақалдарды дәптерлеріне көшіріп жазады.

Өз ойларын айтады. Жеті санына қатысты мақал-мәтел айтады.

Әдісі: Сауатты жазуға баулу

Формасы: жекелей

4 мин

Сабақты қорыту

Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтайды.

Мақал –мәтел айтады. Мағынасын түсіндіреді.

Әдісі: жартылай ізденіс, тұжырымды пікір айтуға ұмтылдыру

Формасы: жекелей

5 мин

Үй тапсырмасы

Шығармашылық ізденіске баулу


Мақал-мәтелдерді қатыстырып мәтін жазу.

Әдісі: шығармашылық жұмысқа баулу

Формасы: жекелей

2 мин


Бағалау

Оқушылар білімін бағалайды


Топты және жекелей бағалау

3 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақ қалай өткенін сұрау

Бүгінгі сабақтан өздері түйгендерін айтады

Әдісі: сабаққа , өз әрекеттеріне баға беруге баулу

5 мин

Бәйгеден екі-үш күн бұрын


































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ