Материалдар / Ашық сабақ Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері 11 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар:Көрсеткіштік теңдеулерді шешу. Оқушылардың басым көпшілігі: Көрсеткіштік теңдеулерді бірдей негізге келтіру. Кейбір оқушылар: Көрсеткіштік теңдеулерді тиімді тәсілімен шешу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2021
3371
41 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

11.4 Көрсеткіштік теңдеулер.


Мектеп: Жалдама орта мектебі

Күні:22.01.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Аубакирова Жанат

Конысбаевна

Сынып:11

Қатысқандар: 7

Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы:.

Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.4.1. Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:Көрсеткіштік теңдеулерді шешу.

Оқушылардың басым көпшілігі:

Көрсеткіштік теңдеулерді бірдей негізге келтіру.

Кейбір оқушылар:

Көрсеткіштік теңдеулерді тиімді тәсілімен шешу.

Бағалау критерийі

Барлық оқушылар:

Квадрат теңсіздікті шешеді.

Оқушылардың басым көпшілігі:

Көрсеткіштік теңдеулерді бірдей негізге келтіреді.

Кейбір оқушылар:

Көрсеткіштік теңдеулерді тиімді тәсілімен шешеді.

Ойлау дағдыларының

деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану.

Тілдік мақсаттар


1) Оқушылар:

Көрсеткіштік теңдеулерді шешу жолдарын түсіндіреді.

2)Пәндік лексика және терминология:

Көрсеткіштік теңдеу, бірдей негіз, жаңа айнымалы.

3)Диалог пен жазылым үшін пайдалы сөз тіркестері:

Көрсеткіштік теңдеу ол - ..............


Құндылықтарға баулу



Топпен және жұппен жұмыс істеу барысында оқушылардың бойында ұйымшылдық, сыйластық, еңбекқорлылық қабілеттерін дамыту.

Пәнаралық байланыс

Математика,алгебра

Тақырып бойынша алдыңғы білім


Көрсеткіштік функция.





Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин












Сабақтың ортасы:

(ұжымдық жұмыс)






Ұжымдық жұмыс


3 мин













Топпен жұмыс:



























  1. Ұйымдастыру.(психологиялық ахуал,топқа бөлу)

Амандасу,оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал: « Іске сәт» деген сөз арқылы оқушылардың жағымды көңіл-күйлерін қалыптастыру.

Бейдж смарт картасы арқылы оқушыларды екі топқа бөлу.

І-топ: Тақ сандар-Көрсеткіштік теңдеу

ІІ-топ: Жұп сандар-Көрсеткіштік функция

«Бас бармақ » әдісі арқылы бағалау:

Жоғары -барлығын түсіндім

Көлденең-енді түсініп келемін

Төмен- түсінбедім

1.Үй жұмысын тексеру: № 262( 3)

3х+3х+1+3х+2=117

3х+3х*3+3х*32=117

3х(1+3+9)=117

3х*13=117

3х=117/13

3х=9

3х=32

Х=2

т/у: 9+27+81=117 жауабы: 2

«Мюнстенберг» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашады.

(топтарға парақшалар таратылады)

АБИВКӨРСЕТФЛДКІШТІКЫЯУТЕҢРАЧПНАЗДЕУ

2.Өткен тақырыпты қайталау. «Ой қозғау» әдісі

Қарқынды саралау. Оқушылар берілген сұрақтарға шектеулі уақытқа жауап береді.

1.Көрсеткіштік теңдеу деп қандай теңдеуді айтамыз?

2.Көрсеткіштік теңдеудің шешу тәсілдері?

3.Бірдей негізге келтіру тәсілі.

4.Жаңа айнымалы енгізу тәсілі.

5.Ортақ көбейткішті жақша алдына шығару.

6.Графиктік тәсіл.

7.Көрсеткіштік теңдеу жүйесі деп қандай теңдеуді айтамыз

Қалыптастырушы бағалау.Тапсырманы мұғалім ауызша бағалайды.Топ басшысы топ мүшелерінінің бағалайды.Бағалау парағына бағаларын қояды.

«Бас бармақ » әдісі арқылы мұғалімге тапсырманы қандай деңгейде орындағанын көрсетеді.

Кері байланыс:Сұрақ:көрсеткіштік теңдеуді қандай тәсілдермен шешуге болады екен.

3.« Бірге ойланайық» әдісі

.Есептер шығару:№ 263(1-3) Атобы

266 В тобы

264 С тобы

Сергіту сәті:

1.Бірдей санды бірнеше рет,

Көбейтуден тұрады

Егер оны ықшамдасаң

Қандай атау болады? (дәреже)

2.Теңдеудің,сөздің,өсімдіктің ортақ несі бар? (түбірі)

3.Бір шеңберді бір шеңбер

Көтеріп тұр білсеңдер? (8)

Тақырыпты бекіту тапсырмалары:

Топпен жұмыс:

«Фишбоун» әдісі: Постерге балықтың қаңқасы суретін салып,басына тақырып жазылады.Денесінің жоғарғы жағындағы қанаттарға есептердің шығару жолдары жазылады.Түйінді есептің шешімі құйрығына жазылады.


І-топ: Тапсырма:Ортақ көбейткішті жақшаның алдына шығару тәсілі арқылы теңдеуді шешіңдер:

2х+2х+1+2х+5 = 70

Дескриптор:

-теңдеуді негіздердің қасиеті бойынша жазады

-ортақ көбейткішті жақша алдына шығарады

- теңдеудің екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіреді

-теңдеуді шешеді

-табылған түбірлерді берілген теңдеуге қойып тексеру

- берілген теңдеудің шешімін жазады .


ІІ-топ:Тапсырма:Жаңа айнымалы енгізу тәсілі арқылы

теңдеуді шешіңдер : 2х+2х+1+2х+5 = 70


.
































































Жұптық жұмыс:

Дескриптор:

- теңдеуді негіздердің қасиеті бойынша жазады

-Айнымалыларды жаңа айнымалымен алмастыру арқылы

алгебралық теңдеу алады

-шыққан теңдеудң шешеді

-алгебралық теңдеудің табылған түбірлерін алмастырылған теңдікке қойып,алғашқы айнымалының мәндерін анықтайды

-табылған мәндердің теңдеуді қанағаттандыратынын тексереді

-берілген теңдеудің шешімін жазады .

ҚБ:Есептің шығарлуын тақтада көрсетеді.Шығару жолдарын түсіндіреді.

«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі бойынша топтар бірін –бірі бағалайды.Екі жақсы жағын айтады,бір ұсыныс.

Кері байланыс:-Есеп түсініктіме?

- Қандай жерін түсінбедіңдер?

-Өз тобының жұмысын қалай бағалар едің? Себебі?

«Ойлас,бөліс,жұптас» әдісі : Бейдж-смарт карточкасындағы күн,бұлт,найзағай бойынша оқушылар жұптасады.

2 тапсырма.Теңдеуді шешіңдер.

1.4х+4х+2+4х+3=81

2.2х+2х+1+2х+5=70

3.11х+11х+1+11х+2=133

4.3х+3х+1+3х+2=39


Дескриптор:

-теңдеуді негіздердің қасиеті бойынша жазады

-ортақ көбейткішті жақша алдына шығарады

- теңдеудің екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіреді

-теңдеуді шешеді

-табылған түбірлерді берілген теңдеуге қойып тексеру

- берілген теңдеудің шешімін жазады .

«Ғажайып көрме» әдісі

Көрсеткіштік теңдеуді әртүрлі тәсілмен шешу:

--Бірдей негізге келтіру тәсілі

--Ортақ көбейткішті жақша алдына шығару тәсілі

--Жаңа айнымалы енгізу тәсілі

-- Теңдеудің екі жақ бөлігін көрсеткіштік функцияға бөлу тәсілі

І-топ

  1. 4х+1+4х=320

  2. 3х = 27

  3. 9х-8*3х-9 =0

  4. 5х+1 = 8х+1

ІІ- топ

  1. 2х+2х+1=12

  2. 25х = 52

  3. 16х-2*4х+1= 0

  4. 7х-3= 9х-3

Дескриптор:

-теңдеуді негіздердің қасиеті бойынша жазады

-ортақ көбейткішті жақша алдына шығарады

- теңдеудің екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіреді

-теңдеуді шешеді

-табылған түбірлерді берілген теңдеуге қойып тексеру

- берілген теңдеудің шешімін жазады .

ҚБ:Оқушылар бір-біріне көмектесе отырып берілген тапсырманы орындайды,тақтаға шығарып көрсетеді.






































770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!