Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Күрделі есептер шешімі" 10 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Механикалық қозғалыс. Қозғалыстың салыстырмалылығы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин) Өткенді қайталау сұрақтары. |
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Механикалық қозғалыс»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Механикалық қозғалыс салыстырмалы болғандықтан, әртүрлі координаталық санақ жүйесінде дененің жылдамдығы Галилей түрлендірулерімен анықталады. - Кинематикада, әдетте, Галилей түрлендіруіне кіретін жылдамдықтар: абсолют жылдамдық, салыстырмалы жылдамдық және ауыспалы жылдамдық деп есептелінеді.
ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 1.8. Механикалық қозғалыс. Қозғалыстың салыстырмалылығы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Кинематиканың негiзгi түсiнiктерi мен теңдеулерi» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Кинематика»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 1.1. Кинематиканың негiзгi түсiнiктерi мен теңдеулерi |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененiң қозғалысы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 1.5. Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененiң қозғалысы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Шеңбер бойымен қозғалысың сипаттамасы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 1.9. Шеңбер бойымен қозғалысың сипаттамасы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
|
|
|
Сыныбы |
10 «А» сыныбы |
|
Пәні |
Физика |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дененің ұшу қашықтығының лақтыру бұрышына тәуелділігі. |
|
Құрал - жабдықтар |
Баллистикалық зертханалық пистолет, сантиметрлік бөлігі бар өлшеуіш лента, 2-3 таза және көшірме қағаз , жапсырма лента. |
|
Оқыту әдістері |
Демонстрациялау, практикалық ізденіс, проблемалық, зерттеушілік жұмыстар |
|
Сабақ типі |
Теориялық білімді практика жүзінде қалыптастыру сабағы |
|
Сілтеме |
Күнтізбелік жоспар, интернет, нұсқаулық |
|
Сабақтың мақсаты |
Зертханалық жұмыс жасай отырып оқушының теориялық білімін қалыптастыру. Берілген құрал-жабдықтар арқылы зерттеу жұмыстарын жүргізу. Сыни тұрғыдан ойлауды дамыту. Ұжымдық әрекетке тәрбиелеу. Оқуды бағалауды меңгеру. Дарынды және талантты балаларды анықтау. Оқытудағы басқару мен көшбасшылықты негізге алу. |
|
Оқытудың мақсаты |
Процессті түсіну, сезіну, анализ жасау. Оқушыны логикалық ойлауға, салыстыруға, өзіндік бағалау дағдысын қалыптастыруға үйрету. |
|
Міндеті |
Оқушыларды өз бетінше білім алуға үйрету, ой-өрістерін, тез ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру және адамгершілікке тәрбиелеу. |
|
Оқыту нәтижесі |
1. Тақырыпты түсінуі. 2. Оқушылардың белсенділігі. 3. Оқушылардың түсіну, сезіну, анализ жасау, ойлау қабілетінің дамуы. 4. Ақпаратты өңдеуі, тәжірибе арқылы тексеруі. 5. Сынып ұжымында ынтымақтастық ахуалдың қалыптасуы |
|
Қадамдар |
1. Жұпқа бөлу. 2. Жұппен жұмыс. 3. Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы анықтамамен салыстыру. 4. Зерттеу жұмысы. 5. Ойын жинақтау, пікір алмасу. 6. Тәжірибені орындау. 7. Анализ жасау. |
|
Тапсырма |
Блум таксономиясы бойынша топқа тапсырма беру. 1. Білім 2. Түсіну 3. Қолдану 4. Талдау 5. Жинақтау 6. Бағалау |
Сабақтың барысы: |
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру. Оқушыларды жұпқа бөлу. Үй тапсырмасын пысықтау. Өткен сабақтар бойынша сұрақтар таратылады. Жаңа тақырып. Сабақ мақсаты айтылып, Блум таксономиясы бойынша топқа тапсырма беру. 1. Білім. Еске түсіру. 2. Түсіну. Мысал келтіру арқылы ойын айттыру. 3. Қолдану. Өмірде, тұрмыста, техникада, табиғатта қолданысын, пайдалана білу әрекеттерін еске түсіру. 4. Талдау. 5. Жинақтау. Оқушылардың ойларын жинақтауы, постерде бейнелеуі, қорғауы. 6. Бағалау. Оқушылардың өзін-өзі, топтарды бағалауын, мадақтауларын қадағалау. 7. Сабақты қорытындылау. Үй тапсырмасы. |
Оқушылар жұпқа бөлінеді. Жұпта талқылайды. 1. Оқушы ойланады. 2. Оқушы жеке орындайды. 3. Жұппен жұмыс. Физикалық шамалар мағынасына талдау жасайды. Ғаламтормен, оқулықпен жұмыс жүргізу. 4. Мағынасына талдау жасайды. Ойланады, салыстырады, табады, талқылайды, ашады, іздейді. 5. Бұрынғы білім негізін пайдалана отырып, жаңа проблеманы шешеді. Тәжәрибені орындау. 6. Ойлап табады, құрастырады, шығарады, байланыстырады. 7. Бағалайды, талқылайды, өз пікірін айтады |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Кеплер заңдары. Бүкіләлемдік тартылыс заңы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Кеплер заңдары»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 2.7.Бүкіләлемдік тартылыс заңы; § 2.9. Кеплер заңдары |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Ньютон заңы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин) Бірінші тарауды қайталау сұрақтары. |
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Ньютон заңдары»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 2.1. Ілгерілемелі қозғалыс динамикасы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Импульстің сақталу заңы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Импульс моменті»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 2.6. Айнымалы қозғалыс үшін импульстік түрдегі Ньютонның екінші заңы. Импульстің сақталу заңы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Энергияның сақталу және айналу заңы. Қатты дененің айналмалы қозғалысы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 2.4. Айнымалы қозғалыстың энергиясы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Айналмалы қозғалыс үшін Ньютонның екінші заңы. Гироскоп» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 2.5. Айналмалы қозғалыс үшін Ньютонның екінші заңы. Гироскоп |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Статика элементтері» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Статика элементтері»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 2.3. Статика элементтері |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Бернулли теңдеуi. Тұтқыр сұйық» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин) Екінші таруды қайталау сұрақтары. |
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Сұйықтар мен газдар»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 3.1; §3.2. Бернулли теңдеуi. Тұтқыр сұйық |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Денелердi сұйықтардың қапталдай ағуы. Қанаттың көтеруші күшi» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 3.3; §3.4. Денелердi сұйықтардың қапталдай ағуы. Қанаттың көтеруші күшi |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Молекулалық-кинетикалық теорияның негiзгi қағидалары және оның тәжiрибелiк дәлелдемелерi. Молекулалардың өзара әрекеттесу күшi» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин) Қайталау сұрақтары. |
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «МКТ»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§4.1-4.3. Молекулалық-кинетикалық теорияның негiзгi қағидалары және оның тәжiрибелiк дәлелдемелерi. Молекулалардың өзара әрекеттесу күшi |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Термодинамикалық тепе-теңдік. Температура зат бөлшектерінің жылулық қозғалысының орташа кинетикалық энергиясының өлшемі ретінде» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 4.4. Термодинамикалық параметрлер. Температура және оны өлшеу тәсілдері |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Идеал газ. Молекулалық-кинетикалық теорияның негiзгi теңдеуi» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Идеал газ»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 4.5. Идеал газ. Молекулалық-кинетикалық теорияның негiзгi теңдеуi |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Идеал газ күйінің теңдеуі; Изопроцестер. Бойль-Мариот, Гей-Люссак, Шарль..; Дальтон заңдары» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 4.6. Менделеев – Клапейрон теңдеуі § 4.7. нақты газдар. Ван-дер-Ваальс теңдеуі |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Газдарды техникада қолдану» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 4.8. Газдарды техникада қолдану |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Газдың ішкi энергиясы. Iшкi энергияны өзгерту тәсiлдерi. Термодинамиканың бiрiншi заңы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Ішкі энергия»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 5.1-5.2. Газдың ішкi энергиясы. Iшкi энергияны өзгерту тәсiлдерi. Термодинамиканың бiрiншi заңы |
Үй тапсырмасын білу,түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Термодинамикадағы жұмыс» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 5.3. Термодинамикадағы жұмыс |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Термодинамиканың бірінші заңын изопроцестерге қолдану» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 5.7. Термодинамиканың бірінші заңын изопроцестерге қолдану |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Адиабаттық процесс» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 5.8. Адиабаттық процесс |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Циклді процес. Карно циклі.Жылу қозғалтқыштары және қоршаған ортаны қорғау» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 5.10-5.11. Жылу қозғалтқыштары. Жылу қозғалтқыштарының қолданылуы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Термодинамиканың екiншi заңы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Механикалық қозғалыс»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 5.12. Термодинамиканың екiншi заңы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Булану және қайнау. Қаныққан және қанықпаған бу. Заттың кризистiк күйi. Ауаның ылғалдылығы» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - «Механикалық қозғалыс»кластер құру - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 6.1-6.3. Булану және конденсация. Будың қасиеттері.Қайнау. Заттың кризистiк күйi. Ауаның ылғалдылығы |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Сұйықтың беткi қабатының қасиеттерi. Жұғу. Қылтүтіктік құбылыстар» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 6.4. Сұйықтың беткi қабатының қасиеттерi. Жұғу. |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Кристалл және аморф денелер» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 7.1. Кристалл және аморф денелер |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |
Қысқа мерзімдік жоспары
Пән мұғалімі |
|
Сынып |
10 «а» |
Сабақтың тақырыбы: |
«Қатты денелердің механикалық қасиеттері. Сублимация» |
Жалпы мақсаты |
Сыни ойлау стратегиялары арқылы жаңа тақырыпты оқушыларға өздігінен меңгертуді және бір-бірін оқытуға үйрету. Тақырыптың ғылыми негізін арттыру, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту; |
Сілтеме |
Б.Кронграт, В.Кем, Н.Қойшыбаев 10 сынып оқулығы; |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
- Алған білімдерінің өмірде кездесетіндігін және оны қалай қолданатындығын еске түсіріп, негізгі қызметтерін айқындау. |
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер |
Слайд, флипчарт, стикерлер, тақырыпқа қатысты бейнероликтер |
Қолданылатын модульдер |
1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; 2. Оқушыларды сыни ойлату арқылы көз, көздің құрылысы, адам үшін көздің маңызы, көздің кемшіліктерін өзбеттерімен ұғындыра отырып, жаңа білімді қалыптастыру. 3. Оқушыларды сыни ойлата отырып, өзбеттерімен, жұппен және топпен жұмыс жасауға үйрету. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; 5.Оқытуда басқару және көшбасшылық; |
Оқыту әдістері |
Сыни ойлау, диалогтық әдіс, топтық жұмыс, АКТ |
Сабақ жоспары:
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс –әрекеті.
№ |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
1. |
Ұйымдастыру. |
|
Топқа бөліну. |
2. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Миға шабуыл. (5мин)
|
Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
3. |
Жаңа тақырып |
І. Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа кіріспе. - Сабақтың мақсатын анықтау. - «Жазу машинасы» стратегиясы ІІ. Мағынаны ашу.
- Сергіту сәті ІІІ. Ой толғау.
|
Сұрақ - жауап Топтық жұмыс Есте сақтау. Тақырыпты түсіну. Жеке (2мин), топтық (2мин) жұмыс. Түртіп, керегін жазып алу. Бірін-бірі оқыту Топтық кластер қорғау 1 мин. |
5. |
Үйге тапсырмасын беру. |
§ 7.2. Балқу және кристалдану. Сублимация |
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу. |
6. |
Бағалау. |
Өлшемді және жиынтық бағалау. |
Өзін –өзі өлшемді бағалау. Сабақтан алған әсерлерін айту. |