Материалдар / Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері" 11сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері" 11сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
"Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері" тақырыбы 11 сынып оқушылары үшін керек. ҰБТ тапсырғанда логарифмніңанықтамасы,қасиеттерінің көп көмегі болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қараша 2020
1598
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

11.3.А. Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп: Мичурин жалпы орта білім беретін мектеп – балабақша кешені

Күні:

Мұғалімнің аты – жөні: Казжанова Гулаем Зинешовна

Сынып: 11

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері (1 – сабақ)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

11.2.2.8.Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану

Сабақтың мақсаттары

-Логарифмдік теңдеудің анықтамасын біледі, шешу әдістерін ажыратады

-Логарифмнің анықтамасын, қасиеттерін, логарифмдік теңдеудің анықтамасын қолданады;

-Логарифмдік теңдеулерді шешу әдісін қолданады;

-Күрделі логарифмдік теңдеулерді ең тиімді тәсілмен шешеді.

Бағалау критерийлері

-Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін анықтайды;

-Логарифмнің және логарифмдік теңдеудің анықтамасын қолданады;

-Логарифмдік теңдеулерді шешеді, түбірін анықтайды,

-Күрделі теңдеулерді шешуде тиімді тәсілдерді қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

-логарифм қасиеттерін теңдеулерді шешкенде ескереді;

-логарифмдік теңдеулерді шешкенде қажетті тепе – тең түрлендіруді анықтай алады.

Пәндік лексика және терминология:

-логарифмдік теңдеу

-потенциалдау

-мүшелеп логарифмдеу

-көрсеткіштік логарифмдік теңдеу

Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер

-Айнымалысы логарифм белгісі ішінде болатын теңдеу ..............

-Қарапайым логарифмдік теңдеу түрі .............

-Логарифмдік теңдеуді шешу тәсілдері ..........

Құндылықтарға баулу

Оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау,жаңа жағдайларға икемделу,мәселелерді қою және шешім қабылдау, топта жұмыс істеу, жұптық,өз жұмысының сапасына жауап береді. «Құрмет,ынтымақтастық, ашықтық»

Пәнаралық байланыс

Физика

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, Презентация

Тақырып бойынша алдыңғы білім

1. Логарифмнің анықтамасы,қасиеттері.

2.Логарифмнің дербес түрлері.

3.Теңдеу және оларды шешу.

Саралау

Жіктеу, Диалог және қолдау көрсету, Қарқын,Қорытындылау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин






















4 мин

































Ұйымдастыру:

1.1 Сынып оқушыларымен амандасу

1.2 Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу

1.3 Оқушыларды түгендеу

Психологиялық ахуал қалыптастыру

( Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып бір біріне тілек тілейді және гүлдің күлтелеріне логарифм қасиеттері жазылады,қасиеттерді дұрыс тапқандары бойынша топқа біріктіріледі.

Саралау тәсілі: «Жіктеу» (оқытудың болжалды міндетіне қарай аралас топ)

топқа бөлу (гүл күлтелерін таңдау арқылы топқа бөлу)

Белсенді оқу әдісі: «Гүлмен тілек» Гүл күлтелеріне жазылатын логарифмдік қасиеттер.Қасиеттердің оң жағы бір бөлек сол жағы бір бөлек жазылады,бірін бірі дұрыс тауып топ құрады.1) а2 в; в; 2) 1; 0;

3) + ; ;

4) n ; ;

ҚБ: Мадақтау (жарайсыңдар, өте тамаша, т.с.с)


Саралау тәсілі: «Диалог және қолдау көрсету»

Белсенді оқу әдісі: «Конверттегі сұрақ»

Үй тапсырмасы: көршілерімен дәптерлерін алмастыру арқылы тексеріледі. (Мұғалім үй тапсырмасының жауаптарын интербелсенді тақтада слайд беттерінен көрсетеді, оқушылар дәптерлерін алмастыру арқылы бір бірін мұғалімнің жауабымен тексереді)

Ойлау дағдыларының деңгейі: білу, түсіну

I топ

1. Көрсеткіштік теңдеудің анықтамасы?

2. Логарифмнің қасиеттері?

3. log232 ?

II топ

1. Көрсеткіштік теңдеулер шешудің қасиеттері?

2. Натурал логарифмнің анықтамасы?

3. log327 + log39 ?

III топ

1.Көрсеткіштік теңдеуді бірдей негізге келтіріп шығару тәсілі оң және бірге тең емес дәреженің қандай қасиетіне негізделген?

2. Логарифмнің анықтамасы?

3. log464 ?

IV топ

1. Ондық логарифмнің анықтамасы?

2. log327 - log39 ?

3. log749 ?

Дескриптор: Білім алушы:

  • Көрсеткіштік және логарифімдік функцияның анықтамасы мен қасиеттерін а.жырата алады

Қалыптастырушы бағалау: «Үш шапалақ» әдісі арқылы оқушылар жауаптарына қарай бірін – бірі бағалайды.Егер жауап толық болмаса шапалақ саны

азаяды

Презентация

«Гүлмен тілек» (сергіту және топқа біріктіру)









Оқушылар барлығы айтады












Конвертте сұрақтар болады

Үй тапсырмасының жауабы интеpнет желісі apқылы интеpбелсенді тaқтaдa көpсету









Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі

12 мин










































































































































7 мин













578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!