Материалдар / Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістері"11 сынып

Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістері"11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістері"11 сынып 11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; Барлық оқушылар:  Логарифмдік теңдеулер бойынша алған білімдерін жүйелеу;  Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерімен танысу. Оқушылардың басым бөлігі:  Логарифмдік теңдеулерді шешу жолдарының тиімді тәсілдерін есеп шығаруда қолдану, біліктіліктерін арттыру. Кейбір оқушылар:  Теориялық білімдерін практикада ұштастыра отырып, ойлау және есте сақтау, танымдық қабілеттерін дамыту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қараша 2021
595
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: ___________



Ақтөбе облыстық мамандандырылған физика-математикалық мектеп-интернаты
Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Педагогтің аты-жөні:

Биржанова А.А.

Күні:

26.02.2021

Сынып: 11

Қатысушылар саны: 13

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

  • Логарифмдік теңдеулер бойынша алған білімдерін жүйелеу;

  • Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерімен танысу.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Логарифмдік теңдеулерді шешу жолдарының тиімді тәсілдерін есеп шығаруда қолдану, біліктіліктерін арттыру.

Кейбір оқушылар:

  • Теориялық білімдерін практикада ұштастыра отырып, ойлау және есте сақтау, танымдық қабілеттерін дамыту



Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың Басы

3 минут



















7 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі

- оқушылармен сәлемдесу

- оқушылардың назарын сабаққа аударту

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу

Оқушыларды топқа бөлу:

Шоколад таратылады. Алған шоколадтарына үш түсті қағаздар бекітілген, түстер бойынша топтарға бірігеді:

I – топ: жасыл;

II –топ: қызғылт;

III – топ: сары.

ІІ. Өткен сабаққа шолу.

Оқушылардан «Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін» «Галлерея» әдісімен көрсету сұралады.

Оқулық, құрал-жабдықтарын дайындау

Сабаққа зейін салу.


















Үй тапсырмаларын презентациямен интербелсенді тақтада қоғау.


Үй тапсырмасын келесі топ алдыңғы топты бағалау парақшасына бағалайды.















Қалыптастырушы бағалау: оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Ә.Н.Шыныбеков; Д.Ә.Шыныбеков; Р.Н.Жұмабаев

«Алгебра және анализ бастамалары»

2-бөлім

Алматы «Атамұра» 2020






Интербелсенді тақта

PowerPoint

Сабақтың ортасы

13 минут

ІІІ. Топтық тапсырма

(әр топқа 3 есептен беріледі)

I – топ:







I I –топ:









I II – топ:






Білім алушы:

  • Логарифмдік теңдеуді шешу әдісін дұрыс таңдайды;

  • Есептердің шешімін табады.


Тақтаға әр топтан екі оқушы шығып екінші және үшінші есептерді қорғайды.




Бір топтың есебін келесі топ та орында отырып шығарып, дұрыстығын тексеру қажет, сол бойынша жауап парақшасына тиісті ұпай қояды

Қалыптастырушы бағалау: оқушылар бірін-бірі бағалайды.








И.П.Рустю мова; С.Т.Рустю мова

Тренажер по Математике для подготовки ЕНТ

Часть 3

Алматы,

2013


Кеспе қағаздар

Жауап парақшасы



7 минут


IV. «Тұлғаны таны»


Әр топқа экраннан логарифм ұғымын математика ғылымына енгізуде үлес қосқан математиктердің суреттері көрсетіледі.

2 минут уақыт ішінде ортаға шыққан оқушы тұлғаларды дұрыс табу керек.


Математиктер:

  • Джон Непер- Шотландық математигі,1614 жылы логарифм кестесін ойлап тапқан;

  • Иоганн Кеплер - неміс астраномы, логарифм белгісінің алғашқы нұсқасы log белгілеуін 1624 жылы енгізді,

  • Эдмунд Гунтер-логарифмдік сызғыш ойлап тапты.

  • Михаил Штифель – алғашқы логарифмдік кестені құрушылардың бірі,«Arithmetica integra», 1544;

  • Леонард Эйлер- логарифмдік функцияның комплекстік жиында таралуын тұжырымдады.

  • Карлу Фридриху Гаусс – логарифмдерді қосу және азайтуды есептеді, 1800.



Ортаға бір топтан бір оқушыдан шығады, арқасын экранға қаратып отырады. Қалған топ мүшелері экранда көрсетілген тұлғаны жасырады, ортадағы оқушы мүмкіндігінше бірнеше адамдың атын атап табады.





Топтар бірін-бірі бағалайды.


Неше адамды табаса, соған сай балл қойылады.







PowerPoint


Интернет ресурстары нан алынған математик тер портреттері


Жауап парақшасы

Сабақтың соңы

5 минут


V. Жеке жұмыс


«Иә-жоқ» тапсырмасын топ ішіндегі оқушылар жеке орындайды.

  1. Логарифмнің негізі теріс және 1-ге тең бола алады

  2. Негізі а болатын а санының логарифмі нөлге тең

  3. Негізі а болатын 1 санының логарифмі бірге тең

  4. Екі немесе бірнеше оң сандардың көбейтіндісінің логарифмі көбейткіштердің логарифмдерінің қосындысына тең

  5. Қатынастың немесе бөлшектің логарифмі алымының логарифмі мен бөлімінің логарифмінің айырмасына тең

  6. Негізі 10 болатын санның логарифмі ондық логарифм деп аталады

  7. Негізі е саны болатын логарифм бірлік логарифм деп аталады

  8. Логарифмдік функция көрсеткіштік функцияға кері функция

  9. теңдеуінің шешімі 2-ге тең;

  10. теңдеуінің шешімі болмайды, бос жиын.

Оқушылар берілген сұрақтарға «Иә» немесе «Жоқ » деп берілген кестені толтырады.


  1. Жоқ

  2. Жоқ

  3. Жоқ

  4. Иә

  5. Иә

  6. Иә

  7. Жоқ

  8. Иә

  9. Иә

  10. Жоқ

Интербелсенді тақтада көрсетілген жауаппен сәйкестендіреді.

1 дұрыс жауапқа 1 балл.


Қалыптастырушы бағалау: Топтар бірін-бірі бағалайды.



И.П.Рустюмова; С.Т.Рустюмова

Тренажер по Математике для подготовки ЕНТ

Часть 3

Алматы,

2013


Кеспе қағаздар


Жауап парақшасы

Рефлексия

5 мин

VІ. Сабақ соңында топтардың жинаған ұпайларын есептеп, қорытынды жеңімпаз топты анықталады.

«Тілектер ағыны» рефлексиясын орындайды.



Үй тапсырмасы.

Кезеңдер бойынша жинаған ұпайды есептейді, жеңімпаз топ анықталады.

Сабақ соңында оқушылар қағаздарға есімін жазбай өз ойларын, тілек-ұсыныстарын жазып себетке салады.





Үй тапсырмасын жазып алады.






Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау оқушылардың

Материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақт саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық

кезеңдері

сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ