Ашық сабақ «Маникюр жабдықтары, атқаратын қызметі, қолдану ережелері»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ «Маникюр жабдықтары, атқаратын қызметі, қолдану ережелері»

Материал туралы қысқаша түсінік
кәсіптік оқыту колледждерінің мұғалімдеріне арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының

«Тараз сервис және технология колледжі» КМҚК




«Бекітемін»

директордың оқу-өндірістік

жұмысы жөніндегі орынбасары

________Абдибекова З.М.

«__» ________ 2017 ж.





Ашық сабақ жоспары


«Маникюр жабдықтары, атқаратын қызметі, қолдану ережелері»




Мамандығы: 0506000 «Шаштараз өнері және сәндік косметика»

Біліктілігі: 0506012 «Шаштараз модельер»

Пәні: Өндірістік оқыту

Курсы, тобы: ШМ-14-1

Өндірістік оқыту шебері: Исатаева Г.Б.

Өтілетін орны: № 309 шеберхана









Қызмет көрсету бағытындағы цикл жетекшісі: _______________ Отемисова Г.О.





Тараз 2017 жыл.


Сабақтың тақырыбы: Маникюр жабдықтары, атқаратын қызметі, қолдану ережелері


Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың мақсаты: Білімгерлерге маникюр жабдықтарын, атқаратын қызметін, қолдану ережелерін үйрету.

Дамытушылық мақсаты: Білімгерлердің рухани ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту.

Тәрбиелік мақсаты: Білімгерлерді әсемділікке, әдептілікке, икемділікке тәрбиелеу.

Пән аралық байланыс: Арнайы технология, санитария және гигиена

Қажетті құрал –жабдықтар: Алжапқыш, қолға арналған сүлгілер, су сабын, маникюр қысқыштары, күрекшесі, егеу, лактар, асқын тотығы және т.б.


I - Сабақтың барысы:


1. Ұйымдастыру кезеңі.

2. Үй тапсырмасын сұрау.

3. Жаңа сабақты түсіндіру.

4. Ағымдық бөлім.

5. Қорытынды.


II- Ұйымдастыру кезеңі


1. Білімгерлермен сәлемдесу, түгелдеу.

2.Білімгерлерді сабаққа дайындау.

3. Сабақтың мақсатын түсіндіру.



III-Үй тапсырмасын тексеру:


1.Техникалық қауіпсіздік ережесі.

2. Шаш бояу туралы жалпы қандай мәліметтербілесіңдер? 3. Шашты ағарту, сарғайту технологиясы қандай?

4. І, ІІ топ бояуларына қандай бояулар жатады?

5. ІІІ, ІV топ бояуларына қандай бояулар жатады?

6. Шашты тоникпен қалай өндейміз?

7. Балаяж дегеніміз не?

8. Тырнақ дегеніміз не?

9.Тырнақтың құрылысы, тырнақтардың түрі, формасы қандай?

10. Тырнақ аурулары және олардың алдын алу шараларына не жатады?


IV- Жаңа сабақ:

«Маникюр жабдықтары, атқаратын қызметі, қолдану ережелері»



Егеу — ең маңызды маникюр құралы. Оның көмегімен кемшіліктерін жою, оларды тегіс және жылтыр қалыбына келтіру. Егеуді дұрыс таңдамаған жағдайда тырнаққа зиян келтіру мүмкін.






Қайшылар;


Қ айшы — базалық құрал , тырнақты кесу кезінде қолданылады. Мақсатына қарай қайшылардың бірнеше түрі бар. Сопақша қайшы-тырнақтың ұшын және жіңішке құрылымы тырнақ айналасындағы қатқыл теріні алу үшін қолданылады.

Маникюр қайшысы өткірлігі төмендеген

жағдайда ай сайын тұрақты түрде қайрауды қажет етеді.



К утикуланы арнайы бактерицидтік қасиеттері бар күрекше таяқшасымен өңдеу ұсынылады.

Ағаш күрекшесі —басты құралдардың маникюр орындауда бірі ретінде қолданылады. Олар кутикулаға нәзік әсер ететін материалдардан жасалған, мысалы металл, пластик және ағаштан.





Маникюр жасаудағы басты мақсат қол және тырнақ күтімі. Сондай-ақ тырнақтарды нығайту, сыртқы жағымсыз әсерлерден қорғау. Маникюр шебері сонымен қатар тырнақтарды арнайы лакпен безендіреді. Жұмыстың соңында құралдарды 90% этил спирті, 70% декатурат, ультра күлгін сәулесімен (стерилизатор) заласыздандырамыз.



V- Сабақты бекіту:



1. Маникюр қанша уақытта жасалады ?

2 .Жасанды тырнақ деген не ?

3. Тырнақтың қандай аурулары бар?

4. Маникюрдің құралдарын қалай заласыздандырамыз ?


VI- Ағымдық бөлім:


1.Білімгерлерге жұмыс орнын бөлу.

2.Әр білімгерге жеке жұмыс тапсыру.

3.Білімгерлердің жұмысын қадағалау.

4.Білімгерлерге жақсы жұмыстарды ерекшелеп көрсету.

5.Техникалық қауіпсіздігін сабақ бойынша қадағалау.


VII-Қорытынды сабақ:


1.Орындалған жұмысты тексеру.

2.Білімгерлердің жіберген қателігін ескерту.


VIII- Білімгерлерді бағалау.



Үйге тапсырма беру:

Үй жағдайында өз бетінше маникюр жасау.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.07.2018
1245
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі