Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Математика Бір және екі амалмен орындалатын есептер.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Шалқар орта мектебі «КММ»
Бекітемін:
Мектеп директоры: Қасымбекова Т.Т.
Математика
Бір және екі амалмен
орындалатын есептер.
2 «А» сынып
Мұғалім: Мусаева Ж.Т.
2018-2019 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Бір және екі амалмен орындалатын есептер. |
Мұғалімнің аты-жөні:Мусаева Ж.Т. Күні: |
||||||
СЫНЫП: 2 |
Қатысқан оқушылар саны: 22 |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.5.1.1. 1-2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. |
||||||
Сабақ нәтижесі: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: 1-2 амалмен орындалатын есепті шешу. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: 1-2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша түрде жазу. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: 1-2 амалмен орындалатын есепке кесте, сызба, қысқаша жазу түрінде кері есептер құрастыру. |
||||||
Бағалау критерийі |
Есептің мазмұнын түсіну; Екі амалмен орындалатын есептің шартын құрастыра білу; |
||||||
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут Сыныптағы психологиялық ахуалды қалыптастыру «Сәлемдесу» тренингі Ортаға шығып оқушыларға сәлемдесу түрлерін айтамын оқушылар ыммен көрсетеді:
Сәлематсыздарма! Здравствуйте Топқа бөлу. «Керектісін ал» Қима әріптер арқылы топқа бөлу. 1-топ. Шарты 2-топ. Сұрағы 3-топ. Шешуі 4-топ. Жауабы.
Топтық тапсырма. "Менің мектепке баратын жолым"
Математикадағы есептер күнделікті өмірден алынады. Дескриптор:
Бағалау: «Шапалақтау» әдісі. |
Тренинг Шарты, сұрақ, шешуі, жауабы, Постер мен маркерлер, тапсырма жазылған парақшалар. |
|||||
Жаңа білім 10 минут |
Білу және түсіну Жаңаны ашу. Сабақтың мақсатын бекіту. Қала өмірінен бір көрініс. «Ой қозғау» Есепті шешудің алгоритмін тақтада көрсету: Келе жатты – 5 қыз, 5 ұл Түсті- 6 бала Қалды - ? бала Ш: 5+5 = 10 10-6=4 Ж: қалды 4 бала есептің моделін (сурет, сызба, кесте, қысқаша жазуы) құрастыру. Барлығы – бала 1. Мəтінді оқу. ↓ 2. Сызба, сурет сызу. ↓ 3. 1-амалды орындау. 4. 2-амалды орындау. ↓ 5. Есептеу. ↓ 6. Жауабын жазу. Түсіндіре отырып алғашқы бекіту. Жұппен жұмыс. Оқулықтағы 2 - тапсырма а) келе жатты – 5 ұл, 5 қыз мінді – 10 бала болды -? Бала Ш: (5+5)+10= 20 Ж: болды 20 бала ə) Қайсы өрнек есептің шешуі болады: 30–10) –5 (30+10)–5 (30+10)+5 (30–10)+5 Оқушылардың жұбы бір-бірін бағалайды: Дескриптор: 1 Есептің мазмұнын түсінеді. 3 Есептің шешу амалын табады. 4 Есеп мазмұнына сай есеп моделін сызады. |
Оқулық, мәтіндер. есептің моделі (сурет, сызба, кесте, қысқаша жазу) суреттер Постерлер, маркер. |
|||||
Ортасы 10 минут |
Қолдану Дәптермен жұмыс. №1 Есепте 6+4+5 7+3-8 6+4-5 7+3+8 5+5+2 18-8-2 №2 10 санын алу үшін 3 кегельден боя
№3 берілген сызбаны мәліметтермен толықтырып, оларды шығару. Барар жолда – 30 мин Қайтарда – 20 мин Барлығы - ? мин Ш: 20+30=50 Ж. Барлығы 50 мин Барар жолда – 30 мин Қайтқанда -30 мин Сөйлесті – 10 мин Барлығы - ? мин Ш: 20+30+10=60 Ж: барлығы 60 мин
Оқушы өз жетістігін бағалайды: - Мен есептің мəтінін түсінемін - Мен есепті шешу жоспарын құрамын. - Мен сызба түрінде есептің моделін жасаймын. - Мен екі амалмен орындалатын өрнек жазамын. - Мен жауабын табамын. |
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
|||||
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті "Көңілді күн" |
видеожазба |
|||||
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
«Таста да таңа» әдісі 2 деңгейде 2 түрлі сызбаларды тақтаға ілу. Оқушылар өз деңгейіне қарай есептің моделін таңдайды жəне есеп құрастырады.
Есептің мазмұны не жайлы? Ондағы сандар нені білдіреді? Сандар есеп мазмұнымен қалай байланысады? Қандай амал қолданылады, неліктен? Есеп тек 1 амалмен шешіле ме, неліктен? Есептің моделі не үшін керек? Қандай модель құрылады? Есептің шарты бойынша сурет, сызба, қысқаша жазудың қайсысын таңдадың? Өрнек (сызба, кесте, сурет) бойынша есеп құрастыра аласың ба? Дескриптор:
Логикалық (қисынды) есептер. * Екі аяғымен түрегеп тұрған адамның салмағы 50кг, бір аяғымен тұрған адамның салмағы неше кг? * 1 шоколадты 100 теңгег сатып аламыз, бір жарым шоколадты ше? * Мадина мен Зарина апалы-сіңілі. Мадинаның екі ағасы, Заринаның екі ағасы бар. Олардың отбасында неше бала бар? * Аулада өсіп тұрған биік ағашқа 2 торғай және 4 көбелек ұшып келіп қонды. Барлығы неше құс болды? |
сызбалар |
|||||
Бағалау 5 минут Кері байланыс 3 минут |
«Рефлексиялық шеңбер» Рефлексия. Оқушы өз біліктерінің мақсатқа сай екенін салыстырады, осы сабақта оқушы: 1-2 амалмен орындалатын есепті шешеді; 1-2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша түрде жазады; Кемені өз деңгейі бойынша бояу.
|
Бағалау парақшасы кеме |
|||||
Үйге тапсырма: №4 |
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |