Материалдар / Ашық сабақ. Математика Комбинациялау 1 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. Математика Комбинациялау 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
1.4.1.2 жиынды элементтердің белгілері бойынша жіктеу (нысандардың түсі,пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) 1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қырқүйек 2021
667
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Педагогтің аты-жөні

Тоқбергенова Г.А.

Күні: 28 .04.2021

28.04.2021ж

Сынып: 1 « И»

Қатысушылар саны: 22

Қатыспағандар саны: 22

Сабақтың тақырыбы

Комбинациялау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.4.1.2 жиынды элементтердің белгілері бойынша жіктеу (нысандардың түсі,пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті)

1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: жиын элементтерін атап бере алады.

Көпшілігі: заттардан комбинация құрастыра алады

Кейбір оқушылар: қоршаған ортадан жиын элементтерін атай алады

Бағалау критерийлері

Заттардың ортақ белгілерін анықтайды.

Ортақ белгілері бойынша жиын құрады немесе жіктейді

Қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастырудың тәсілдерін анықтайды.

Комбинация нұсқаларының санын анықтайды.

Тілдік мақсаттар:

Тірек сөздер:

Комбинациялау

Пәнге тән лексика мен терминология:

Комбинация – комбинация–kombination

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Ауызша,жазбаша

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Бір элементтен тұратын жиын бола ма?

-Жиындарды қалай теңестіруге болады?

Пәнаралық байланыстар:

«Көркем еңбек» - фотоальбомға сурет сал тапсырмасында фото жабыстырады.

«Дүниетану»-  «Сиқырлы қорап» әдісін қолданып, тапсырманы орындауда кәмпитті көп мөлшерде жеу зиян екенін айтып кетеді.

АКТ қолданудағы дағдылары:

Видео, презентация

Алдыңғы білім:

Комбинациялау

Жиынды және бос жиын туралы түсінеді.

Заттарды әр түрлі белгісі бойынша жиынға топтастыра біледі

Сабақтың барысы.

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық дайындық

Оқушылар тұрып, бір-біріне қарап айтады. Сәттілік тілейді.

Кел, жаныма тұр, сыныптас,

Өз алақаныңды маған аш.

Міне, менің қолым бос,

Жылуыма жылу қос!

Оқушылар қарсы тұрып, басбармақтан бастап кезек-кезек саусақтарының ұштарын бір-біріне тигізеді.

1- барлық

2- істе

3-саған

4-сәттілік

5-тілеймін

6-алақандарын қосады - РАХМЕТ!

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

О қу мақсатын таныстыру

Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау:






«Өрмекшінің торы» әдісі арқылы өтілген білімдерін пысықтау.

«Белсенді оқыту» әдісі. «Ойыншық дүкені» әдісі.

1– тапсырма: Ұжымдық жұмыс

Сүйікті ойыншықтар

- Сөреде 3 ойыншық тұр: қуыршақ, доп, пирамида. Тапсырма: Әнел 2 ойыншықты жақсы көреді.

- Олар қандай ойыншық болуы мүмкін? (қуыршақ – доп, доп – пирамида, қуыршақ – пирамида)

- Не байқадыңдар? (заттардың орнын ауыстырдық, әр түрлі әдіспен таңдап алдық)

- Неше түрлі тәсілмен топтастырдық? (3)

Қалыптастырушы бағалау:

«Қол шапалақ» әдісі

Дескриптор:

  • Заттарды екі-екіден топтастыруды біледі.

  • Шыққан нұсқалардың санын анықтайды.

- Демек, балалар, кез-келген заттардың орнын алмастыруға, оларды әр түрлі тәсілмен таңдап, топтастыруға болады. Бұны комбинациялау деп атайды. Бұл сөз біздің тілімізге орыс тілінен енген сөз. Комбинация – комбинация – kombination



Экраннан қимылды жасап, өлеңді жатқа айтып, сәлемдеседі



















Ережені айтады

























Өрмекшінің торындағы тапсырмаларды орындайды

































Мұғалімнің көмегімен комбинация жасауды үйренеді















































Сөредегі ойыншықтарды

екі-екіден топтастыруды біледі.Шыққан нұсқалардың санын анықтайды.















Жарайсың!

Жақсы сөздерімен

бағалау






















Бағдаршам әдісімен бағалау










































Бағдаршам әдісімен бағалау



























Слайд



















Слайд

телефон











Слайд







Кітаптар














































Слайд














Сабақтың ортасы

«Белсенді оқыту» әдісі.

2-тапсырма:

Фотосуреттер

Мұратта 3 фотосурет бар. Альбомның 1 бетіне тек 2 фотосурет қана сияды. Оларды альбомға қалай орналастыра алады?

Әр қатарды толықтыр.

1 - топ:

а) ит, .......

ә) мысық,.............

2 – топ:

б) ұл, .............

в) мысық, .............

3 – топ:

г) ұл, ...............

ғ) ит, ..................

Қалыптастырушы бағалау:

«Балмұздақ» әдісі

Дескриптор:

  • Заттарды комбинациялауды біледі.

  • Комбинация нұсқаларының санын есептейді.



Сергіту сәті «Сәлем-сәлем!»

3-тапсырма:

«Саралау» әдісі жеке жұмыс.

«Тапсырма» әдісі бойынша орындалады.

4-тапсырма:

5-тапсырма:





















Заттарды комбинациялауды біліп, парақшаға жазады



Комбинация нұсқаларының санын есептейді.











Сергіту сәтінде қимыл қозғалыс жасайды















Машаға комбинация жасауға көмектеседі









Қораптың ішінен 2 дана зат тадап алады. Олар шоколад пен карамель немесе т.б. комбинация нұсқаларын ұсынады





Қарындаш, қалам, сызғышты орналастырудың тәсілдерін ұсынады

Балмұздақ әдісімен бағалау


























Балмұздақ әдісімен бағалау






















Балмұздақ әдісімен бағалау












Балмұздақ әдісімен бағалау



Слайд

























Таратпа қағаз















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!