Материалдар / Ашық сабақ Математикалық олимпиада 4-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Математикалық олимпиада 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
• Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. Оқушылардың басым бөлігі: • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қазан 2020
565
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Авторы: Бақтыбаева Гүлсім Санақбайқызы

Ақтөбе облысы,Шалқар қаласы «Ә.Жангелдин атындағы ЖОББМ»КММ бастауыш сынып мұғалімі

«Математика» пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Оқу ісінің меңгерушісі:

САБАҚ:

Есептер шығару.Математикалық олимпиада

Мектеп: «Ә.Жангелдин атындағы ЖОББМ» КММ

Күні: 26.11.2019.ж.

Мұғалімнің есімі: Г.С.Бақтыбаева

СЫНЫП: 2 «В»

Қатысқандар саны: 19

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

2.5.1.1 Екі таңбалы сандарды қосып азайту.Есептерді әр түрлі тәсілмен шығару

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі,тарих.

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төмендежоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы 5 минут







Алдыңғы білімді тексеру

Ұйымдастыру Үш тілде сәлемдесу

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Оқып, білім аламыз

Біз көңілді баламыз!

Математика пәнінде

Тапқыр,алғыр боламыз!Оқушылар 1,, 2 3 саналу арқылы үш топқа бөлінеді»Ашық микрафон» әдісі арқылы өткен материалға шолу жасаладыҚандай сандар түрлері болады? Біз неше таңбалы сандамен таныстық? Ендеше,біздің мақсатымыз, -




Ортасы 20 минут

Білу және түсіну 10 минут

Ал енді балалар «Шашылған сандар» ойыны арқылы тақтадағы сандарды өсу ретімен орналастырып,белгілі сөзді табайық!

О Л И М П И А Д А

11 12 13 14 15 16 17 18 19

Бүгінгі тақырымыз: «математикалық олимпиада.Есептер шығару» Бүгінгі сабағымыз сол олимпиадаға дайындық болсын!

Олимпиада туралы не білесіңдер? Елімізде олимпиада түрі өте көп өтуде.Мысалы,спорттық олимпиада,білім олимпиадасы бар.Олимпиада сөзі грек тілінен енген сөз қатысу деген ұғымды білдіреді. Спорттық олимпиададан қысқы,жазғы олипиадалар төрт жылда бір болады. Бүгін біз болашақтағы олимпиадаға кімді лайық деп санайды екенбіз,оны сабақ соңында анықтап,мынадай кереметтей төс белгімен марапттаймыз! Олай болса,сәттілік!

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Ресурстар арқылы №1 есеп негізінде жаңа тақырыпты түсіндіру Оқушылар тақтада орындайды.

  1. 50-/18+17/ =15

  2. /50-18/-17 =15

  3. /50-17/-18 =15

Дескриптор: Есептің шартын құрады

. Әр түрлі тәсілмен шешуін табады

Осы жерде жол ережесі туралы айтамын.

«От шашу» әдісі арқылы бағалау

3 есеп Ж.т Саралау тапсырмасы.Қабілеті жоғары және қабілеті төмен оқушыларға жеке тапсырмалар беру. Карточкалар беру арқылы есеп шығару

Ойлау дағдыларының деңгейі ҚолдануТапсырма

300+400 3.онд.5бірл.+4 онд.2 бірл.

35+42 9 жүзд-5 жүзд.

900-500 4.онд.5 бірл -2 онд.3.бірл.

45-33 3 жүзд.+4 жүзд.

Дескриптор *Есепті қатесіз шығара*Дұрыс жауапты бір-бірімен сәйкестендіреді

«Шапалақ» әдісі арқылы бағалау





моншақтар

Сергіту сәті

2 минут

Оң қолымда бес саусақ

Сол қолымда бес саусақ

Беске бесті қосқанда

Болып шықты он саусақ!


Аяқталуы 20 минут



































Кері байланыс 3 минут

Синтез

2 Есептеудегі қатені тап.Дұрыстығын тексер:

66 100 49 см

+18 - 82 + 27 см

______ _______ ________

84 18 7 6 см

Дескриптор:

.Есепті баған түрінде орындайды

. Есептеудегі қатені табады


Саралау тапсырмасы. «Кім жылдам?» ойыны арқылы оқулықтағы №3 есеп орындалады

Жеке оқушымен жұмыс

25+26 =56 27-19=8 38+57=95 63-28=35 10-10=0

74-48 =16 34+57=91 73-18=54 37+34=71 10+10=20

71-53 = 18 62-35=27 19+58=77 75-47=28 20-10=10

Дескриптор:

. Өрнектердің мәнін табады


4 есеп СәйкестендіруОйлау дағдыларының деңгейі Қолдану

Тапсырма

300+400 3.онд.5бірл.+4 онд.2 бірл.

35+42 9 жүзд-5 жүзд.

900-500 4.онд.5 бірл -2 онд.3.бірл.

45-33 3 жүзд.+4 жүзд.

Дескриптор *Есепті қатесіз шығарады

*Дұрыс жауапты бір-бірімен сәйкестендіреді

6 есеп Топтық тапсырма

I топ: II Топ: III Топ:

Азайғыш

60

40

50

30

25

80

Азайтқыш

25

24

15

11

35

42

Айырманың мәні

35

16

35

19

60

38

Дескриптор:

.Өрнек құрастырады

.Олардың мәнін табадыҚалыптастырушы бағалау






Оқушылар тапсырмалармен жұмыс жасайды

Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма

қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!