Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді жоспар: |
Мектеп: С.Шәймерденов атындағы қалалық классикалық гимназия |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кусаинова А.К |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Материктер мен дүние бөліктері |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.6.1 материктерді және жер шары бөліктерін игереді және зерттеу тарихын сипаттайды |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алады; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар материктер мен мұхиттарды біледі. Картадан көрсете алады. зерттеу тарихымен танысады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: •мәтіндік материалдармен (оқу) жұмыс істей алады; •материктерді ашу, зерттеу және игерудің маңызды кезеңдерін, фактілерін, себептерін және салдарларын айқындай алады (функционалды оқу); •топтарда жауаптардың нұсқаларын талқылай алады (сөйлеу және тыңдау); •зерттеу нәтижелерін бүкіл сыныпқа көрсете алады (сөйлеу және тыңдау) |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұптық, топтық және жеке жұмыс жасау барысында бір - біріне құрмет көрсету. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Қажетті интернет ресурстарымен жұмыс жасай алады. |
||||
|
Бастапқы білім
|
Бастауыш сыныптардағы жаратылыстану курстарының негізінде алған білім |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу. Сабаққа дайындық жаңа тақырыппен оқушыларды таныстыру. Сыныпты топтарға бөлу. (атомдар, молекулалар) |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Материктің географиялық орналасуын сипаттау (Мұғалім сөзі) Материктерді атау Топқа бөліну. Постер жасау. Мәтін, суреттер беріледі. Әр топ саяхатшылардың жүрген жолдарын постерге жазады. Басқа топ алдында қорғайды. 1 топ финикиялықтар, Геродот, Эратосфен, Викинг 2 топ Марко Поло, А.Никитин, В.Гама, Х.Колумб 3 топ Америго Веспуччи, Ф.Магеллан, А.Тасман, Д.Кук Бағалау: Екі жұлдыз, бір тілек 2. Кескін картаға материктердің, мұхиттардың атауларын, саяхатшылардың жүрген жолдарын түсіру (Жеке жұмыс) Бағалау: Бір-бірін бағалайды 3.Экспедицияның географиялық мәнін бағалау (жұптық жұмыс) 4. Дүниежүзінің физикалық картасынан материктерді атап, көрсету |
саяхатшылардың суреттері (Атлас, кескін карта) Дүниежүзінің физикалық картасы |
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Өрмекші торы. |
|
|||
|
Үйге тапсырма: |
Х.Колумб, Ф.Магеллан, Ш.Уәлихановтың өмірбаянымен танысу |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Материктер мен дүние бөліктері
Ашық сабақ. Материктер мен дүние бөліктері
Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді жоспар: |
Мектеп: С.Шәймерденов атындағы қалалық классикалық гимназия |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кусаинова А.К |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Материктер мен дүние бөліктері |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.6.1 материктерді және жер шары бөліктерін игереді және зерттеу тарихын сипаттайды |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алады; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар материктер мен мұхиттарды біледі. Картадан көрсете алады. зерттеу тарихымен танысады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: •мәтіндік материалдармен (оқу) жұмыс істей алады; •материктерді ашу, зерттеу және игерудің маңызды кезеңдерін, фактілерін, себептерін және салдарларын айқындай алады (функционалды оқу); •топтарда жауаптардың нұсқаларын талқылай алады (сөйлеу және тыңдау); •зерттеу нәтижелерін бүкіл сыныпқа көрсете алады (сөйлеу және тыңдау) |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұптық, топтық және жеке жұмыс жасау барысында бір - біріне құрмет көрсету. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Қажетті интернет ресурстарымен жұмыс жасай алады. |
||||
|
Бастапқы білім
|
Бастауыш сыныптардағы жаратылыстану курстарының негізінде алған білім |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу. Сабаққа дайындық жаңа тақырыппен оқушыларды таныстыру. Сыныпты топтарға бөлу. (атомдар, молекулалар) |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Материктің географиялық орналасуын сипаттау (Мұғалім сөзі) Материктерді атау Топқа бөліну. Постер жасау. Мәтін, суреттер беріледі. Әр топ саяхатшылардың жүрген жолдарын постерге жазады. Басқа топ алдында қорғайды. 1 топ финикиялықтар, Геродот, Эратосфен, Викинг 2 топ Марко Поло, А.Никитин, В.Гама, Х.Колумб 3 топ Америго Веспуччи, Ф.Магеллан, А.Тасман, Д.Кук Бағалау: Екі жұлдыз, бір тілек 2. Кескін картаға материктердің, мұхиттардың атауларын, саяхатшылардың жүрген жолдарын түсіру (Жеке жұмыс) Бағалау: Бір-бірін бағалайды 3.Экспедицияның географиялық мәнін бағалау (жұптық жұмыс) 4. Дүниежүзінің физикалық картасынан материктерді атап, көрсету |
саяхатшылардың суреттері (Атлас, кескін карта) Дүниежүзінің физикалық картасы |
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Өрмекші торы. |
|
|||
|
Үйге тапсырма: |
Х.Колумб, Ф.Магеллан, Ш.Уәлихановтың өмірбаянымен танысу |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













