№8 сабақ
|
Пән: Қазақ тілі |
|
||
|
№ 8 -сабақ. |
Мұғалімнің аты-жөні: Хасенова Кенжегуль Нурхамитовна |
||
|
Сынып: 4-сынып |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Буын үндестігі. |
||
|
1.7 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 4.1.7.1 сөз ішіндегі және сөз бен сөздің арасындағы буын, дыбыс үндестігін сақтап айту |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту . Мәтінге дұрыс пікір білдіруге бағытталған сұрақтар қою. Сөз ішіндегі және сөз бен сөздің арасындағы буын үндестігін сақтап айту |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
- Сәлеметсіз бе, құрметті оқушылар! Бүгінгі сабағымызда фонетика әлеміне саяхат жасаймыз. Бейнероликті көрейік. Түсіндірме
Бір сөз ішіндегі дауысты
дыбыстардың не бірыңғай жуан не жіңішке болып үйлесіп
келуін буын
үндестігі деп атайды. |
|
|
|
Сабақтың басы |
34-тапсырма.Мәтінді тыңда. Сұлулыққа ынтығып, таза ауаға құмартып жүрген баланың денсаулығы да түзеле бастапты. -Апа, білесіз бе? – депті ол бір күні қуанып шешесіне. – Табиғаттың бөлшегі ағаш пен гүл ғана емес екен! - Иә, гүл де, су да, ауа да табиғаттың бөлшегі демексің ғой? - Оларға, әрине, дауым жоқ. Сонымен бірге мына мен де табиғаттың бөлшегі екенмін. Ұлының сөзіне көңілі толған ана елжіреп, оның маңдайыннан сүйді.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмала ры. Табиғаттың бөлігіне не жатады? Ананың көңіл-күйін қандай болды? |
|
|
Сабақтың ортасы |
Рефлексия Кері байланыс парағы. «Бағдаршам» әдісі бойынша.
|
-тың, -дің, -де, -гін Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмала ры арқылы білдіре алады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Aшық сабақ Мәтін және оның түрлері
Aшық сабақ Мәтін және оның түрлері
№8 сабақ
|
Пән: Қазақ тілі |
|
||
|
№ 8 -сабақ. |
Мұғалімнің аты-жөні: Хасенова Кенжегуль Нурхамитовна |
||
|
Сынып: 4-сынып |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Буын үндестігі. |
||
|
1.7 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 4.1.7.1 сөз ішіндегі және сөз бен сөздің арасындағы буын, дыбыс үндестігін сақтап айту |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту . Мәтінге дұрыс пікір білдіруге бағытталған сұрақтар қою. Сөз ішіндегі және сөз бен сөздің арасындағы буын үндестігін сақтап айту |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
- Сәлеметсіз бе, құрметті оқушылар! Бүгінгі сабағымызда фонетика әлеміне саяхат жасаймыз. Бейнероликті көрейік. Түсіндірме
Бір сөз ішіндегі дауысты
дыбыстардың не бірыңғай жуан не жіңішке болып үйлесіп
келуін буын
үндестігі деп атайды. |
|
|
|
Сабақтың басы |
34-тапсырма.Мәтінді тыңда. Сұлулыққа ынтығып, таза ауаға құмартып жүрген баланың денсаулығы да түзеле бастапты. -Апа, білесіз бе? – депті ол бір күні қуанып шешесіне. – Табиғаттың бөлшегі ағаш пен гүл ғана емес екен! - Иә, гүл де, су да, ауа да табиғаттың бөлшегі демексің ғой? - Оларға, әрине, дауым жоқ. Сонымен бірге мына мен де табиғаттың бөлшегі екенмін. Ұлының сөзіне көңілі толған ана елжіреп, оның маңдайыннан сүйді.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмала ры. Табиғаттың бөлігіне не жатады? Ананың көңіл-күйін қандай болды? |
|
|
Сабақтың ортасы |
Рефлексия Кері байланыс парағы. «Бағдаршам» әдісі бойынша.
|
-тың, -дің, -де, -гін Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмала ры арқылы білдіре алады. |
|
шағым қалдыра аласыз

















