|
Тобы\сыныбы: мектепалды даярлық топ |
|||
|
ҰОҚ: Жаратылыстану |
|||
|
Тақырыбы: Жарық қайдан шығады? |
|||
|
Оқу мақсаты: |
0.3.2.1. жарық шашатын нысандарды атау:от, күн, шам. |
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
жарық шашатын нысандарды атайды, топтастырады және сипаттай алады |
||
|
Қоданылатын әдіс-тәсілдер: |
Белсенді әдісі «Шағын зерттеу», «Модельдеу», «Ой қозғау», «Зерттеушілік конференциясы», «Сұрақ қою, талқылау» әдісі, 4К әдісі, саралап сұрақ қою, саралап ресурс беру |
||
|
Ресурстар, дамытушы орта: |
Суреттер, «Сиқырлы сандық», мозайка, майшам, қолшам |
||
|
Жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті: |
Баланың әрекеті |
|
|
Сабақтың басталуы 2-3 мин |
(Ұ) «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне тілек тілейді. (Ұ) Белсенді әдіс. «Шағын зерттеу» әдісі. (Балаларға сандықша ұсынылады)
Саралап сұрақ қою
|
Сабаққа қызығушылықтары пайда болады. Балалардың жауаптары тыңдалады. Балалардың жауаптары тыңдалды |
|
|
Сабақтың негізгі бөлігі |
(ЖЖ) Мұғалімнің кіріспе сөзі Белсенді әдісі. «Модельдеу» (Конвертке салынған суреттерді құрастырып, оның қандай жарық түріне жататынын анықтайды.) -Жарық негізгі, жасанды және табиғи болады. Негізгі жарық көздеріне Күн, жұлдыз жатады, жасанды жарық көздеріне майшам, қолшам, электршам жататын болса, табиғи жарыққа жарық балық, жарқырауық қоңыз жатады.Жарық нысандары жарық пен қатар жылу да береді.
МОДЕЛЬДЕУ «Ой қозғау» белсенді әдісі.
«БЛУМ» таксономиясы негізінде «Зерттеушілік конференциясы» белсенді әдісі. 1-қадам: Саралап топқа бөлу 1-топ жоғары деңгейлі балалар – күннің суреті беріледі. 2-топ- орта деңгейлі балалар-айдың суреті беріледі. 3-топ-төмен деңгейлі топ-жұлдыздың суреті берледі. Саралап ресурс беру 1-топ жоғары деңгей-қолшам, майшам, көше суреті, карточкалар 2-топ орта деңгей-көше суреті, карточкалар 3-топ-төмен деңгей-карточкалар (Т )Саралап тапсырма беру 1-топ 1-тапсырма: «Жинақтап сипатта». Балалар берілген суреттерден негізгі,жасанды, табиғи жарық нысандарын анықтап, оларды сипаттайды. 2-тапсырма: «Мен бақылап үйренемін» практикалық жұмыс. Тәжірибе жасай отырып, нәтижеге көз жеткізу мақсатында майшамды педагогтың көмегімен жағады, оның жарық, сонымен қатар жылу шығаратынын анықтайды. 3-тапсырма: «Тауып, белгіле». Түнгі қала суретінен жарық көздерін тауып, белгілейді. 2-топ 1-тапсырма: «Жинақтап сипатта». Балалар берілген суреттерден негізгі,жасанды нысандарын анықтап, оларды сипаттайды. 2-тапсырма: «Тауып, белгіле». Түнгі қала суретінен жарық көздерін тауып, белгілейді. 3-топ 1-тапсырма: «Жинақтап сипатта». Балалар берілген суреттерден жасанды жарық нысандарын анықтап, оларды сипаттайды. |
Мәлімет алды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Топтарға отырып, тапсырманы орындайды |
|
|
Сабақтың қорытынды бөлімі |
Рефлексия:
|
|
|




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ мектепалды даярлық сыныбында "Жарық қайдан шығады?"
|
Тобы\сыныбы: мектепалды даярлық топ |
|||
|
ҰОҚ: Жаратылыстану |
|||
|
Тақырыбы: Жарық қайдан шығады? |
|||
|
Оқу мақсаты: |
0.3.2.1. жарық шашатын нысандарды атау:от, күн, шам. |
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
жарық шашатын нысандарды атайды, топтастырады және сипаттай алады |
||
|
Қоданылатын әдіс-тәсілдер: |
Белсенді әдісі «Шағын зерттеу», «Модельдеу», «Ой қозғау», «Зерттеушілік конференциясы», «Сұрақ қою, талқылау» әдісі, 4К әдісі, саралап сұрақ қою, саралап ресурс беру |
||
|
Ресурстар, дамытушы орта: |
Суреттер, «Сиқырлы сандық», мозайка, майшам, қолшам |
||
|
Жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті: |
Баланың әрекеті |
|
|
Сабақтың басталуы 2-3 мин |
(Ұ) «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне тілек тілейді. (Ұ) Белсенді әдіс. «Шағын зерттеу» әдісі. (Балаларға сандықша ұсынылады)
Саралап сұрақ қою
|
Сабаққа қызығушылықтары пайда болады. Балалардың жауаптары тыңдалады. Балалардың жауаптары тыңдалды |
|
|
Сабақтың негізгі бөлігі |
(ЖЖ) Мұғалімнің кіріспе сөзі Белсенді әдісі. «Модельдеу» (Конвертке салынған суреттерді құрастырып, оның қандай жарық түріне жататынын анықтайды.) -Жарық негізгі, жасанды және табиғи болады. Негізгі жарық көздеріне Күн, жұлдыз жатады, жасанды жарық көздеріне майшам, қолшам, электршам жататын болса, табиғи жарыққа жарық балық, жарқырауық қоңыз жатады.Жарық нысандары жарық пен қатар жылу да береді.
МОДЕЛЬДЕУ «Ой қозғау» белсенді әдісі.
«БЛУМ» таксономиясы негізінде «Зерттеушілік конференциясы» белсенді әдісі. 1-қадам: Саралап топқа бөлу 1-топ жоғары деңгейлі балалар – күннің суреті беріледі. 2-топ- орта деңгейлі балалар-айдың суреті беріледі. 3-топ-төмен деңгейлі топ-жұлдыздың суреті берледі. Саралап ресурс беру 1-топ жоғары деңгей-қолшам, майшам, көше суреті, карточкалар 2-топ орта деңгей-көше суреті, карточкалар 3-топ-төмен деңгей-карточкалар (Т )Саралап тапсырма беру 1-топ 1-тапсырма: «Жинақтап сипатта». Балалар берілген суреттерден негізгі,жасанды, табиғи жарық нысандарын анықтап, оларды сипаттайды. 2-тапсырма: «Мен бақылап үйренемін» практикалық жұмыс. Тәжірибе жасай отырып, нәтижеге көз жеткізу мақсатында майшамды педагогтың көмегімен жағады, оның жарық, сонымен қатар жылу шығаратынын анықтайды. 3-тапсырма: «Тауып, белгіле». Түнгі қала суретінен жарық көздерін тауып, белгілейді. 2-топ 1-тапсырма: «Жинақтап сипатта». Балалар берілген суреттерден негізгі,жасанды нысандарын анықтап, оларды сипаттайды. 2-тапсырма: «Тауып, белгіле». Түнгі қала суретінен жарық көздерін тауып, белгілейді. 3-топ 1-тапсырма: «Жинақтап сипатта». Балалар берілген суреттерден жасанды жарық нысандарын анықтап, оларды сипаттайды. |
Мәлімет алды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Топтарға отырып, тапсырманы орындайды |
|
|
Сабақтың қорытынды бөлімі |
Рефлексия:
|
|
|




шағым қалдыра аласыз



