Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Мен не үйрендім? Нәтиже сабақ"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім? |
Мұғалімнің аты-жөні: Г.Қосқараева Күні: 18.04.2018 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: 12 |
Қатыспағаноқушылар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.Т2 Тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.А5 Берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогке қатысу 5.ТБ 1.5 Болымды және болымсыз етістікті ауызша,жазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтайды, мәліметтерді жинақтай отырып, берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогке қатысады,болымды және болымсыз етістікті жазбаша жұмыстарда орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың нәтижесі |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтайды Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогке қатысу Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтайды болымды және болымсыз етістікті ауызша ,жазбаша жұмыстарда орынды қолданады берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогке қатысады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік құзіреттілік |
Ақпаратты қолданып, өз сөзімен оқиғаны баяндайды. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бірлік, татулық, ынтымақ ,үстеу, болымды,болымсыз етістік, шылау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілікке, өзге ұлт өкілдерін сыйлауға, татулыққа баулу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әр түрлі заттар, АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, топтық,жұптық жұмыс,жеке жұмыс,әңгімелеу, түсіндіру, динамикалық шеңбер,кері байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ әдебиеті,тарих,орыс тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Қазақстандағы ұлттар достығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Бағалау түрлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі (2 минут) Сәлемдесу,түгендеу.Сыныбымыздың ұраны: Таудай биік талабым,оқып білім аламын! Топтарға бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа бөліну. 1- топ Бірлік (Единство) 2-топ Достық (Дружба) Оқушыларға екі түсті қағаз қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда мақал немесе мәтел жазылған.Бірлігі бар ел озады,бірліксіз ел тозады.Бірлік болмай, тірлік болмас. Оқушылар қима қағаздар бойынша топтарға бөлінеді. Сыныптың ережесін бекітіп алайық. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Бүгінгі сабағымыз «Қазақстандағы ұлттар достығы»деген үлкен тарау бойынша қандай білім алдық, нені үйрендік,соны тексеретін боламыз. 1- тапсырма. (топтық жұмыс) (10 минут) 1-топ.Бейне жазба көрсетіледі.Қай фильмнен үзінді екенін табыңдар,фильм не жайында екенін айтыңдар 2-топ. Шығарманың тақырыбын, авторын,кейіпкерлерін айтыңдар. Дескриптор: - фильмнің атауын, не жайында екенін айтады - шығарма атын, авторын біледі,кейіпкелерін атайды Қолдану 2- тапсырма. «Сандарды сөйлет» ойыны (Өзіндік жұмыс) (8 минут) Оқушылар тақтадағы сандар ұяшығын таңдаңдар.Берілген сандар бойынша оқиғаларды анықтап,айтыңдар. Дәптерге жауабын жазып отырыңдар. Дескриптор: -сандар арқылы маңызды оқиғаларды анықтайды |
Бағалау тақтасына жұлдызша арқылы Бағалау тақтасына жұлдызша арқылы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 минут Тыңдалым. Айтылым. Оқылым Жазылым |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 10 минут Жазылым |
3- тапсырма.Менің сүйікті әнім. (топтық жұмыс) 6-минут 1- топ Қандай қазақ әншілерін білесіңдер? -қазақ әнін орындаңдар 2-топ.Қандай қазақ әндерін білесіңдер -орыс тілінде ән орындаңдар Дескриптор: - қазақ әнін айтады - орыс тілінде ән айтады 4- тапсырма.Семантикалық картамен өзіндік жұмыс.(4-минут)
Дескриптор: -термин сөздердің мағынасын түсінеді -семантикалық картаны дұрыс толтырады
|
Бағалау тақтасына жұлдызша арқылы
Бірін-бірі бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту
|
«Бұлт үстіндегі саяхат» (2минут)
Нұсқау: көздеріңді жауып, ыңғайлы отырыңдар. Екі-үш рет терең дем алыңдар. Мен сендерді бұлт үстімен саяхатқа шақырмақшымын. Томпақ жастықтардан құралған жұмсақ тауға ұқсаған аппақ мамық бұлт үстіне секіріңдер. Аяқтарың, арқаларың, барлық денең осы үлкен бұлт жастыққа ыңғайлы орналасқанын сезініңдер. Саяхат басталады. Бұлт жайлап, көк аспанға көтеріледі. Самал жел беттеріңнен сипайды. Мұнда. Биік аспанда мүлгіген тыныштық орнаған. Бұлт сендерді өздеріңді бақытты сезінетін жерге жеткізеді. Бұл жерде сендер өздеріңді байсалды сезінесіңдер. Осы жерде ғажайып және таңқаларлық оқиға орын алуы мүмкін....(30 секунд). Енді сендер тағы да бұлт үстіндесіңдер. Ол сендерді қайтадан сынып ішіне әкеле жатыр. Бұлттан түсіп, оған рақмет айтыңдар...Бұлт ақырындап ауада ери бастайды. Қолдарыңды созып, көздеріңді ашыңдар, сендер сергек, ширақ, зейіндісіңдер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10-минут
Сабақты бекіту
|
4- тапсырма.«Динамикалық шеңбер» әдісі арқылы сабақты бекіту. (5 минут)
-Ортаға барлық оқушылыр шығып, сыртқы және ішкі екі шеңбер құрады. Ішкі шеңбер сыртқы шеңберге сұрақ қояды,сағат тілімен жылжып, сыртқы шеңбер ішкі шеңберге сұрақ қояды. Оқушылар жауапты өздері бас бармақ арқылы бағалайды. Дескриптор: -сұрақты түсінеді -сұраққа дұрыс жауап береді
Үй жұмысы: Бірлік, достық туралы мақал – мәтел жазып, жаттап келу.
|
Бағалау тақтасына жұлдызшалар арқылы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау
Кері байланыс
|
Бағалау парақшасы (3минут) Өте жақсы – қызыл жұлдызша Жақсы – жасыл жұлдызша Орта –сары жұлдызша
«Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс. (2 минут)
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу Мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Тексерілді: