Материалдар / Ашық сабақ: "Менің оқу құралдарым.11-ден 20-ға дейінгі сандар "
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: "Менің оқу құралдарым.11-ден 20-ға дейінгі сандар "

Материал туралы қысқаша түсінік
математика ұғымдарын қалыптастыру, мектепке деген қызығушылығын арттыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қараша 2020
503
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ТАҚЫРЫБЫ:

Менің оқу құралдарым . 11-ден 20-ға дейінгі сандар

СЫНЫП-ТОП: МДС «А»


ҰОҚ-ның оқытылу

мақсаттары


0.2.1.1. 20 көлеміндегісандарды тура жəнекерісанау.

0.2.1.2.Заттарды саны бойыншасалыстырып, олардыңреттікнөмірінатау.

Күтілетін

нəтиже


Барлық тəрбиеленушілер:

-20 көлеміндегі сандарды тура жəне кері санай алады.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-заттарды саны бойынша салыстырып, олардың реттік нөмірін

атайды.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-заттарды саны бойынша салыстырып, ара-арасынан олардың

реттікнөмірінатайды.

Тілдікмақсат


Дағдыларын дамыту:

-өзінің сұрақтарын қойғанда жəне педагогпен тəрбиеленушілердің

сұрақтарынажауапбергенкездесөйлемде лексика мен терминологияныпайдаланаалады.

Пəндік лексика жəне терминология:

Бір..., жиырма.

Пікіралмасуғаарналғансұрақтар:

-11-ден 20-ға дейінгісандардыңатауықалайпайдаболатынынтүсіндір.

-Қандайсандарекітаңбалысандардепаталады?

Жазу:

-түрлітүстіқарындаштарменбояу, біріктірусызықтарынжүргізу.

Өткен ҰОҚ-

дан алған білім


Заттардың сандық ұғымы туралы түсінік, геометриялық фигуралар

мен денелердіңатауы.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

І. Дұрыс əсерлі

көңіл күй орнату.

0-2мин.





II. Өмірлік тəжірибені

маңыздандыру.

Мақсаттыболжам.


3-5 мин

Ынталандыру.

Педагог тəрбиеленушілермен мектеп құралдары не үшін керек екені туралы əңгіме жүргізеді. Өзектендіру.

Педагог балалардан:

- Қандаймектепқұралдарынбілесіңдер?-деп сұрайды.

- Сабақта қандай жабдықты пайдаланасыңдар?

Мақсат қою (проблемалық жағдай).

(Ұ) Педагог №13 электрондықжиынтықполотноныпайдаланаалады (ондазаттарретіндеоқуқұралдары жиналған). Балаларменбірге 10 қарындаштыжинап, дорбағасалады. 1 қарындашты шығарады. Нешезат

қалды? Сендеролардысанайаласыңдарма? Жаңалықашу.

(Ұ) Балалар 10 заттысанайалады. Педагог онғанешезатқосылғанынсұрайды. Педагог осындайжағдайдасанды

атауүшіналдымен «он» сөзіайтылатынынжəнеоған

бірліктіңатауы (біздіңмысалда «бір» саны) қосылатынын

түсіндіреді. «Он бір» саны пайдаболды, олонғабірқосылғанынбілдіреді, екіцифрменжазылады -11.

Жиынтықполотнодасанныңүлгісі мен жазбасыкөрсетіледі.

Педагог сұрақ қояды:

Педагог бұлсандыжазуүшінбізқанша цифр пайдаландықдепсұрайды. Балалар «2» депжауапбереді. Педагог солүшінмұндайсандарекітаңбалысандардепаталатынынайтады.

(Ұ) Балаларғатүсіндіреотырып, № 1 тапсырманыорындауұсынылады. Балаларзаттардысанап, сандыатайдыжəнесандардыңжазбасынбояйды.

Жұмыстың мұндай түрінбарлыққалғанцифрларменжəне

оларғасəйкескелетінсуреттебейнеленгенмектеп

құралдарыныңсаныменжүргізуұсынылады. Жұмыс

барысындабалаларсандардыңатауынөздеріұсынып, олардыцифрменжазудытүсіндіреді. Сергітусəті.

Педагогтіңқалауыбойынша. (Əдістемелік нұсқаудың соңына қараңыз.)

Жаңаны қолдану.

Педагог балаларға 3-тапсырманы орындауды ұсынады

Балалар 1-ден 20-ға дейін санау тəртібімен цифрларды сызықпен біріктіреді.




IV. ҰОҚ-ның қорытындысы. Рефлексия.

Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Сабақтағы өз жұмысын «Сəттілік сатысы» арқылы бағалауды ұсынады.

Педагог түсіндіреді: егер қателіктер көп болса, төменгі сатыда көңілсіз смайликтің суретін салуға болады.

Қателіктер аз болса, ортаңғы сатыда аузы түзу смайликті салуға болады. Қателіктер болмаса жəне бала барлығын

жақсы түсінсе, жоғарғы сатыда күлімдеген смайликті салуға болады.


Əліппе дəптері



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!