Материалдар / Ашық сабақ "Ми бөлімдері"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Ми бөлімдері"

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Сәуір 2023
202
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар

Бөлім

Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні

Мирзараимова Ойсулув Абдуразаккызы

Күні:

03/03/2023

Сыныбы: 7 Б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ми бөлімдері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.7.4 - орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру

Сабақтың мақсаты

Орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.





5 мин

Кітап оқу

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау.

«Wordwall» әдісі бойынша өткен тақырыпқа шолу жасау.

1.Ми сыңарлары неше бөлімнен тұрады?

2. Төбе бөлімінің қызметі қандай?

3.Жүлгелер деген не?

4.Көру орталықтары орналасқан ми бөлімі?

5.Қимыл-қозғалыс аймағы?


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау ауызша «Дұрыс, Жарайсың!» сияқты жүргізіледі.




«Wordwall»




Жаңа сабаққа кіріспе



6 мин.

Мұғалім оқушылармен бірге сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды .



«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға жаңа тақырыпқа байланысты жалпы сұрақтар қойылады.Әр оқушы өз ойларын ортаға салады.

Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыры

Интерактивті панель



Power point

Презентация





Сабақтың ортасы

16 мин.

«CastLots» арқылы топқа бөліну. Топтық жұмыстың ережелерін еске түсіру.

Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

І-топ Конструктор тобы



ІІ-топ Нейрохирургия тобы



ІІІ-топ Зерттеушілер тобы

«Виен диаграмма» арқылы салыстыру


Оқушылар топқа бөлініп топтық жұмысты орындайды.





Бағалау парақшасы



Дескриптор-3 балл

1. Ми бөлімдерін атайды-1

2. Ми бөлімдерінің атқаратын қызметін атайды-1

3. Барлық топ мүшелері қатысады-1



1. Ми ауруларын атайды-1

2. Емдеу шараларын қарастырады-1

3. Барлық топ мүшелері қатысады-1



1. Бала мен ересек арасындағы ІQ-ді салыстырады-1

2. IQ-ді жоғарылату үшін жасайтын жаттығуларды атайды-1

3. Барлық топ мүшелері қатысады-1


«CastLots»


Қағаз қиындылары,


мидың бөлік фигуралары









8 мин

Жеке жұмыс

Оқушыларға биологиялық диктант беріледі.



Оқушылар тапсырмада берілген сөйлемдердің бос орындарын толтырады.


1. Ортанғы ми бұлшық ет тонусын сақтайды.

2. Үлкен ми сыңарларының астында орналасқан Аралық ми

3. Адам ағзасының басты безі- Гипофиз

4. Сопақша ми жұлынның жалғасы ретінде қалыптасқан.

5. Артқы мидың екінші атауы варолиев көпірі деп аталады.

6. Ұшу күрделілігіне байланысты мишықтағы қыртыс алғаш рет құстарда пайда болған.

7. Ортанғы мида көру және естудің бірінші реттік орталықтары бар.

Бағалау парақшасы


Дескриптор-7 балл


1. Бұлшық ет тонусын анықтайды-1

2. Ми сыңарының астында орналасқан бөлікті атайды-1

3. Адам ағзасының басты безін атайды-1

4. Жұлынның жалғасын анықтайды-1

5. Артқы мидың екінші атауын атайды-1

6. Ең алғаш мишықтағы қыртыс қай жануарларда пайда болғанын атайды-1

7. Ортанғы мидағы бірінші реттік орталықтарды атайды-1


Интерактивті тақта


Қағаз қиындылары




Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

3 мин.







2 мин

Мұғалім оқушылармен олардың жетістіктері мен қателіктері туралы әңгімелейді.


Мұғалім үй тапсырмасын айтады,

Ү/Т: Тіршілікті сақтаудағы сопақша ми рефлекстерінің рөлін анықтау.(кесте,постер, схема)




Рефлексия

Сабақ соңында оқушылар алған білімдері туралы рефлексия жасайды:


Нені үйренді

Не түсініксіз болды

Нені меңгеру керек



Үй тапсырмасын жазып, бүгінгі сабақта алған бағаларын біледі.


Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.




























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!