1-бөлім:
Өзім туралы
|
Мектеп: №
39
Мұғалім: Қадір Т.С.
|
Күні:
Сынып: 2
|
Қатысқандар
саны: ___
Қатыспағандар
саны: ___
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қарлы тау әуені
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
2.1.1.2 Музыка жайлы ой сезімдерін, визуалды
элементтер мен музы-қ қимылдар арқылы жеткізу.
2.2.2.1 Дауысты және муз-қ аспаптарды қолдану
арқылы, муз-қ фразалар шығару
2.1.2.1 Музыка арқылы ой-сезімдерін
жетілдіру
2.3.1.1 Өз шығармашылық жұмысын көрсету және
бағалай білу.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы.
-
Қыс
мезгілін слайд суреттері арқылы сипаттайды.
-
«Қыстың күні көңілді» әнін үйреніп
талдайды
-
Таратылған суреттер бойынша, мектептегі бір күні
туралы әңгімелеп береді.
-
Дыбыстардың көмегімен, музыкалық композиция
орындайды..
Көпшілігі:
-
Қыс
мезгілімен бірге табиғаттың басқа мезгілдерін суреттей
алады.
-
Соль, ми, до ноталарының
дыбысталуын талқылайды.
-
Кейбірі: Пікір айтуға
тырысады. Орындаған ноталар талқылайды. Талдауға тырысады.
Жалпы түсінеді.
|
Бағалау критерийлері:
|
*Әннің әуенін таза, мәнерлі
орындауы
*Берілген тақырыпқа композиция
құрайды..
*Өз
жұмыстарын таныстыра және бағалай біледі.
|
Тілдік мақсаттар
ҰЗАҚТЫҚ , ДЛИТЕЛЬНОСТЬ,
DURATION.
Шаңқобыз, Варган,
Jew’s-harp.
|
Оқушыларды тілді нақты пайдалануға
ынталандыру.
-Өз отбасы туралы әңгімелейді.
-«Отбасы» дегенді қалай түсінетіні
байқаймыз.
Аккомпономент, қатты, созыңқы..
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Дыбысты қалай сипаттар едің?
|
Құндылықтарды
дарыту.
Сүйіспеншілік.
|
Мейірімділік,
қайырымдылық.
Музыкалық аспаптар
арқылы ой-сезімдерін жетілдіру.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері, дүниетану,
математика пәндері.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым,
бейнетаспа.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
Психологиялық
дайындық
Біз
ерекше баламыз,
Айтқан тілді аламыз. Табиғат - біздің
анамыз,
Досымызды көргенде, Табиғатқа
баламыз.
Қуана қарсы аламыз. Табиғатты
қорғайтын,
Сәлем! Привет!
Hello! Біз әдепті
баламыз
|
Ресурстар
|
Өлең жолдары
|
Алдыңғы оқуды қайталау
Сабақтың басы 5
минут
|
-
Туған өлкеде қыс қандай болады?
-
Қыста адамдардың көңіл күйі қандай
болады?
-
Қысқы табиғатты қандай сөздермен суреттер
едің?
-
Адам бойынан қандай
қасиеттерін көре аласың?
-
Суретшілер қыстағы аязды бейнелеу үшін қандай
бояуларды қолданады?
-
Осы
бояулар адам өмірінде алатын орны қандай?
Музыкалық тыңдалым.
Ұзақтық
Длительность Duration
Тыңдалым. «Көгілдір вагон»
Топтық жұмыс.
-
Пойыздың дыбысы мен қозғалысын
әуендете отырып қимылмен көрсетіңдер.
-
1 - топ -
Сегіздік
нота (Паровоз
дыбысы)
-
2 - топ -
Төрттік
нота (Темір жол
дыбысы)
-
3 - топ -
Бүтін
нота (Гудок
дыбысы)
|
Сурет
«Өрмекшінің торы»
Аудио
немесе
бейне
дыбыспен.
Аудио дыбыс тыңдау
|
Соль, ми, до ноталарының
дыбысталуын талқылау.
|
Әуенді қол белгілерімен көрсете отырып, нотамен
орында
|
Нота сауаты
|
|
4.Білімнің салтанат
құруы
Адамгершілік - рухани
тәрбиеге арналған
|
Дәйексөз
|
Биік таудың басы қыс, бауыры
жаз
|
Сурет
|
Сабақтың ортасы
8
минут
6
минут
19
минут
|
Тыңдалым:
Құрманғазының «Алатау» күйін
тыңдау.
Қойылатын сұрақтар:
Қарлы тау
әуені
Түсінік: «Шаңқобыз»
-Қазақтың көне аспабы. Тілшік арқылы дыбыс
шығарады.
Музыка тыңдау
Шаңқобыз
|
Варган
|
Jew’s-harp
|
Талқылау:
-
Туған жерімізде қандай таулар
болады?
-
Күйші тау бейнесін ненің күші арқылы
бейнелейді?
-
Қысты қандай музыка әуенімен
бейнелеуге болады?
2 -
тапсырма Топтық
жұмыс:
Әуенді қол белгілерімен
көрсете отырып орында.
-
1 - топ -
Сегіздік
нота (Алғашқы төрт
нота)
-
2 - топ -
Төрттік
нота (Ортанғы төрт
нота)
-
3 - топ -
Бүтін
нота (Соңғы төрт
нота)
3 -
тапсырма Топтық
жұмыс «Постер
құрастыру»
-
1 - топ -
Сегіздік
нота (Тауды
сипаттау)
-
2 - топ -
Төрттік
нота (Қарлы таудың суретін
салу)
-
3 - топ - Бүтін нота (Қазақстан таулары)
СЕРГІТУ СӘТІ.
|
Сергіту
сәті:"Қызыл гүлім-ай "
|
Музыка әуеніне
|
|
Музыка тыңдау, талдау
Сурет
Сызба парақшалары.
Музыка тыңдау оркестр
Бейне дыбыс
Бағалау
Ноталық тақта жұмыс
Бағалау
|
|
4 -
тапсырма Дауысты қалыпқа келтіру, ән
орындау.
Алдыңғы сабақтағы «Қыстың күні
көңілді» әнін жалғастырады. Әнді мәнерлеп,
шулы аспаптарды пайдалана
отырып орындау.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Сабақтың соңы
2
минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ
саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Релятивті жүйе
|
Дифференциация (саралау) -
оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Бақылау: Ән орындау кезінде
оқушылар бір-бірін бағалай алады.
|
Өнер, өзін - өзі тану
сабағы
Денсаулық сақтау
технологиялары:
Сергіту сәттері мен белсенді
әрекеттер.
|
Сабақ бойынша рефлекция:
Сабақ мақсаты/ оқу мақсаты
дұрыс па?
Оқушылар барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Сабақты саралау дұрыс жүрді
ме?
Сабақтың уақыты сақталды
ма?
Сабақ тақырыбынан ауытқулар
болды ма?, неліктен?
|
Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі
1.
2.
Сабақты бұданда жақсартуға не ықпал
етеді
1.
2.
|