Материалдар / Ашық сабақ Музыка және қозғалыс
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Музыка және қозғалыс

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Музыка және қозғалыс 3 сынып. Оқушылардың шығармашылығын дамыту, эстетикалық тәрбие беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Ақпан 2022
1743
13 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

Музыка

Мұғалімнің аты жөні:

Бисеналина Алмагүл Қартбайқызы

Күні:

7.02.2022ж

Сынып:

3 А

Қатысқандар саны:20

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Музыка және қозғалыс


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.4 - музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және ажырату

Сабақтың мақсаты:

Музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтайды және ажыратады.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы





















Сабақтың ортасы






































Сабақтың соңы






1 тапсырма. Тыңдау және талдау.Екінші сыныпта танысқан «Қосалқа» биін есіңе түсір. Бейнетаспадан көр.Бишілердің би қозғалысы мен музыка сүймелдеуіне көңіл бөл.

  • Би нені бейнелейді?

  • Музыка ен би қимылдары сәйкес келеме?

  • Бишілер қандай ой сезімдерді би арқылы көрсетті?

2 тапсырма. Ақпарат іздеу және талдау.

Елімізде би өнері қалай дамыған?

Қазақ халық биін, балет пен классикалық биді кімдер жоғары дәрежеде көтерген?

Ұлттық би өнерінің дамуына қомақты үлес қосып, басқа елдерге танытқан кімдер?

Осы сұрақтарға жауап табайық?

3-тапсырма. Ақпарат іздеу.Талдау.Бейнетаспалардан үзінділер көріп,атақты қазақ бишісі Шара Жиенқұлова және ұлттық балет өнерін дамытқан белгілі балетмейстер, педагог Болат Аюханов туралы мәліметтерен таныс.

Шара Баймолдақызы Жиенқұлова (1912-1991) – биші, педагог, Қазақстанның халық әртісі. Өнер жолын Қазақ драма театрынан бастаған. Қойылған спектакльде ойнап, ұлттық билерді биледі. Ұлттық би өнерін дамыту үшін ел аралап, халық әдет-ғұрыпын, салт-дәстүрін, халық билерін зерттеп, сахнада қойды. Керемет биші болғандықтан, халық арасында оны музыкалық- пластикалық өнердің «гауһар тасы» деп атаған.

Болат Ғазизұлы Аюханов 1938ж. Семей қаласында дүниеге келген. Балет бишісі, актер, педагог, балет-мейстер. Қазақстанның халық әртісі, Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының лауреаты.

1967 ж. Бастап «Алматы жас балеті» ансамблінің іргесін қалаушы ірң жетекшісі. Ансамбль 2003 жылы Мемлекеттік академиялық классикалық би ансамбліне айналған. Ансамбль дүниежүзіне кеңінен танымал болды.

4-тапсырма. Суырыпсалма.

«Би билейік» суырыпсалма ойыны.

Билердің атауларын тауып, торкөздерді толтыр.

к










қ

б



б




Т


х




қ

б


І


з







и

Б



с







қ


б


л

б


і

5-тапсырма. Анықтама.

Балет-сахналық би өнерінің бір түрі.

Классикалық би- хареографияның бір түрі, балеттің негізі.

Заманауи би- жаңаша түрдегі би қимылдары.

Хареография- би шығару өнері

6-тапсырма. Таныстыру және бағалау.

Мына сұрақтарға жауап бер:

  • Сабақта не сәтті шықты?

  • Қай тапсырма қиын болды?

  • Сабақта нені әлі де жақсарту қажет?

Үйге тапсырма: Халық биін үйреніп келу.

РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.





Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді.















Дәптермен Сұрақтарға жауап береді






Бір -бірін бағалау











Берілген сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытынды-лайды.










Торкөздерді толтырады.






Анықтаманы түсініп дәптерлеріне жазады.









Қойылған сұрақтарға жауап береді.

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі




















Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады
























Бейнеролик

оқулық







Оқулық







Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия










Топпен жұмыс.Импровизация жасау







А1, А3 форматтағы қағаздар Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер






























Рефлексия

тақтайшасы




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!