Материалдар / Ашық сабақ Негізгі және туынды зат есім
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Негізгі және туынды зат есім

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу мақсаты: 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құру. Сабақ мақсаты Барлық оқушылар:Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіріп,құрастырылған сұрақтарға жауап береді. Көптеген оқушылар: Негізгі және туынды зат есімдерді анықтай алады. Кейбір оқушылар: Сурет бойынша әңгімелей алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Мамыр 2022
303
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Shape1

Маңғыстау облысы , Ақтау қаласы

Мұнайлы ауданы

«№6жалпы білім беретін мектеп» КММ-нің

Бастауыш сынып мұғалімі: Тулегенова Нагима Джайлихановна



Мұғалімнің аты-жөні:

Тулегенова Нагима Джайлихановна

Пән/Сынып:

3 «В» сынып Қазақ тілі

Тарау немесе бөлім атауы:

Өнер

Сабақтың тақырыбы:

Негізгі және туынды зат есім (Оқулық бет, «Атамұра» баспасы, 2018ж.)

Оқу мақсаты:

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құру.




Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіріп,құрастырылған сұрақтарға жауап береді.

Көптеген оқушылар: Негізгі және туынды зат есімдерді анықтай алады.

Кейбір оқушылар: Сурет бойынша әңгімелей алады


Жетістік критерийі:

Мәтінді сұрақтар бойынша талқылап, пікір білдіреді.

Зат есімдердің жекеше және көпше түрін ажыратады.

Негізгі зат есімнен туынды зат есімді құрастырады.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, музыка,көркем еңбек,дүниетану

Талқылауға арналған сұрақтар

Диалог,Оқу әңгімелері, пікірталас.

Тыңдалым,айтылым,оқылым,жазылым

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу

АКТ колдану дағдылары

Ноутбук, видео, проектор, оқулық ,суреттер,А4,А3 форматта қағаздар,топқа бөлінуге арналған кеспе қағаздар,5Т-ережесі.

Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут















5мин

-1.Психологиялық ахуал

Мейрімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық.

Топқа бөліну:

1. «Бүркіт»

2. «Аңшы»

3. «Тазы»

4. «Жылқы»

«5Т» ережесі:

Талап

Тәртіп

Тазалық

Тыныштық

Татулық


Өткен сабақты «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жаңа сабақпен байланыстырады

Амандасады, сабаққа сәттілік тілеп дайындықты бастайды




Топқа бөлінеді





«5Т» ережесімен танысады



Негізгі және туынды зат

есімдерді анықтай алады.

Жаңа білімді меңгереді.

Негізгі және туынды зат есім-

нің ережесін айтады

















Негізгі және туынды зат есімдерді анықтай алады-1

Жаңа білімді меңгереді. Негізгі және туынды зат есім-

нің ережесін айтады1



Презентация № 1




Презентация № 2






Презентация № 3








Презентация № 4, 5, 6, 7



15минут










































3мин








5мин







4мин






35-жаттығу

  • «Өнерлі бала» мәтінін мұқият тыңда.

Сұрақтарға жауап беріп, талқыла.


1-топ: «Бүркіт» топтық тапсырма

«Оқиға картасы»

1.Мәтіннің атауы:

2.Кейіпкерлер:

3.Ахуал,жағдай:

4.Оқиға:

5.Проблема:

6Шешім:

Нақыл сөз:


2-топ: «Аңшы» жұптық тапсырма

Мәтін мазмұны бойынша ақпараттардың дұрыс- бұрыстығын анықта

  • Өсер анасымен бірге қонаққа келді

  • Бекжан,Гүлжандармен қосылып кітап оқыды.

  • Гүлжан дауысын шығармай жылады.

  • «Зымыран» ойыншығы Өсерге ұнады.

  • Өсер ойыншықты желім, ермексаздың көмегімен жөндеді.

  • Өсерді өнерлі бала екенсің деп мақтады.

3-топ: «Тазы» жеке жұмыс

«Әр қатарда берілген 5 сөздің қайсысы артық?»


4-топ: «Жылқы» жеке жұмыс

Бекжанның орнында болғанда не істер едің?


Сергіту сәті:

Бота Бейсенованың:Тұлпарым-әні



37-жаттығу

Дәптермен жұмыс

Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жазу

«Ойлан! Қатесін түзе –


1.Өтірік өлең дегеніміз не?

Шалғы қайрап қаймақпен,

Шұбат іштім қайрақпен.

Шортан аулап шарбақпен,

Шөп қоршадым қармақпен.

Шығармашылық үзіліс.

39-жаттығу

«Пирамидадағы» цифрларды нақыл сөз шығатындай ретпен орналастыр.


Сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіру








«Оқиға картасы»

Кейіпкерлерді атайды

Ахуал, жағдай анықтайды

Оқиғаны талдайды

Проблеманы талқылайды

Шешім шығарады











«Дұрыс, дұрыс емес» пікірді анықтайды




















Әр қатарда берілген 5 сөздің ішінен артық сөзді табады



















Жағдаятты шешеді















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!