Материалдар / Ашық сабақ "Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты". 3 А сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты". 3 А сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Қазақтілі Т2

Бөлім: I.Өзім туралы

Күні : 06.09.2023

Педагогтің аты-жөні: Пернебай А.С.

Сынып: 2 б,в,г

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Менің бөлмем

Оқу бағдарламасы

на сәйкес оқу мақсаттары

2.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдау және интонациясы бойынша сұраулы және лепті сөйлемдерді ажырату

2.5.1.2* мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану

Сабақтың мақсаты:

баяу және анық айтылған сөзді тыңдайды және интонациясы бойынша сұраулы сөйлемдерді ажыратады,

мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/тәуелдік/ жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады

ЕБҚ үшін

баяу және анық айтылған сөзді тыңдайды және интонациясы бойынша сұраулы сөйлемдерді ажыратады,

мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/тәуелдік/ сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады

Ойлау дағдыларының деңгейі

қолдану


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

Мақсаты: аңғарымпаздық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.

«Кім, нені жақсы көреді?» жаттығуы.
Барлығы орындықтарға отырады. Кім, нені жақсы көреді солар орындарынан тұрады. Мысалы: Кім балмұздақты жақсы көреді, сол орнынан тұрсын…Кім өзін батырмын деп есептейді?… Кім сары түсті жақсы көреді?… Кім көп тамақ жегенді жақсы көреді?… Кім айнаға қарағанды жақсы көреді? т. б.

Үй жұмысын тексеру

Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.







Қол шапалақтау

Слайд

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)


























1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:

Сүртемін-вытираю,

Жуамын- мою,

Үстінде- на, над,

Тазалаймын- чищу.


1.Тыңдалым.ОқылымАйтылым.1- тапсырма

Тыңда, сұрақтарға жауап бер.




Грамматикалық қоржын.

Мен жина+й+мын, Менің бөлме+м


ЕБҚ үшін

Тыңда, сұрақтарды жауапьтарымен сәйкестендір.












3.Оқылым

2-тапсырма. Диалогті сыныптасыңмен оқы.

Диалогте тәуелдік жалғауларды тап.


ЕБҚ үшін

2-тапсырма. Диалогті сыныптасыңмен оқы.

Мұғалімнің көмегімен берілген сөздердің жалғауларын анықта.

Берілген сөздер: бөлмем, бөлмемде,жиһаздар, сөресі.


Сергіту сәті


Айтылым.

3-тапсырма

Суретке қара, әңгімелеп бер. Үлгі бойынша сыныптасыңмен сөйлес.

Тірек сөздер: қандай? таза бөлме, жу, сүрт, тазала, жина.

Жианаймын. Жуамын. Сүртемін. Тазалаймын.


ЕБҚ оқушылар жақсы оқитын оқушылармен бірге орындайды

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.







Тыңдалым.ОқылымАйтылым

Мынау- менің бөлмем. Бөлмем кең және жарық. Бөлмемде кереует, үстел, орындық, кітап сөресі, айна, кілем бар. Мен бөлмемді таза ұстаймын.

*Сен өз бөлмеңді жинайсың ба?

* бөлмең қандай?

*Бөлмеде не бар?


ЕБҚ оқушы

Тыңдайды, сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді.

Сен өз бөлмеңді жинайсың ба?

кереует, үстел, орындық, кітап сөресі, айна, кілем

Бөлмеңқандай?


Мен бөлмемді таза ұстаймын

Бөлмеде не бар?

кең және жарық




3.Оқылым

2-тапсырма. Диалогті сыныптасыңмен оқиды.Диалогте тәуелдік жалғауларды табады.

Айнұр: – Сәлем, Назгүл! Назгүл: – Сәлем, Айнұр! Айнұр: – Сенің бөлмең қандай?

Назгүл: – Менің бөлмем кең және жарық.

Айнұр: – Сенің бөлмеңде қандай жиһаздар бар? Назгүл: – Менің бөлмемде кереует, үстел, орындық, кітап сөресі, айна бар. Айнұр: – Бөлмеңді өзің жинайсың ба?

Назгүл: – Иә, аптасына екі рет тазалаймын.

Айнұр: – Сау бол, Назгүл! Назгүл: – Сау бол, Айнұр!



Сергіту сәтін орындайды.


Айтылым

Үлгі: - Менің бөлмем жарық.

-Бөлмемде глобус, шам, гүл бар.



«Бас бармақ»










Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді. 3б











Дескриптор:

-тыңдайды, сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді. 3б







Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»






Дескриптор:

-Диалогті сыныптасымен оқиды.

-Диалогте тәуелдік жалғауларды табады.
















Дескриптор:

-суретке қарап, әңгімелеп береді. Үлгі бойынша сыныптасымен сөйлеседі. 2б


Оқулық

8 бет

сөздік

слайд


























Слайд

Оқулық

9- бет















Оқулық 9 бет


слайд



Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 9- б. 4-тапсырма, жаңа сөздерді жаттау


Кері байланыс

 Өз деңгейлерін анықтайды.



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

Мұғалімнің рефлексиясы






















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!