Пәні: Биология | Сыныбы: 10 күні 25.01.What date is it today | Сабақ реті: | Сабақ уақыты:
|
Тарау: | Организмнің көбеюі және жеке дамуы |
Сабақтың тақырыбыLesson topic is | Ontogenesis. Individual development of organisms |
Сілтеме: | Интернет желісі.www.youtube. қызықты зоология |
Стратегия | 1.Оқушының биологияға деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалануБілім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдерСыни тұрғыдан ойлауға үйретуОқытуды бағалау және оқу үшін бағалауАТҚ қолдануТалантты және дарынды балаларды оқытуЖас ерекшеліктеріне сәйкес оқытуОқытуды басқару және көшбасшылық |
Сабақтың мақсаты: | |
Сабақтың міндеттері | Организмдердің жеке дамуы (онтогенез) түсінігі маңыздылығы туралы білім беруді дамыту. | Топпен , жеке жұмыс жасауды жалғастыру;эмбрион постэмбрионды бір- бірінен айырмашылығын көрсету | |
Сабақтың типі | Оқушыларға жаңа материалды игерту |
Сабақтың әдіс-тәсілі | Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс тәсілдер Сын тұрғысынан ойлау.БЛУМ таксономиясы бойынша.Талдау, салыстыру, жартылай зерттеушлік. |
Негізгі түйін | Онтогенез - жеке даму және оның негізгі кезеңдері. |
Табыс критерийлері | Оқушылар ұрықтанудың дамуы мен кезеңдерінің белгілі бір заңдылықтар негізінде өтетіндігін түсінеді |
Күтілетін нәтижесі(орта мерзімді жоспардан алынады) | Оқушылар ұрықтанудың дамуы мен кезеңдерінің белгілі бір заңдылықтар негізінде өтетіндігін түсінеді. Басқалардың және өз пікірін сыни тұрғыда бағалайды. Шығармашалық қабілеттері байқалады. Топта бірлесе жұмыс жасайды. |
Сабақ кезеңдері | Мұғалім қызметі | Оқушы қызметі
|
Ұйымдастыру кезеңі1 минуGood morning | Оқушыларды түгендеу | Келмеген оқушылар туралы мәлімдеу |
| Топқа бөлу. Оқушыларды мұғалім өз қалауы бойынша 3 топқа бөлу.Топтың аты,топ басшы, тайм кипер, баяндаушы сайланады, топ ережесі құрылады. | Оқушылар 3 топқа бөлінедіТоптың атын баяндайды, |
Білу Үй тапсырмасын тексеру3минутChecking up the homework | Үй тапсырмасы (Ой қозғау) Нені білеміз? 1. Тозаңқап, тозаң түтікшесі, аналық түйін, аталық жіпше дегенді қалай түсінесіңдер, сипаттама беріңдер. 2 Қосарланып ұрықтанудың мәні неде? Оның негізін кім қалады? 3. Вегетативті, генеративті ұғымдар қандай мағына береді? | Жауап береді |
Түсіну 12мин | Жаңа сабақ Іздену Оқулықпен жұмыс Мәтінді оқып талдайды | Топ бойынша баяндайды
|
Қолдану Анықтау 5мин
| «Ұрықтың даму» видеосы
| Виде алдындағы , видеодан кейінгі сұрақтар |
Талдау7 мин
| 151 беттегі кестені талдау
| Оқушылар талдайды |
Сергіту 1 минут | Денені ырғаққа келтіру қозғалысы | Денені ырғаққа келтіреді |
3мин | «Қай тұжырым дұрыс?» айдарының сұрақтарына жауап беріңдер. 1.Ұрықтанған жұмыртқа жасушасы зигота деп аталады. +2.Бластула сатысында ұрық ұсақ жасушалар түрінде топтасып , блостомерлер деп аталады. _3.Бластула екі қабатты ұрық. +4.Гаструланың даму барысында үшінші ұрық жапырақшасы мезодерма +5.Нейруладан кейінгі саты гаструла._ 6.Жануарлар өмір бойы өсе береді. _7.Шала түрленіп дамитын түрлерде метаморфоз болмайды_ |
|
Қорытынды 5 мин | «Суреттер сыр шертеді» оқулықтағы 149 бет 93 суреттермен жұмыс істеу. |
|
Бағалау2мин | Өзіңді бағала. Рефлексия “Мен қалай жұмыс жасадым?” Мен қалай жұмыс жасадым? Бірін-бірі, топты бағалайды | Топты бағалайды |
Үйге тапсырма 1 мин | § 35 оқу Bilimland.kz/kk shkola59.8 пароль 42662 |
|