Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Қазақстан суретшілері " 3 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мерзімі:08.05.2018ж
Пән:Бейнелеу өнері
Сынып: 3А
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан суретшілері.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды шетел суретшілерімен таныстыру,білім қорын молайту,бейнелеу өнері шығармаларын ажырата алуды үйрету,әсемдікке баулу.
Күтілетін нәтиже: Түс және символ туралы ақпаратпен толығады. Бала өз бетімен жұмыс жасап үйренеді.
Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар: Көркемсуретті альбомдар, қарапайым қарындаш түрлері, өшіргіш, акварель, гуашь, су, қылқалам, сондай-ақ бейнелеу өнеріне қосымша оқулықтар, т.б
Әдіс тәсілдер: «Сұрақ-жауап», «Кім жылдам» әдісі
Сабақ кезеңдері |
Тәсілдер/ Оқушы әрекеттері |
Мұғалімнің әрекеттері/ Уақыт |
І. Проблема айқындау (Қызығушылықты ояту, Мотивациялау, Қажеттілік тудыру) |
Ынтымақтастық атмосферасы. Психологиялық дайындық Мақсатымыз-білім алу, Міндетіміз-еңбектену. Еңбектену арқылы Беске қолды жеткізу. Топқа бөлінеді «Бас бармақ» әдісі арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |
Сабақтың өту барысы:
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру мақсатында сұрақтар қоямын: 1.Бейнелеу өнері дегеніміз не? 2. Жылы және суық түстерге қандай түстерді жатқызамыз? 3.Пейзаж дегеніміз не? 4.Натюрморт дегеніміз не? 5.Қарама-қарсы түстер дегеніміз не? 6.Жақын түстер дегеніміз не? 7.Пуантализм дегеніміз не? Бейнелеу өнерінің жанрлары қандай? 1.Натюрморт 2.Пейзаж 3.Портрет |
ІІ. Проблема шешу (Операционалдық кезең: материалмен танысу, оны игеру, сол бойынша жұмыс жасау, мағынаны ашу) |
Жаңа тақырыпты меңгереді. Практикалық жұмыс. Аталған үш топ берілген тапсырмаларды орындайды. (нобай жасайды) Салған суреттерінің мағынасын ашу. Сергіту сәті 1 мин Біз суретші баламыз, Орнымыздан тұрамыз, Суретті де саламыз, Толқындарды оң жақ пен Солжаққа да сызамыз. Бейнелерді салып ап, Әдемі етіп бояймыз, Тыныққан соң аз ғана, Орнымыздан қонамыз. |
Жаңа сабақты түсіндіру. Сабақтың барысы: Жаңа
сабақ. Әйгілі саяхатшы-ғалым Шоқан Уәлиханов туралы жазылған зерттеу кітаптары өте көп, алайда, оның көбінде суретшілік қыры қалыс қалдырылып жатады. Ш. Уәлиханов – адам мінез-құлқын дөп басып бере алатын психолог, жоғары шеберліктегі суретші. Оның көптеген портреттік еңбектері ішкі психологиялық сезімге құрылған озық туындылар. Оның «Би Сартай», «Сұлтан Мамырхан Рүстемов», «Ханқожа Уәлиханов» портреттерінде дәрежелері шамалас болса да, әр кейіпкерді өзіндік тұғырда білгірлікпен бейнелей бергендігін мамандар жиі айтады. Шоқанның сурет техникасын,ілім заңдылықтарын жете білетіні еңбектерінен білініп тұрады Жоспар: Ә. Қастеевтің өмірі мен
шығармалары Айша Ғалымбаеваның өмірі мен
шығармалары. |
ІІІ. Проблема шешімін қорытындылау |
Тапсырмаларды орындайды |
3) Қорытындылау. Тапсырма беру. Жаңа білімді
бекіту |
ІV.Бағалау. Рефлексиялық-бағалау кезеңі: |
4) Бағалау: Бірін-бірі бағалау |
4) Бағалау: Оқушылардың не үйренгендігін айқындайды.Рефлекция тудырады.Оқушыларды мадақтайды.Бағалайды. 4 мин |
V.Кері байланыс. |
«Бес бармақ» әдісі арқылы бағалау |
Кері байланыс жасау. |
VI.Үйге тапсырма. |
|
Суретшілердің өмірі мен шығармашылығымен танысу |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мерзімі:08.05.2018ж
Пән:Бейнелеу өнері
Сынып: 4г
Сабақтың тақырыбы: Шетел суретшілері
Сабақтың
мақсаты: Қазақстанның көрнекті суретшілері мен олардың
шығармаларымен
таныстыру.
тәрбиелілігі: Өнер тілін меңгертуге
көмектесу, суретшілер өнеріне сүйіспеншілігін ояту және мәдениетке
құрметпен қарау сезімін
тәрбиелеу.
дамытушылығы: Ұлттық өнерді терең танып
білуге, талғамдарын кеңейту, ізденістік ойлау түрін қалыптастыру,
рухани әлемін байыту.
Күтілетін нәтиже: Түс және символ туралы ақпаратпен толығады. Бала өз бетімен жұмыс жасап үйренеді.
Сабақтың
көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайдтар, тестілік
тапсырма,
карточкалар
Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер:
Түсіндірмелі, сұрақ - жауап,
жеке.
Сабақ кезеңдері |
Тәсілдер/ Оқушы әрекеттері |
Мұғалімнің әрекеттері/ Уақыт |
І. Проблема айқындау (Қызығушылықты ояту, Мотивациялау, Қажеттілік тудыру) |
Ынтымақтастық атмосферасы. Психологиялық дайындық Мақсатымыз-білім алу, Міндетіміз-еңбектену. Еңбектену арқылы Беске қолды жеткізу. Топқа бөлінеді «Бас бармақ» әдісі арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |
І. Ұйымдастыру бөлімі: амандасу;
түгелдеу;оқушының ІІ. Откен сабақтарды еске түсіру: 1. Адамның көркем бейнесі.
(Портрет) |
ІІ. Проблема шешу (Операционалдық кезең: материалмен танысу, оны игеру, сол бойынша жұмыс жасау, мағынаны ашу) |
Жаңа тақырыпты меңгереді. Практикалық жұмыс. Аталған үш топ берілген тапсырмаларды орындайды. (нобай жасайды) Салған суреттерінің мағынасын ашу. Сергіту сәті 1 мин Біз суретші баламыз, Орнымыздан тұрамыз, Суретті де саламыз, Толқындарды оң жақ пен Солжаққа да сызамыз. Бейнелерді салып ап, Әдемі етіп бояймыз, Тыныққан соң аз ғана, Орнымыздан қонамыз. |
Сабақтың барысы: Тициан-ұлы итальян суретшісі.Оны Венецияның ең үздік суретшісі деп мойындағанда оның жасы 30-толмаган.Ең әйгілі портреті»Қолғап киген жасөспірім» картинасында ойға шомған жас жігітті бейнелеген. Альбрехт Дюрер -өз автопортретін 13-жасында салған.Ол өте әсершіл суретші болған.Жануар,өсімдіктерді анық ,дәл шынайы өмірді бейнелеген. Клод Моне- француз суретшісі.Картиналарын ашық кеңістікте бейнелеген.Нақты жарық пен жай-күйді көрсету үшінол бірнеше картиналарды қатар салған.Күн сәулесі салынған картиналарында түстерді түрлерге құбылтып,,көңіл-күйді өзгертетінін байқауға болады. Камиль Писсарро- француз суретшісі.Жас суретшілерге қол ұшын берген.Суретшілер арасында ол адалдығы мен ақкөңілдігі үшін үлкен құрметке ие болған.Ол жазақ дала,ағаштар,кішкене деревняларды бейнелеген.Бейнелеген басты «қахарманы» Париж қаласы еді. Суретшілер туралы Тициан-итальян суретшісі.Оны «кескіндемешілердің королі және корольдердің ішіндегі кескіндемеші» деп атаған.30-жасында Венецияның ең үздік суретшісі деген атқа ие болды.Император 5-ші Карл суретшінің жерге түсіп кеткен қылқаламын көтеріп «Тицианға император қызмет етсе де артық етпейді»деген екен.Оның әйгілі портретіі «Қолғап киген жасөспірім» картинасында ойға батқан жас жігітті бейнелеген. «Үй қоянын ұстаған мадонна» картинасы ғажайып шығармаларының бірі.Париждің атақты мұражайы- Луврде САҚТАЛҒАН. |
ІІІ. Проблема шешімін қорытындылау |
Тапсырмаларды орындайды |
3) Қорытындылау. Тапсырма беру. Жаңа білімді
бекіту |
ІV.Бағалау. Рефлексиялық-бағалау кезеңі: |
4) Бағалау: Бірін-бірі бағалау |
4) Бағалау: Оқушылардың не үйренгендігін айқындайды.Рефлекция тудырады.Оқушыларды мадақтайды.Бағалайды. 4 мин |
V.Кері байланыс. |
«Бес бармақ» әдісі арқылы бағалау |
Кері байланыс жасау. |
VI.Үйге тапсырма. |
|
Суретшілердің өмірі мен шығармашылығымен танысу |