Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
:
|
Мектеп
: «№74 Ж.Баласағұн атындағы
жалпы орта
мектебі» коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
|
Күні
: 19.12.17ж
|
Мұғалімнің аты –
жөні Отарина Айман
Сергеевна
|
Сынып
: 11
а
|
Қатысқандар саны
:
|
Қатыспағандар саны
:
|
Сабақ тақырыбы
: Қазақстанда жұмысшы табының
қалыптасуы,өнеркәсіп саласының озаттары мен
жаңашылдары
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына
сілтемесі
|
Қазақстанда жұмысшы табының
қалыптасуы,өнеркәсіп саласының озаттары мен жаңашылдары туралы
біледі.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Қазақстанда жұмысшы табының
қалыптасуы,өнеркәсіп саласының озаттары мен жаңашылдары туралы біле
отырып, тарихи деректермен жұмыс жасай
алады.
|
Тілдік
мақсат
|
Тілдік дағдыларын
дамытып, арнайы-пәндік ғылыми тілдің оқытылуын
қалыптастыру.
Жазылым - картамен
жұмыс.
Айтылым – постер
қорғайды.
Оқылым – мәтінмен
жұмыс.
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
«Мәңгілік ел» 6
құндылығы
Өз елінің тарихи құндылықтарын құрметтеуге
үйрету
Шығармашылық пен сын
тұрғысынан ойлау,
Қарым-қатынас жасау
қабілеті,
Өмір бойы білім
алу.
|
Пән аралық
байланыстар
|
Дүниежүзі тарихы,
география
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интерактивті тақта және
материалды көркемдік тұрғыда көрсету үшін презентациялық бағдарлама
қолданылады
|
Бастапқы
білім
|
|
Бұрыннан бар білімді қалай
белсендендіре аласыз ?
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс -
ірекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақ
барысы
Сабақтың ортасы \
сабақтың негізгі бөлімі
Сабақтың
соңы
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі:
Оқушылармен
сәлемдесу,түгендеу,оқу-құралдарын
алғызу,зейіндерін сабаққа аудару, сабақтың мақсатымен
таныстыру.Топқа бөлу.
Үй тапсырмасына
шолу
«Зымыран сұрақтар»
әдісі
-
Қазақстандағы ауыр
өнеркәсіпті дамытудағы кедергілер мен қиындықтар
ата?
-
Индустрияландыру
барысы неде?
-
Түрксіб теміржолының
салынуынад кімдер басшылық
жасады?
-
Қазақстан
металлургиясы қалай дамыды?
«Конверт»
әдісі
Топтық. Жұптық
жұмыс
-
Қазақстанда
өнеркәсіптің дамуы
-
Қазақстандағы
индустрияландыру
-
Жұмысшы табының
қалыптасуы
Сабақты
бекіту:
«Күн шуақ »
әдісі
Сұрақ-жауап
Кері
байланыс. «Бағдаршам» тәсілі арқылы оқушының тиісті
рефлексия жасауына бағыт
беремін:
Жасыл
түс –
осы секілді тапсырмалар
көбірек
болса
Сары
түс –
ұнады, бірақ барлығы
емес
Қызыл
түс –
сабақ мүлдем
ұнамады
Үйге: Қосымша дереккөздерден
мәлімет әкелу
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер
|
Саралау – оқушыларға
қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз ? Қабілетті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз
?
Саралау іріктелген тапсырмалар
, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтежелер, оқушыға дербес қолдау
көрсету , оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке
қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият терориясы)
түрінде болуы мүмкін . Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке
ала отырып , сабақтың кез –келген кезеңінде қолданыла
алады
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ
барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс – тәсілдеріңізді
жасаңыз
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы
Денсаулық сақтау
технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс – әрекеттер түрлері
. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің
тармақтары
|
Жалпы баға
(мұғалімнің рефлексиясы)
Сабақтың жақсы
өткен екі аспектісі (оқыту туралы да , оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да , оқу туралы да
?)
1:
2:
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік \ қиындықтары
туралы нені білдім ,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|
Сабақ бойынша
тәлімгердің кері
байланысы
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз . Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз
.
|
Сабақ мақсаттары \
оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба
?
|
|
Оқушылардың барлығы
ОМ қол жеткізді ме ?
|
|
Жеткізбесе неліктен
?
|
|
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
|
|
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
|
|
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды ? Неліктен ?
|
|