М
ухатов
Фархат Хайроллаұлы
Батыс Қазақстан облысы
Бөкей ордасы ауданы, Сайқын ауылы
М-С.Бабажанов жалпы орта білім беретін мектебінің
ІІ санатты тарих пәнінің мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар Қазақстан тарихы, 9 «а» сынып
|
Сыныбы 9 «а» |
Күні: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның 1965 – 1985 жж әлеуметтік – экономикалық дамуы |
||
|
Мақсаты: |
Тақырыпты топпен мағанасы ашады, тапсырмалар арқылы ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен тапсырмаларды дұрыс орындауға пайдаланады |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
А) Тақырыпты түсініп оқуға, ойын еркін айтуға дағдылану арқылы сыни тұрғыдан сабаққа деген қызығушылықтары артады В)Алған білімдерін өз өмірлеріне пайдалана алады ; |
||
|
Керекті жабдықтар |
Үлестірмелі материалдар, кесте, А4 парағы, АКТ, түрлі-түсті қағаздар |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Мұғалімнің формативті бағалауды қолдануы жөнінде түсіндірме |
|
Кіріспе «Білу» |
Орындарынан тұрғызып, «Афиша» әдісі арқылы түрлі түсті қағазды таңдау Cтикердің түсіне қарай топқа бөлу Үйтапсырмасын сұрау |
Орындарынан тұрып өздеріне ұнайтын «Афиша»-ға барып түрлі түсті қағаздар (билеттер) таңдайды.Таңдаған түрлі түсті қағаздар артында үй тапсырмасы беріледі. «Ұжымшар», «Кеңшар», «Комсомолдар», «Фермерлер» деп 4 топқа бөлінеді |
Мұғалім оқушылардың әрекетін бақылайды, бағалайды ынталандырады, қорытындылайды. |
|
«Білу», «Түсіну» |
Ауыл шаруашылығының дамуы.Тың игеру Оқушылар«Кейс – стади» әдісі алып сұрақтар: 1.Тың игеруге жаппай кірісу қалай жүзеге асты? 2.Тың игерудің алғашқы табыстары? 3. Тың игерудің нәтижелері ? 4. Мал шаруашылығының жайы? Ауызша бағалау |
Оқушылар «Кейс – стади» әдісі сұрақтарына топ болып жауап береді |
Мұғалім ұсынып бағыт береді |
|
Негізгі бөлім «Қолдану» |
1.Диалогтік оқыту (зерттеушілік әңгіме) негізінде тақырыпты өздігінен меңгерту; 2.Тақырыпты ашу мақсатында жұмыс істеу. 3.Топта талқыла, жұптас, 4. 4.АКТ :(интернет) телефон пайдалана отырып,косымша материал іздеу немесе байланысқа шығу 5.постерге бейнеле «Тұжырымдамалық кесте» толтыру 4 топқа жеке тапсырма беріледі 1 топқа. Ауыл шаруашылығы дамуындағы ерекшеліктер 2 топқа. Мал шаруашылығы 3 топ.Демографиялық ахуал 4 топ. Халық тұрмысы деңгейінің өлшемдері |
(Тақырыпты оқып талдайды) Ынталандырушы сөздер арқылы сенім білдіру, қол соғып-қолпаштау; Түсінгендерін Постерге түсіріп қорғау. «Баспалдақ!» әдісі Бағалау критерийлері арқылы өзін – өзі, өзара бағалау жүреді.Оқушылардың бағалауын тыңдап,қорытынды бағалаймын. |
Мұғалім оқушылардың өздігінен меңгеріп, кетуіне жағдай жасап, оқу ортасын құрады. |
|
Қорытынды «Талдау», «Жинақтау», «Бағалау» Сабақ соңында рефлексия Үйге тапсырма |
Шығармашылық жұмыс Қазақстандағы тың игерудің жағымды-жағымсыз жақтарын айтып бер Не жаналық? / Неден қиналдың? Сыныптастарыңа тілек! Тақырыптық тест жасау. Венн диаграммасы. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақты өткен материалды қайталап, бекітеді. Сабақта алған әсерлерін рефлексия парағына толтырады. Сабаққа анализ жасау Сабақты бағалау: Баспалдақ!, Басбармақ ! Смайлик! Сабақта алған әсерлерін рефлексия парағына толтырады. |
Оқушылар өз түсінігі мен пікірін қалыптастыруды көздейді Формативті бағалау Ынталандыру сөздер айту |
|
Мұғалімнің талдауы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қазақстанның 1965 – 1985 жж әлеуметтік – экономикалық дамуы 9 сынып
Ашық сабақ Қазақстанның 1965 – 1985 жж әлеуметтік – экономикалық дамуы 9 сынып
М
ухатов
Фархат Хайроллаұлы
Батыс Қазақстан облысы
Бөкей ордасы ауданы, Сайқын ауылы
М-С.Бабажанов жалпы орта білім беретін мектебінің
ІІ санатты тарих пәнінің мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар Қазақстан тарихы, 9 «а» сынып
|
Сыныбы 9 «а» |
Күні: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның 1965 – 1985 жж әлеуметтік – экономикалық дамуы |
||
|
Мақсаты: |
Тақырыпты топпен мағанасы ашады, тапсырмалар арқылы ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен тапсырмаларды дұрыс орындауға пайдаланады |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
А) Тақырыпты түсініп оқуға, ойын еркін айтуға дағдылану арқылы сыни тұрғыдан сабаққа деген қызығушылықтары артады В)Алған білімдерін өз өмірлеріне пайдалана алады ; |
||
|
Керекті жабдықтар |
Үлестірмелі материалдар, кесте, А4 парағы, АКТ, түрлі-түсті қағаздар |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Мұғалімнің формативті бағалауды қолдануы жөнінде түсіндірме |
|
Кіріспе «Білу» |
Орындарынан тұрғызып, «Афиша» әдісі арқылы түрлі түсті қағазды таңдау Cтикердің түсіне қарай топқа бөлу Үйтапсырмасын сұрау |
Орындарынан тұрып өздеріне ұнайтын «Афиша»-ға барып түрлі түсті қағаздар (билеттер) таңдайды.Таңдаған түрлі түсті қағаздар артында үй тапсырмасы беріледі. «Ұжымшар», «Кеңшар», «Комсомолдар», «Фермерлер» деп 4 топқа бөлінеді |
Мұғалім оқушылардың әрекетін бақылайды, бағалайды ынталандырады, қорытындылайды. |
|
«Білу», «Түсіну» |
Ауыл шаруашылығының дамуы.Тың игеру Оқушылар«Кейс – стади» әдісі алып сұрақтар: 1.Тың игеруге жаппай кірісу қалай жүзеге асты? 2.Тың игерудің алғашқы табыстары? 3. Тың игерудің нәтижелері ? 4. Мал шаруашылығының жайы? Ауызша бағалау |
Оқушылар «Кейс – стади» әдісі сұрақтарына топ болып жауап береді |
Мұғалім ұсынып бағыт береді |
|
Негізгі бөлім «Қолдану» |
1.Диалогтік оқыту (зерттеушілік әңгіме) негізінде тақырыпты өздігінен меңгерту; 2.Тақырыпты ашу мақсатында жұмыс істеу. 3.Топта талқыла, жұптас, 4. 4.АКТ :(интернет) телефон пайдалана отырып,косымша материал іздеу немесе байланысқа шығу 5.постерге бейнеле «Тұжырымдамалық кесте» толтыру 4 топқа жеке тапсырма беріледі 1 топқа. Ауыл шаруашылығы дамуындағы ерекшеліктер 2 топқа. Мал шаруашылығы 3 топ.Демографиялық ахуал 4 топ. Халық тұрмысы деңгейінің өлшемдері |
(Тақырыпты оқып талдайды) Ынталандырушы сөздер арқылы сенім білдіру, қол соғып-қолпаштау; Түсінгендерін Постерге түсіріп қорғау. «Баспалдақ!» әдісі Бағалау критерийлері арқылы өзін – өзі, өзара бағалау жүреді.Оқушылардың бағалауын тыңдап,қорытынды бағалаймын. |
Мұғалім оқушылардың өздігінен меңгеріп, кетуіне жағдай жасап, оқу ортасын құрады. |
|
Қорытынды «Талдау», «Жинақтау», «Бағалау» Сабақ соңында рефлексия Үйге тапсырма |
Шығармашылық жұмыс Қазақстандағы тың игерудің жағымды-жағымсыз жақтарын айтып бер Не жаналық? / Неден қиналдың? Сыныптастарыңа тілек! Тақырыптық тест жасау. Венн диаграммасы. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақты өткен материалды қайталап, бекітеді. Сабақта алған әсерлерін рефлексия парағына толтырады. Сабаққа анализ жасау Сабақты бағалау: Баспалдақ!, Басбармақ ! Смайлик! Сабақта алған әсерлерін рефлексия парағына толтырады. |
Оқушылар өз түсінігі мен пікірін қалыптастыруды көздейді Формативті бағалау Ынталандыру сөздер айту |
|
Мұғалімнің талдауы |
|||
шағым қалдыра аласыз













