Материалдар / Ашық сабақ Қазақстанның Ресейге қосылуының салдары мен зияны8- сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Қазақстанның Ресейге қосылуының салдары мен зияны8- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық тарихшы мұғалімге, жас мамандарға, өз білімін көтерем деген ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2018
740
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Сабақ: 34


Мектеп: Сарыбастау ауылндағы орта мектеп МДШО КММ

Пәні :

Қазақстан тарихы

Күні: 16.01.2018 ж

Мұғалімнің есімі: Аманбекова Ч.Б.

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Сабақ тақырыбы:

Қазақстанның Ресейге қосылуының салдары мен зияны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Қазақ халқының Ресей империясы құрамына қосылуының салдары мен маңыздылығын көрсету, алған білімдерін тереңдету.

Сабақ мақсаттары:

Қазақстанның Ресейге қосылуының салдарын анықтау, маңыздылығын ашу;

Тілдік мақсат

Оқушылар: топпен жұмыс істей отырып, жаңа сөздердің мағынасын түсінеді, қолдана білуді үйренеді


Негізгі сөздер мен тіркестер:

пристав

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар: Қазақ халқының Ресей империясы құрамына қосылуының салдары мен маңызы туралы айтады

Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?

Оқушылар топта, жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады, жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қаілеті дамиды

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Дұрыс жазу дағдылары қалыптасады

Алдыңғы оқу

Қазақстанда хандық биліктің жойылуының алғы шарттары мен себептері

Жоспар:

І. Ұйымдастыру «Алақан жылуы» шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне алақан жылуын сыйлау

ІІ. Топқа бөлу: қазақша, орысша, ағылшынша санау арқылы топқа бөлінеді. І топ «Қазақ»,

ІІ топ «Орыс», ІІІ топ «Ағылшын»

«Тарихты білмей-өткенді, қазіргі жағдайды білу,  келешекті болжау қиын»-деп әл Фараби айтқандай  Сіздердің ойларыңызша тарих деген не? /ой шақыру/
 Қазақ халқының Ресей империясы құрамына қосылуының салдары мен маңызы туралы ой қорытамыз

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Білу: ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: «Таза тахта» ойыны арқылы сұрау
П. П. Семенов - Тяньшанский – Верный бекінісін зерттеген
Іле – 1855 жылы салынған бекініс атауы
400 - қоныстанған отбасы саны
470 - солдаттар саны
Алматы – Верный бекінісінің қазіргі атауы
Перемышельский – Ұлы жүз приставының майоры, Верный бекінісін салушы
XIX ғ. 50 - жылдар - Верный бекінісі оңтүстік аудандарының Ресейге қосылуын тездетті
XIX ғ. 60 - жылдар – Ш. Уалиханов Верныйда тұрған
1857 жылы – Су диірмені салынды
1855 жылы – Қырғыз бұғы руы Ресей билігін мойындады.


Оқулық

Суреттер,

Ортасы

Жаңа сабаққа дайындық

І.«Қызығушылықты ояту»

Электронды оқулық видео көру

Оқулықпен жұмыс

І. Тапсырма б/ «Тарихи уақыт» кестену толтыру /2/толтыру/+1/ортаға салу/=3 минут /

в/ «Тарихи аумақ» кестену толтыру /2/толтыру/+1/ортаға салу/=3 минут/

г/ Сандармен жұмыс жасау /2/толтыру/+1/ортаға салу/=3 минут /

30 десятина

200-ден 600 десятинаға дейін

400-ден 1000 десятинаға дейін

1500-ден 3000 десятинаға дейін

«Математикалық есеп» ойыны

(3200:2)+123=1723

(1800+700) -727=1773

(4500:2) -479=1771

(5462-2000) :2= 1731

«Дискуссиялық өрнек»

Оқулық, суреттер, атлас

Аяқталуы

  1. Мұғалім сабақты қорытындылайды

Электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындайды.

Бағалау Белгіленген критерии бойынша бағалау. Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

  1. Оқушылар кері байланыс жасайды

Не ұнады: .................................................

Не қиын болды.........................................

Тілегім: .....................................................

Үйге тапсырма: Тойшыбек бекінісі туралы реферат жазу, мәлімет жинау.

Бағалау парақшасы стикер

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс.

Рефлексия

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз





Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!