Материалдар / Ашық сабақ Қазақстанның табиғи қорықтары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Қазақстанның табиғи қорықтары

Материал туралы қысқаша түсінік
Қорық деген түсініктерді оқушының ойында қалыптастыру және табиғатқа деген көзқарасын, оны қорғауға деген сезімді қалыптастыру. Қазақстанның қорықтарының ерекшеліктері жайлы ой-тұжырымдарын қорытындылай білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2020
526
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Жаратылыстану

Сынып: 5а

Мерзімі: 26.04.17

Тақырыбы:

§31.Қазақстанның табиғи қорықтары

Мақсаты:

Қорық деген түсініктерді оқушының ойында қалыптастыру және табиғатқа деген көзқарасын, оны қорғауға деген сезімді қалыптастыру. Қазақстанның қорықтарының ерекшеліктері жайлы ой-тұжырымдарын қорытындылай білу.

Күтілетін нәтиже:

Оқушыларды Қазақстанның қорықтарымен таныстыра отырып, өздегінен талдап, қорытынды жасауға дағдыланады, талдау жасай біледі

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау


Әдіс-тәсілдер:

СТО

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру




2минут


Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды



Ауызша мадақтау





АКТ

стиккерлер

3 минут





Психологиялық ахуал туғызу.

Оқушыларды топқа бөлу

«1,2,3 санамақ ойыны арқылы топтарға бөлу

Бір,екі,үш

Бойға жинап күш

Бір,екі,үш

Білейікші біз

Бір,екі,үш

Қорық санын біз

Бір,екі,үш

Санаңызшы сіз

Бір,екі,үш

Бітірейік үлкен іс»

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

Санамақ арқылы үш топқа бөлінеді. Топ мүшелері өз міндеттерін бөліп алады. Бірден сабақтың «Алтын ережесін» қадағалайды.

Жылдам отырған топқа стикер беру

Тақырыпқа байланысты суреттер

Қызығушылығын ояту

2 минут

Аң мен құстар тасалап,

Мекендейді орманды.

Соларға арнап жасаған

«Қорық» дейтін сол маңды

Қорық іші тамаша,

Жұпар ауа ақ бұлақ

Ойнайды аңдар балаша

Көк шалғында шапқылап.

§31.Қазақстанның табиғи қорықтары

Қазақстан қорықтары жайлы түсінік беру

1.«Қорық» деген не?

2.Қазақстанда неше қорық бар?

3.Оны ұйымдастырудың қандай маңызы бар?


Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімеледі

Стикерлер арқылы ынталандыру

АКТ


Мағнаны тану





Сергіту сәті


20 минут





2 минут

Джигсо әдісі

Мәтінді оқиды

Постер қорғайды

Қорықтар-табиғат қорғаны



Қол көтерсем, солтүстік,

Топ-топ бассам оңтүстік,

Қолды созсам жан-жаққа,

Көрсетеді бағытты

Батыс пенен Шығысты.

Иіліп сәлем берейік,

Экватор белде деп,

Белді бұрай қозғасақ,

Сағат тілі Батысқа,

Жер айналар Шығысқа.

Оқушы орындау керек

Мәтінмен жұмыс

Қазақстанның саяси картасымен жұмыс


Белсенді топқа стикерлер





Ауызша мадақтау


Қазақстанның физикалық картасы

Постер

АКТ

Ой толғаныс

6 минут

Жаңа сабақты қорытындылау

1-топ. Кестені толтыру

2-топ.Қорықтарды карта бетінен табу Картамен жұмыс

3-топ.Қорықтарда қорғалатын өсімдіктер мен жануарларды ажырата білу


Оқушылар тыңдайды, жауап береді

Кестемен жұмыс

Картамен жұмыс

Суретпен жұмыс

Стикерлер арқылы

АКТ

Қорытынды


10 минут

Бағалау

Рефлексия жасау

Бас бармақ әдісі арқылы

Үйге тапсырма

Оқушылар жинаған ұпайларына қарай өз-өздерін бағалайды

Рефлексия

« Бес саусақ әдісі»

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу

Бағалау

Рефлексия












Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!