Материалдар / Ашық сабақ Қосу кестесімен шығарамыз 1сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Қосу кестесімен шығарамыз 1сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал 1сынып мұғалімдеріне қажет. Сабақтарына қажет болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2020
466
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: математика

Күні: 18.11.2020

Сынып: 1 «А»

Мектеп: Жалтыр № 4 орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: З.Кайроллиева

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қосу кестесімен шығарамыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу жəне қолдану

1.5.2.2 ** «+», «-», «=» белгілерін пайдалану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: қосу кестесінің көмегімен сандарды қосуды, азайтуды біледі.

Көптеген оқушылар: Қосу мен азайтудың компоненттерін атайды.

Кейбір оқушылар: кез келген сандарды қосқанда сол санның өзі шығатынына қорытынды жасайды.

Бағалау критерийлері

Қосу кестесінің көмегімен сандарды қосып, азайта алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: қосу кестесінің көмегімен сандарды қосуды, азайтуды біледі.

Пәнге тән лексика мен терминология: қосу кестесі

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

- Бір таңбалы сандардың барлық қосындылары қосу кестесінде жазылған.

- Мысалдарды қосу кестесінің көмегімен шығар.

- Жауаптардағы мәндерді өсу ретімен орналастыр. Іздердің иесін тап.

- Төбешіктің артында не жасырынып отыр?

- Жауаптардағы мәндерді кему ретімен орналастыр. Іздердің иесін тап.

- Әр мысалдағы амалдардың компоненттерін ата.

Құндылықтарды дарыту

Сын тұрғысынан ойлауын, өз пікірін дәлелдей алу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дамыту.

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

Слайд

Бастапқы білім

Бір таңбалы сандарды қосу кестесі туралы түсінігі бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин





Ынтымақтастық атмосферасын құру іске асырылады.

Топқа бөлу 1,2,3,4-ке санала отырып жүреді.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу мақсаттары ашылады.

-Біз өткенсабақтарда не туралы оқып білдік?

- Қосу кестесіндегі жолдар мен бағандарда не жазылған?

-Ал жолдар мен бағанның қиылысындағы ұяшықта не жазылған?

- Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз мысалдарды қосу кестесімен шығарамыз.





Сабақтың ортасы


5 мин





























5 мин




















2 мин
































8 мин






(Ұ) 1 –тапсырма «Иесін тап» әдісі арқылы жүзеге асады.

Оқулықтың 84-бетіндегі тапсырмамен жұмыс.

Мысалдарды қосу кестесінің көмегімен шығар.

- Жауаптардағы мәндерді өсу ретімен орналастыр. Іздердің иесін тап.

- Төбешіктің артында не жасырынып отыр?

7-4=3 10-9=1 4+4=8 6+4=10 7+2=9

1+9=10 3+6=9 5-3=2 9-3=6

Дескриптор:

- Қосу кестесін пайдалана алады.

- Мысалдардың мәнін шығарады.

- Іздердің иесін атайды.

Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.

-9 саны шығу үшін қандай 2 бір таңбалы сандарды қосу керек?

4 саны шығу үшін қандай 2 бір таңбалы сандарды азайту керек?

Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.

ҚБ «Дөңгелектер» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

Жасыл - Мысалдардың мәнін шығарып, іздердің иесін атай алса;

Көк - Мысалдардың мәнін шығарып, іздердің иесін атауда көмек қажет етсе;

Сары- Мысалдардың мәнін шығаруда, іздердің иесін атауда қиналса.


(Ж) 2 –тапсырма «Компонеттерді ата» әдісі арқылы жүзеге асады.

Оқулықтың 85-бетіндегі тапсырмамен жұмыс.

Қосу кестесінде белгіленген сандарды пайдаланып, амалдардың компонеттерін ата.

Дескриптор:

Қосу кестесіне зерттеу жүргізіп, қорытынды жасайды.

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға:

-10 саны шығу үшін қандай 2 бірдей біртаңбалы сандарды қосу керек?

ҚБ «Дөңгелектер» әдісі арқылы бағалайды.

Жасыл - белгіленген сандарды пайдаланып амалдардың компонеттерін атай алса;

Сары - белгіленген сандарды пайдаланып, амалдардың компонеттерін атауда көмек қажет етсе;

Қызыл - белгіленген сандарды пайдалануда, амалдардың компонеттерін атауда қиналса.


Сергіту сәті сәйкес қимылдармен жасалады.

Жел соғады бетіме,

Ағашатарда желпуде.

Жел тына қалғанда,

Кіп-кішкентай ағаштар

Үлкен болып өсуде.

(Т) 3 –тапсырма «Шығарып көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

Тапсырмаларды орында.

Суретші мысалдарға абайсызда төккен бояу қандай сандарға тигенін анықта.

8+2=9 6+3=9 4+4=8 5+2=7

8+2=10 5+5=10 4+3=7

Мысалдардың қатесін тап.

6+4=10 10-8=2 9-7=4 2+7=9

Дескриптор:

- Қосудың, азайтудың компоненттерін атайды, мысалдардың мәнін табады, қатесін табады.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы іске асады.

Қарқыны жылдам кейбір оқушыға қосымша сұрақ:

-6 саны шығу үшін қандай 2 бір таңбалы сандарды қосу керек?

Қарқыны төмен оқушыға қосымша уақыт беріледі.

ҚБ «Дөңгелектер» әдісі арқылы бағалайды.

Үлкен - Қосудың, азайтудың компоненттерін атап, мысалдардың мәнін тауып, қатесін таба алса;

Орташа - Қосудың, азайтудың компоненттерін атап, мысалдардың мәнін тауып, қатесін табуда көмек қажет етсе;

Кіші - Қосудың, азайтудың компоненттерін атауда, мысалдардың мәнін табуда, қатесін табуда қиналса.


(Д) 4- тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс.

Баланың ойлау қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру:

-тапсырманы мұқият орындауға үйрету;

Өрнектердің мәнін табу.

Дескриптор: тапсырмаларды орындайды.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу.

Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі.

ҚБ «Дөңгелектер» әдісі

Қызыл - тапсырманы дұрыс орындай алса;

Күлгін - тапсырманы орындауда қателіктер болса.

Көк - тапсырманы орындауда қиналса.

оқулық























үшбұрыштар суреті



















төртбұрыштар суреттері















Оқулық,









шаршылар суреттері















Жұмыс дәптері









Дөңгелектер суреті

Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады.

-Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?

-Сабақтың қай тұсы қызықты болды?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!