|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3В: Қысқаша көбейту формулалары Күні:16.06.2017ж |
Мектеп: «Бабай-Қорған» жом |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Зубайраев Шынгысхан Маханбетович |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қысқаша көбейту формуласы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.10
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көпшілік оқушылар: Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, есептер құрастырады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: -Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын - Екі өрнектің қосындысының квадраты ; - Екі өрнектің айырмасының квадраты; |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» құндылығы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, информатика. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация слайдтары, электронды оқулық,интербелсенді тақта. |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Көпмүшені көпмүшеге көбейту Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу Ұқсас мүшелерді біріктіру Таңбалардың өзгеру ерекшеліктері |
|||||
|
Оқыту әдістері |
«Көршіңді таныстыр», «Саяхатқа шығу», «Сен маған, мен саған», «Бір қадам», «Табақ тарту» ,«Ойлан, бірік,бөліс», « сәйкестендіру тесті», «пошта». |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Нұсқау: Оқушылардың ішінен 3 оқушы өз еріктерімен ортаға таңдалады. Ол оқушылар саяхатқа шығатын орынды белгілейді. Өздеріне көмекшілер (кеңесші, аспазшы, жүргізуші, медбике, т.б.) тағайындайды. Осылайша сыныптағы оқушылар топқа бірігеді.
Оқушыларға бағалау парағын таратамын
|
Бағалау парағы
Жұмыс дәптері |
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин Білу теориясы Түсіну Теориясы Қолдану теориясы |
Қызығушылықты ояту «Бір қадам» әдісі бойынша сабаққа қатысты материалды жинақтау
«Серпінді сауал» әдісі арқылы жаңа білімнің тақырыбын ашу.
Формула есептерге қалай қолданылады? Теңдік қай уақытта орындалады? Түрлендірулер жасауға бола ма? Осылайша сабақтың тақырыбы анықталады.
Тапсырмалар ұсынады. «Табақ тарту» әдісі бойынша әр оқушыға жеке тапсырмалар (№331-341 есептер) беріледі. Топтық жұмыс орындалады. Көпмүше түрінде келтіріңдер
1)
2)
Дескриптор
Екі мүшені квадрат түрінде жазыңдар
1)
2)
Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Көбейткіштерге жіктей алады - 1
Көбейткіштерге жіктеңдер Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Өрнекті түрлендіре алады - 1
«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар І тапсырма: Көбейтуді орындаңдар:
1)
(m+n)(m-n)
3)
1.көпмүшелерді көбейте алады - 1 2.Формуланы пайдаланып ықшамдай алады - 1 ІІ тапсырма: Көбейткіштерге жіктеңдер:
1)
3)
10х4–20х2у3+10у6 Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Көбейткіштерге жіктей алады - 1 ІІІ тапсырма: Теңдеуді шешіңдер:
1)
(х-3)(х+3
х Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Теңдеудің түбірін таба алады - 1
|
Интербелсенді тақта формулалар
Тапсырмалар жинағы Табақ суреті |
||||
|
Талдау. теориясы
Жинақтау теориясы
Бағалау теориясы |
Сәйкестендіру .
«Пошта» - әдісі бойынша оқушыларға бекіту сұрақтары үсынылады. Тест жұмысы Дескриптор 1.Формуланы пайдаланып есепті шығара алады - 1 2.Нұсқалардың ішінене дұрыс жауапты таңдай алады - 1 Ой талқы әдісі арқылы шығармашылық есептер. Екі өрнектің қосындысының және айырмасының квадратының формуласын білу қажет пе? Мысалдар келтір
|
Сұраққа жауап береді.
Интерактивті тақта |
||||
|
Аяқталуы 7 мин |
Кері байланыс оқушылар түс таңдау арқылы сабақ бойынша өз көңіл күйін,алған білім деңгейінен хабар береді.
критерийлер бойынша бағалай алады.
|
Интербелсенді тақта
Бағалау парақшасы |
||||
|
Келесі сабаққа тапсырма
|
№346,№349 есептер |
Оқулық, күнделік |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||
|
критерийлер бойынша бағалай алады.
|
Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелерімен , тазалық гигиеналық,тадаптарды сақтайды.Жұмыс барысынада олар жазатын қаламсап,сызғыш және оқу құралдарын пайдаланады.Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды |
|
|||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қысқаша көбейту формулалары" 7 сынып
Ашық сабақ "Қысқаша көбейту формулалары" 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3В: Қысқаша көбейту формулалары Күні:16.06.2017ж |
Мектеп: «Бабай-Қорған» жом |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Зубайраев Шынгысхан Маханбетович |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қысқаша көбейту формуласы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.10
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көпшілік оқушылар: Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, есептер құрастырады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: -Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын - Екі өрнектің қосындысының квадраты ; - Екі өрнектің айырмасының квадраты; |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» құндылығы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, информатика. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация слайдтары, электронды оқулық,интербелсенді тақта. |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Көпмүшені көпмүшеге көбейту Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу Ұқсас мүшелерді біріктіру Таңбалардың өзгеру ерекшеліктері |
|||||
|
Оқыту әдістері |
«Көршіңді таныстыр», «Саяхатқа шығу», «Сен маған, мен саған», «Бір қадам», «Табақ тарту» ,«Ойлан, бірік,бөліс», « сәйкестендіру тесті», «пошта». |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Нұсқау: Оқушылардың ішінен 3 оқушы өз еріктерімен ортаға таңдалады. Ол оқушылар саяхатқа шығатын орынды белгілейді. Өздеріне көмекшілер (кеңесші, аспазшы, жүргізуші, медбике, т.б.) тағайындайды. Осылайша сыныптағы оқушылар топқа бірігеді.
Оқушыларға бағалау парағын таратамын
|
Бағалау парағы
Жұмыс дәптері |
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин Білу теориясы Түсіну Теориясы Қолдану теориясы |
Қызығушылықты ояту «Бір қадам» әдісі бойынша сабаққа қатысты материалды жинақтау
«Серпінді сауал» әдісі арқылы жаңа білімнің тақырыбын ашу.
Формула есептерге қалай қолданылады? Теңдік қай уақытта орындалады? Түрлендірулер жасауға бола ма? Осылайша сабақтың тақырыбы анықталады.
Тапсырмалар ұсынады. «Табақ тарту» әдісі бойынша әр оқушыға жеке тапсырмалар (№331-341 есептер) беріледі. Топтық жұмыс орындалады. Көпмүше түрінде келтіріңдер
1)
2)
Дескриптор
Екі мүшені квадрат түрінде жазыңдар
1)
2)
Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Көбейткіштерге жіктей алады - 1
Көбейткіштерге жіктеңдер Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Өрнекті түрлендіре алады - 1
«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар І тапсырма: Көбейтуді орындаңдар:
1)
(m+n)(m-n)
3)
1.көпмүшелерді көбейте алады - 1 2.Формуланы пайдаланып ықшамдай алады - 1 ІІ тапсырма: Көбейткіштерге жіктеңдер:
1)
3)
10х4–20х2у3+10у6 Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Көбейткіштерге жіктей алады - 1 ІІІ тапсырма: Теңдеуді шешіңдер:
1)
(х-3)(х+3
х Дескриптор 1.Формуланы пайдалана алады - 1 2.Теңдеудің түбірін таба алады - 1
|
Интербелсенді тақта формулалар
Тапсырмалар жинағы Табақ суреті |
||||
|
Талдау. теориясы
Жинақтау теориясы
Бағалау теориясы |
Сәйкестендіру .
«Пошта» - әдісі бойынша оқушыларға бекіту сұрақтары үсынылады. Тест жұмысы Дескриптор 1.Формуланы пайдаланып есепті шығара алады - 1 2.Нұсқалардың ішінене дұрыс жауапты таңдай алады - 1 Ой талқы әдісі арқылы шығармашылық есептер. Екі өрнектің қосындысының және айырмасының квадратының формуласын білу қажет пе? Мысалдар келтір
|
Сұраққа жауап береді.
Интерактивті тақта |
||||
|
Аяқталуы 7 мин |
Кері байланыс оқушылар түс таңдау арқылы сабақ бойынша өз көңіл күйін,алған білім деңгейінен хабар береді.
критерийлер бойынша бағалай алады.
|
Интербелсенді тақта
Бағалау парақшасы |
||||
|
Келесі сабаққа тапсырма
|
№346,№349 есептер |
Оқулық, күнделік |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||
|
критерийлер бойынша бағалай алады.
|
Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелерімен , тазалық гигиеналық,тадаптарды сақтайды.Жұмыс барысынада олар жазатын қаламсап,сызғыш және оқу құралдарын пайдаланады.Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды |
|
|||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
























