Материалдар / Ашық сабақ. Қызғалдақты сақтайық! 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Қызғалдақты сақтайық! 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ орыс тілінде оқытылатын қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен өткізілді. Сабақ барысында түрлі белсенді оқыту әдіс-тәсілдері қолданылды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қазан 2021
754
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Қызғалдақты сақтайық!

Сабақтың барысы:

Бөлім:

Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.

Педагогтің аты-жөні

Ақышова Динара Жолбырқызы

Күні:

14.10.2021

Сынып: 5 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы

Қызғалдақты сақтайық! 1-сабақ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.1.1 -тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау.

5.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау.

Сабақтың мақсаты

Барлығы: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжайды.

Көбісі: тақырып бойынша қажет мәліметтерді жинақтайды.

Кейбіреуі: мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Ұйымдастыру кезеңі 1 минут


2.Психологиялық ахуал 2 мин





3.Үй жұмысын тек-серу 5 мин
















4.Сабақтың тақырыбын ашу, мақсатымен таныс-тыру 2 мин

1.Сәлемдесу. Оқушылармен амандасып, түгендеу.



2.«Гүлмен тілек» тренингін өткізу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.



3.«Ыстық орындық» әдісі. Өткен тақырып бойынша сұ-рақтар қою.

«Қызыл кітап» деген не?

Алғашқы «Қызыл кітап» қай жылы шықты?

«Қазақстанның Қызыл кітабы» қай жылы жазылды?

«Қазақстанның Қызыл кіта-бында» қанша өсімдік тіркел-ген?

«Қазақстанның Қызыл кіта-бында» қанша құс тіркелген?

Қазақ жеріндегі қандай жануар лар «Қызыл кітапқа» тіркел-ген?


4. «Қара жәшік» әдісі. Қара жәшіктің ішінде қызғалдақ суреті. Тірек сөздер арқылы тақырыпты ашу.

Тірек сөздер: су құю, 8 наурыз, әдемі зат, көктем, әдемі.

Оқушылар амандасады.



Оқушылар бір-бірлері-не тілектерін айтады.





Орындыққа отырған оқушы сұрақтарға жылдам жауап береді.















Оқушылар тірек сөз-дер арқылы тақырып-ты болжап айтады.











ҚБ: мадақтау сөздер арқылы














ҚБ: бас бармақ әдісі







Гүл суреттері




























Сабақтың ортасы

Сөздік жұмысы

5 минут



«Пирамида» әдісі. Жаңа сөз-дермен сөз тіркесін, сөйлемдер құру

Талас-спор, көпжылдық-много летнее

Дескриптор:

-жаңа сөздерді қолданып сөз тіркесін құрайды;

-сөз тіркестерімен сөйлемдер құрайды.

Жаңа сөздермен сөз

тіркестерін, сөйлем-дер құрайды.

ҚБ: «Смайлик» беру арқылы бағалау


Сөздік дәптер,

смайликтер


Қосымша ақпарат

3 минут

Оқушыларға қызғалдақ жайлы қызық деректер көрсету.

Оқушылар мұқият бей-нетаспаны тамашалай-ды.


https://youtu.be/PBwX_s2-mgs

Жазылым 7 минут

«Кластер» әдісі. 54-бет, 3-тапсырма. «Қызғалдақ» тақы-рыбына диаграмма жаса.

Қызғалдақ






Оқушылар толтырады.

ҚБ: «Өзін-өзі бақы-лау» әдісі

Оқулық

Жазылым 15 минут

«Еркін жазу» стратегиясы. 54-бет, 2-тапсырма. Қазақстан картасын қара. Ондағы жер-су атауларына назар аудар. Сол атаулар мен төмендегі сөз тіркестерін пайдаланып, «Таң-ғажайып Қазақстан» тақыры-бына шағын мәтін құрап жаз.

Дескриптор:

-сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді;

-сөз тіркестерін пайдаланып шағын мәтін құрайды.


Кері байланыс «3-2-1» стратегиясы

1.Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;

2.Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті;

3.Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет.


Оқулықта берілген сөз тіркестерін пайдала-нып, шағын мәтін құ-рап жазады.











Рефлексия жасау үшін дайын құрылым бері-леді, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды.

ҚБ:«Бес жұлдыз» әдісі












ҚБ: мадақтау сөздер арқылы

Қазақстан картасы

Оқулық

Рефлексия 2-минут

Рефлексиялық түстер

Қызыл түс- мен түсіндім

Көк түс-мен үйрендім

Сары-қиындық тудырды




Бағалау 3-минут

Дескриптор мен бағалау кри-терийін басшылыққа алып бағалау.




Үй жұмысы

Жаңа сөздерді жаттау.



















Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Қызғалдақты сақтайық!

Сабақтың барысы:

Бөлім:

Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.

Педагогтің аты-жөні

Ақышова Динара Жолбырқызы

Күні:

14.10.2021

Сынып: 5 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы

Қызғалдақты сақтайық! 2-сабақ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.5.1- берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу.

5.3.1.1-мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау.

Сабақтың мақсаты

Барлығы: берілген сұрақты дұрыс түсінеді.

Көбісі: берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, шағын диалогке қатысады.

Кейбіреуі: мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Психологиялық ахуал 2 минут



2.Үй жұмысын тек-серу 3 минут




3.Топқа бөлу 2 мин




1. «Менің атым.... Мен.....» тренингін өткізу.




2.«Таза тақта» әдісі. Өткен тақырыпта өтілген сөздерді тақтаға жазу, қатесіз жазылса, тақта таза болады.


3.«Пазл» әдісі арқылы 2 топқа бөлу

( 1-топ – «Қызғалдақтар», 2-топ - «Раушандар»)

Оқушылар өздерінің есімдеріне сын есімін тіркестіріп айтады.


Оқушылар тақырып бойынша жаңа сөздер-ді тақтаға қазақша жа-зады.


Оқушылар суреттер қиындысы бойынша топқа бөлінеді.


770 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!