|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нугербекова Алия Исаиновна |
|||||
|
Сынып: 6Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Санның модулі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.9 санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу; 6.3.3.1 координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-рационал сандарды салыстыру ережелерін пайдаланады; - координаталық түзуде рационал сандарды кескіндеп, нүктелердің арақашықтығын таба біледі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезең.і Сәлемдеседі. Жағымды психологиялық көңіл-күй орнатады/ сиқырлы қобдиша/.Оқушылар назарын сабаққа аударады. Ұлы Абай атамыздың осы өлеңдегі мына шумақтарын көңілге түйіп, сабағымызды бастаймыз!
«Өзің үшін
үйренсең, Сабақ тақырымен, мақсатымен таныстырады |
Сәлемдеседі, жақсы тілектер айтады,жағымды көңіл-күймен сабаққа назарларын аударады. Сабақ тақырымен танысады, мақсатын қояды.
|
Мадақтау сөздері |
Сиқырлы қобдиша слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин |
Үй тапсырмасын тексеру. №322.Тақтадағы жауаппен тексеріледі.
4) |13111|-|-426|·|-29|=13111-426·29=757 |
Tақтадан дұрыс жауабы бойынша әр жұп бірін-бірі тексереді. Үй тапсырмасынан сұрақтары болса қояды |
Жұппен бағалау |
Слайд |
||
|
2 мин 4 минут |
Сұрақ қою және талқылау тәсілі арқылы белсенді оқуға тарту Жұмбақ жасыру 1.Нәрселерді санағанда, Керек бізге ауадай Айтыңдаршы бұл қандай сан Жан-жағыңа қарамай? 2.Бүтін сан, бөлшек сан Барлығы да бар онда Бұл қандай сан айтыңдаршы Оң, теріс сан бәрі сонда? 3.Жеке қоссақ өздерін, Қосындысы нөлге тең. Ал модулін қосқанда Тең болса да қаншаға Артады ол соншаға, Қандай сандар бұл сонда? Жұппен жұмыс.«Ойлан , жұптас, бөліс!» Қайсысы үлкен? 1. |2,3| және |0,7| 2. |-2,3| және |9,5| 3. |-1,9| және |-3,1| 4. |3,1| және |-42| 5. |-10,5 және |9,5| |
Жұмбақ жауаптарын табады. 1.Натурал сан 2.Рационал сан 3.Қарама-қарсы сан ҚБ «Шапалақ» әдісі Оқушылар өзіне берілген тапсырмаларды орындайды Жұппен жұмыс.«Ойлан , жұптас, бөліс!» Жауабы: 1. 2,3 > 0,7 2. 2,3 < 9,5 3. 1,9 < 3,1 4. 3,1 < 42 5. 10,5 > 9,5
Дескриптор: – модульдің ережесін пайдаланады; -сандарды салыстырады ҚБ: Бас бармақ арқылы бағалау. |
Қошемет |
слайд |
||
|
20 мин 13 мин |
Белсенді оқытудың бекіту және қолданысқа енгізу әдісін пайдалану Кубизм әдісі. Сын тұрғысынан ойлауға берілген кубиктің 6 жағы ойды жан-жақты дамытуға мүмкіндік туғызатын оқыту кубизм стратегиясы.
Өрнектің мәнін тауып салыстырыңыз: а)
б) в) г) д) е) 3. Зерттеу. Теріс сандардың тарихынан. 4.Талдау: Рационал сандарды классификациялау. Топтық тапсырма – постер жасау
А = {-14; 3,5; 72; 8,1;
0;-0.2;-902;6; 5.Қолдану Айдың басында әкеміз 97 000 теңге жалақы алды.Осы ақшадан - 15 000 тг. коммуналдық төлемге төленді, -50 000 тг банктен алынған несиесін төледі , отбасындағы үлкен ұлдың сыртқы киімін алуға - 20 000 тенге қажет болды. Айдың ортасында анамыз +60 000 тенге жалақы алды. Балалардың мектептегі күнделікті тамағына - 5000 тг, отбасының тамағына -35 000 тг машинаның қысқы дөңгелегіне–20 000 тг бөлінсе, отбасына кірген бір айлық табыс жете ме? 6. Дәлелдеу .Координаталық түзуде кескіндеп тексеру. Теңдіктің дұрыстығын координаталық түзуде кескіндеп, тексеріңдер 1+(-5) = -4 3+(-4)= -1 -1+2=1 -4,5+2=-2,5 Деңгейлік есептер орындау. Оқулықпен жұмыс А деңгейі №328 В деңгейі №331 Дескриптор: –координаталық түзуде рационал сандарды кескіндейді; – модульдің ережесін пайдаланады; |
Әр топтан бір оқушы кубикті лақтыру арқылы ойлаудың 6-деңгейіне сәйкес бір деңгейін таңдайды. 1-топ – суреттеу; 2-топ – салыстыру 3-топ – зерттеу; 4-топ – талдау 5-топ- қолдану; 6- топ –дәлелдеу 2. Салыстыру 7Жауабы: Өрнектің мәнін тауып салыстыр а) б) в) г) 3. Зерттеу. Теріс сандардың тарихынан
4.Талдау: Рационал сандарды классификациялау. Топтық тапсырма – постер жасау
5.Қолдану Шешуі: 97 000-15 000 - 50 000 – 20 000 + 60 000 – 5000 –35000 - 20 000 = 12000 6. Дәлелдеу Шешуі:
Деңгейлік тапсырмаларды дәптерлеріне орындайды ҚБ Бағдаршам әдісі.
|
топта бағалау бағалау парағы арқылы бағалау Бағдар шам |
таныстырылым |
||
|
Сабақ- тың соңы 2 мин |
Оқушылар кері байланыс арқылы ұсыныс, тілектерін жазғызады Үйге тапсырмасын береді |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы келесі сөйлемдерді толықтырды: • Мен білдім … • Қызықты болды… • Қиындық тудырды… • Сабақтан мен не алдым… |
|
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Санның модулі 6-сынып
Ашық сабақ Санның модулі 6-сынып
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нугербекова Алия Исаиновна |
|||||
|
Сынып: 6Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Санның модулі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.9 санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу; 6.3.3.1 координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-рационал сандарды салыстыру ережелерін пайдаланады; - координаталық түзуде рационал сандарды кескіндеп, нүктелердің арақашықтығын таба біледі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезең.і Сәлемдеседі. Жағымды психологиялық көңіл-күй орнатады/ сиқырлы қобдиша/.Оқушылар назарын сабаққа аударады. Ұлы Абай атамыздың осы өлеңдегі мына шумақтарын көңілге түйіп, сабағымызды бастаймыз!
«Өзің үшін
үйренсең, Сабақ тақырымен, мақсатымен таныстырады |
Сәлемдеседі, жақсы тілектер айтады,жағымды көңіл-күймен сабаққа назарларын аударады. Сабақ тақырымен танысады, мақсатын қояды.
|
Мадақтау сөздері |
Сиқырлы қобдиша слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин |
Үй тапсырмасын тексеру. №322.Тақтадағы жауаппен тексеріледі.
4) |13111|-|-426|·|-29|=13111-426·29=757 |
Tақтадан дұрыс жауабы бойынша әр жұп бірін-бірі тексереді. Үй тапсырмасынан сұрақтары болса қояды |
Жұппен бағалау |
Слайд |
||
|
2 мин 4 минут |
Сұрақ қою және талқылау тәсілі арқылы белсенді оқуға тарту Жұмбақ жасыру 1.Нәрселерді санағанда, Керек бізге ауадай Айтыңдаршы бұл қандай сан Жан-жағыңа қарамай? 2.Бүтін сан, бөлшек сан Барлығы да бар онда Бұл қандай сан айтыңдаршы Оң, теріс сан бәрі сонда? 3.Жеке қоссақ өздерін, Қосындысы нөлге тең. Ал модулін қосқанда Тең болса да қаншаға Артады ол соншаға, Қандай сандар бұл сонда? Жұппен жұмыс.«Ойлан , жұптас, бөліс!» Қайсысы үлкен? 1. |2,3| және |0,7| 2. |-2,3| және |9,5| 3. |-1,9| және |-3,1| 4. |3,1| және |-42| 5. |-10,5 және |9,5| |
Жұмбақ жауаптарын табады. 1.Натурал сан 2.Рационал сан 3.Қарама-қарсы сан ҚБ «Шапалақ» әдісі Оқушылар өзіне берілген тапсырмаларды орындайды Жұппен жұмыс.«Ойлан , жұптас, бөліс!» Жауабы: 1. 2,3 > 0,7 2. 2,3 < 9,5 3. 1,9 < 3,1 4. 3,1 < 42 5. 10,5 > 9,5
Дескриптор: – модульдің ережесін пайдаланады; -сандарды салыстырады ҚБ: Бас бармақ арқылы бағалау. |
Қошемет |
слайд |
||
|
20 мин 13 мин |
Белсенді оқытудың бекіту және қолданысқа енгізу әдісін пайдалану Кубизм әдісі. Сын тұрғысынан ойлауға берілген кубиктің 6 жағы ойды жан-жақты дамытуға мүмкіндік туғызатын оқыту кубизм стратегиясы.
Өрнектің мәнін тауып салыстырыңыз: а)
б) в) г) д) е) 3. Зерттеу. Теріс сандардың тарихынан. 4.Талдау: Рационал сандарды классификациялау. Топтық тапсырма – постер жасау
А = {-14; 3,5; 72; 8,1;
0;-0.2;-902;6; 5.Қолдану Айдың басында әкеміз 97 000 теңге жалақы алды.Осы ақшадан - 15 000 тг. коммуналдық төлемге төленді, -50 000 тг банктен алынған несиесін төледі , отбасындағы үлкен ұлдың сыртқы киімін алуға - 20 000 тенге қажет болды. Айдың ортасында анамыз +60 000 тенге жалақы алды. Балалардың мектептегі күнделікті тамағына - 5000 тг, отбасының тамағына -35 000 тг машинаның қысқы дөңгелегіне–20 000 тг бөлінсе, отбасына кірген бір айлық табыс жете ме? 6. Дәлелдеу .Координаталық түзуде кескіндеп тексеру. Теңдіктің дұрыстығын координаталық түзуде кескіндеп, тексеріңдер 1+(-5) = -4 3+(-4)= -1 -1+2=1 -4,5+2=-2,5 Деңгейлік есептер орындау. Оқулықпен жұмыс А деңгейі №328 В деңгейі №331 Дескриптор: –координаталық түзуде рационал сандарды кескіндейді; – модульдің ережесін пайдаланады; |
Әр топтан бір оқушы кубикті лақтыру арқылы ойлаудың 6-деңгейіне сәйкес бір деңгейін таңдайды. 1-топ – суреттеу; 2-топ – салыстыру 3-топ – зерттеу; 4-топ – талдау 5-топ- қолдану; 6- топ –дәлелдеу 2. Салыстыру 7Жауабы: Өрнектің мәнін тауып салыстыр а) б) в) г) 3. Зерттеу. Теріс сандардың тарихынан
4.Талдау: Рационал сандарды классификациялау. Топтық тапсырма – постер жасау
5.Қолдану Шешуі: 97 000-15 000 - 50 000 – 20 000 + 60 000 – 5000 –35000 - 20 000 = 12000 6. Дәлелдеу Шешуі:
Деңгейлік тапсырмаларды дәптерлеріне орындайды ҚБ Бағдаршам әдісі.
|
топта бағалау бағалау парағы арқылы бағалау Бағдар шам |
таныстырылым |
||
|
Сабақ- тың соңы 2 мин |
Оқушылар кері байланыс арқылы ұсыныс, тілектерін жазғызады Үйге тапсырмасын береді |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы келесі сөйлемдерді толықтырды: • Мен білдім … • Қызықты болды… • Қиындық тудырды… • Сабақтан мен не алдым… |
|
|
||

шағым қалдыра аласыз

және
30,1
және
7,01
және
1,2
және
5,56
және
7,1

















