Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Сүйіспеншілік пен достық бөлімі Жаман жолдас 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: №278 орта мектеп |
||||
Күні: 07.11.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Бектоғаева С. |
||||
Сынып: 7 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Сүйіспеншілік пен достық . Жаман жолдас |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
О4. Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау. ӘТН4.1.Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік түрлерін тілдесім барысында қолдану. (Етістіктің тұлғасына қарай бөлінуі) |
||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: достық, жолдас болу туралы мәтіндерді талдайды, эссе жазуға тырысады, етістіктің тұлғасына қарай бөлінуі бойынша тапсырмалар орындайды. Басым бөлігі:мәтінді оқып, өз ойын ауызша еркін білдіру мен мәтінмазмұнын қорытып эссе жазу арқылы шығармашылық қабілеттері дамиды, етістіктерді мәтін ішінен табады. Кейбір оқушылар: мәтінді тілдік тұрғыдан талдап, мәтін мазмұны бойынша өз ойларын ортаға салып, негізгі және туынды етістіктерге байланысты мысалдар келтіреді. |
||||
Бағалау критерийі |
- Мәтіннің мазмұнын түсініп, ондағы негізгі мәселені түсіндіріп бере алады; - Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
Тілдік мақсат |
Менің ойымша... Менің пікірімше... Қорытындылай келгенде... Ақпараттарға көз жүгіртсек. Талқылауға арналған сұрақтар: Жолдас ұығымын түсіндіріңдер. Мінсіз дос дегенді қалай түсінесіңдер? Етістіктің тұлғасын анықтаңдар. Негізгі сөздер мен сөз тіркестер: жаман жолдас, мінсіз дос, негізгі етістік, туынды етістік, етістіктің тұлғасы. Жазылым бойынша ұсыныстар: адамгершілік, достық жайлы ойларын жетік жеткізе алады. Ереже бойынша тапсырмалар орындайды. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды. Пікірталас жүргізеді. |
||||
Құндылықтарға баулу |
білімін тереңдету, қажетті материалдарды табу, өзінің жұмысын ұсыну мақсатында өмір бойы оқу. |
||||
Пәнаралық байланыс |
әдебиет, өзін-өзі тану |
||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Достық, сүйіспеншілік және етістік бойынша алған білімдерін саралау. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Жылы лебіз» Үй тапсырмасын сұрау. «Жадыны жаңғырту» әдісі арқылы сұрау. Жұлдызша арқылы бағалау 1-тапсырма. Мәтінді оқу.Топтық жұмыс. А. Мәтінде не туралы айтылған?Әлсіз кісінің орнында болғанда не істер едіңдер? Ә. Мәтіндегі ойды жалғастырып, «Мінсізьдос» тақырыбында эссе жазыңдар. Б. Мәтіндегі туынды етістіктерді сөз құрамына талдаңдар. |
Оқулық Суреттер |
|||
Сабақтың ортасы |
Етімтіктің тұлғасына қарай бөлінуін түсіндіру. Ой қорытып ,ережесін жаздыру Жұптық жұмыс. Кім жылдам? 2-тапсырма. Кестеден грамматикалық атауларды тауып жазыңдар. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Өлеңнен алынған үзіндіні жатқа айту,сөз құрамына талдау. («Күннің нұры түседі» әдісі арқылы сұрап, бас бармақ әдісімен бағаланады) Үйге тапсырма. 4-тапсырма. М.Шахановтың «Достық өлкесінің заңы» өлеңін табу.Өлеңде неше кейіпкер бар?Өз сөздерімен баяндап , етістіктерді тұлғасына қарай талдау. |
|
|||
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылармен кері байланыс орнату |
|
|||
|
|||||
Қосымша ақпарат: |
Интернет көздерінен Саламатты өмір салтына байланысты бейнероликтер, суреттер көрсету. |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесеоқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса неліктен деп ойлайсыз? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2 Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Сабақтың тақырыбы:3.1. Денсаулық-зор байлық Бірінші байлық-денсаулық
Мұғалімнің аты-жөні: Мутиева К.Ж.Күні: 12.10.2017
СЫНЫП: 7
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны: 0
Сабақнегізделген оқу мақсаттары 7.1.6.1.коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш эмоционалды-экспрессивті сөздерді еркін қолданып, диалогкқа қатысу,пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдау7.4.3.1.. фразеологизм,мақал-мәтелдердердің эмлционалды мәнін,көркемдік ерекшеліктерін тұсініп оқу
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: өтілген тақырыптар бойынша мағлұмат алады мақал-мәтелдердердің мағыналарын ашуды түсінеді .Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: мақал*-мәтелдерге мысал келтіредіөз пікірлерін ортаға саладыОқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: денсаулық туралы мәтіндердентілдік бірліктерді тауып,мақал-мәтелдердің мағынасынашып түсіндіреді
Кұтілетін нәтиже: Бірінші байлық-денсаулық ұғымын түсінедімақал-мәтелдердердің ережесімен танысады
Бағалау критерийі Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Тілдік мақсаты Негізгі сөздер мен тіркестер:денсаулық, медицина,мақал-мәтел,тура мағына,астарлы мағына,
Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Пәнаралық байланыс Музыка, қазақ тілі.
Алдыңғы оқу фразеологизмдердің түрлері мен сипаты туралы алған білімдерін тексеруграмматикалық сипаты туралы алған білімдерін тексеру
Сабақтың жоспары
Жоспарланған уақыт Сабақ барысы : Бағалау түрлері
Басталуы5 минут Ұйымдастыру кезеңі 2 минутТоптарға бөлу.Тірек сөздер бойынша топқа бөліну.Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда бақыт,қуаныш деген сөздер болу керек.Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді.Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут-Салем достым! (амандасады)-Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)-Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)-Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)-Сен келдің! (қолдарын жаяды)-Жақсы болды!(құшақтайды)
1-топ: бақыт2-топ: қуаныш
Тренинг жазылған парақшалар
Жаңа білім10 минут
Үйге берілген тапсырманы тексеру Сақина салмақ әдісі бойынша сұрақтарға жауап беруБілу және түсіну1-тапсырманы оқу Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.»стикердегі диалог» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру Оқулық. Кеспе мәтіндер.
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Ортасы10 минут
Қолдану1-топ: тұлпар.2-топ:сұңқар 1-тапсырманы оқу 2-тапсырманы орындау «Кім жылдам» кестені толтыру 3-тапсырманы «ортадағы қаламсап» әдісі бойынша орындату 4-тапсырманы дәптерге жазу топтастыру5-тапсырма сөйлемдегі кейбір сөздердің орнына фразеологиялық тіркестерді қойып қолдану
«Пкірлер»парағы әдісі, сұрақтар жазылған парақшалар,қалам.
Оқулықтағы мәтінді оқып алады.
Сергіту сәті 2 минут «Қызыл гүлім-ай» биі Би билейді
АяқталуыСабақты бекіту10 минут Синтез «Кім көп біледі» тест әдісі 6- 7-тапсырманы орындау фразеологизмдерді табу, мысал келтіру Үйге тапсырма: 1А еркін пікір әдісі бойынша тұлпар мен иесіне эссе жазу
Карточкада жазылған терминдер
Бағалау
5 минут
Кері байланыс3 минут Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.Рефлексия парағы
Бағалау парақшасы
Қағаз қиындылары.
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?