Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ. Су әуені 3 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҚР-ның оқу-ағарту министрлігі |
|||||||
Білім беру ұйым атауы |
№15 |
||||||
Пәні: |
Музыка |
||||||
Бөлімі: |
Жанды табиғат |
||||||
Педагогтің аты жөні: |
Акдаулетова С |
||||||
Күні: |
1.09.2023ж |
||||||
Сынып: |
3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғат жəне музыка |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.1- тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтаужәне салыстыру 3.1.1.2– музыкалық шығармаларды интонация, əуен арқылы танып ажырату; |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: ұлттық, үрмелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажыратады. Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. |
||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Амандасу
«Сәлем» 1-тапсырма.Тыңдай және талдау Табиғат – біздің алтын бесігіміз. Орманның сиқырлы сыбдырын, бұлақтың нәзік сылдырын, құстардың сайрағанын біз қашан да сүйсініп тыңдаймыз. Ал таулардың асқақ шыңдарына, даланың дарқандығына, өзен-көлдің айнадай айдынына сүйсіне қараймыз. -Осындай ғажап көріністер композитор, музыкант, ақын, суретшілерге қалай әсер етеді? -Ол әсерден не туындайды? Сен қалай ойлайсың? -Табиғат дегеніміз не? -Жанды табиғатқа не жатады? -Жансыз табиғатқа не жатады? 2-тапсырма.Зерттеу,Талдау Жанды табиғат: құстар, жемістер, мал, жан-жануарлар, балық, ағаш, адам, көгөніс, бидай, тауық. Жансыз табиғат: су, ауа, теңіз, тәулік, тас, түн, тау, күн, ай, құм, жел, бұлт. 3-тапсырма. Шығармашылық жұмыс Табиғат құбылысын бейнелейтін аспаптарды тап. 4-тапсырма.Тыңдау.Талдау «Қазақ елі» шығармасы 5-тапсырма «Кемпірқосақ» әні «ҚҚҚ» әдісі -Мен үшін құнды -Мен үшін қиын -Мен үшін қажет |
Мұғалім қимылын қайталай отырып жасайды.
Табиғат көріністері туралы ойларын ортаға салады.
«Табиғат «әуені» ойнын ойнайды.
Ансамбль орындауындағы шығарманы тыңдап,музыкалық аспаптарды анықтайды. Әнді үйренеді
Оқушылар пікірі |
|
http://youtube.com/watch?v=nPLTIUomsSQ
Оқулық
http://youtube.com/watch?v=CvJPChIQT-8 |
ҚР-ның оқу-ағарту министрлігі
Білім беру ұйым атауы |
№15 |
||||||
Пәні: |
Музыка |
||||||
Бөлімі: |
Жанды табиғат |
||||||
Педагогтің аты жөні: |
Акдаулетова С |
||||||
Күні: |
8.09.2023ж |
||||||
Сынып: |
3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы жанды табиғат көріністері |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.1– музыкалық шығармаларды интонация, əуен арқылы танып ажырату; 3.1.3.5 – ұлттық, үрлемелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату. |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: ұлттық, үрмелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажыратады. Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. |
||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Амандасу
«Сәлем» 1-тапсырма.Әңгімелесу -Табиғат адамға қалай әсер етеді? - Табиғаттан қандай дыбыстарды естуге болады? - Сазсырнай мен сыбызғы сияқты үрлемелі музыкалық аспаптар табиғат дыбыстарын сала ала ма? 2-тапсырма. Тыңдау. Ақпарат іздеу. Орындау. • Сыбызғы мен сазсырнай аспаптарының дыбысталуын тыңда. • Сыбызғы, сазсырнай аспаптарының үнімен қандай табиғи құбылыстарды бейнелеуге болады деп ойлайсың? • Осы аспаптардың үнімен қандай жанды табиғат дыбыстарын дыбыстауға (көрсетуге) болады? 3-тапсырма. Тыңдау, орындау және талдау Сыбызғы, сазсырнай Өлеңін жазған: Ш. Сариев Әнін жазған: В. Питерцев Өзіңмен сырласам, жүрегім, жырлашы, Сыбызғы, сазсырнай, үнін сен тыңдашы. Қайырм Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |