Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Су-тіршілік көзі. 5 сынып Т2
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Сабақ : |
Мектеп: Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы, «Бақыршық орта мектебі» ККМ |
|||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалім: Малаева Г.Д |
|||||||||||||||||||||||
Сынып: 5Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Су-тіршілік көзі. |
|||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
5.А4.Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру,соған сүйеніп баяндау. 5.Т5.Тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау. |
|||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
Mәтін мазмұны бойынша шағын жоспар құрады, мәтінді оқушылар бірнеше рет мазмұндау арқылы айтылым дағдысын дамиды, жаңа сөздерді суреттер арқылы оқушылардың түсінуіне және есте сақтауына мүмкіндік алады. |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды игерту: |
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда көрініс табады. Өмір бойы оқу құндылығы сабақ мақсатын түсінуі, кері байланыс, рефлексия, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады. Ашықтық оқушыларға ақпаратты алуда бірдей мүмкіндіктер беруде, өз білімін бағалау мен кері байланыс беруде орын алады. Еңбексүйгіштік оқушылардың жеке және жұпта белсенді жұмыс жасауында көрініс табады.Патриотизм және азаматтық жауапкершілігі мәтіндегі мәселені түсіне отрып, жұбына жеткізуде жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Жаратылыстану, экология |
|||||||||||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
PowerPoint таныстырылымы |
|||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
Жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтайды. Мәтін мазмұнына жоспар құрып, жоспар бойынша баяндайды. |
|||||||||||||||||||||||
Дескрипторлар: |
1.Кіріспе бөлімнің қысқаша атауын береді; 2.Негізгі бөлімнің қысқаша атауын береді; 3.Қорытынды бөлімнің қысқаша атауын береді. 4.Жоспар бойынша мәтінді тобына мазмұндайды; |
|||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар алдыңғы сабақта судың, шомылудың адам денсаулығына пайдасы туралы мәтіндермен танысып, тақырыпқа қатысты сөздік қорларын байытты. |
|||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||
Сабақ басы |
Қызығушылықты ояту «Бес қадам» әдісі арқылы алдыңғы сабақта Су туралы алған білімдерімізді ортаға салайық. Ортаға 2 оқушы шығады. Қалаған сұрақты таңдайды да жауап береді. 1.Суға қатысты 5 етістік айтыңыз 2.Суға қатысты 5 сын есім айтыңыз. |
Табан суреттері |
||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы
|
Топқа бөліну 2 минут. Оқушыларды, сыныптың ортасына шақырамын. Оқушылар «Молекула» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді. Мұғалім «молекула» десе, барлық оқушылар сынып ішінде тоқтамай жүреді. «Молекула 3» десе, жылдам 3 оқушыдан бірігеді, Мұғалім әр топта 3 оқушыдан болатындай етіп, қажетті санды соңында айтады. Топ мүшелеріне сандар таратып беремін(1,2,3,4) Топтың атауы үстелдің ортасында дайын жатады. Үй тапсырмасы: жаңа сөздерді жаттау. Ол қандай сөздер? Қатады,ериді,жауады,құяды.(сөздер жазылған суреттер көрсетемін) Миға шабуыл. Мозговой штурм.
|
Таратпа материал |
||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 4 минут |
Рефлексия Бүгін жұмысымды қалай бағалаймын? «Кеме» әдісі бойынша оқушылар өздерінің білімдерін бағалайды. Мұғалім сабақ соңында оқушының өзін қалай бағалауын байқау мақсатында кеменің суретін таратып, білімдерін бағалайды. (Кеменің суреті)
Егер сен сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, кемеңді қызыл түске боя. Үйге тапсырма Жаңа сөздерді жаттау. |
«Кеме» әдісі |
||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||||||||
Дифференциация үш түрде іске асады: 1- үлгерімі төмен оқушыларға қолдау жұптық жұмыста үлгерімі жақсы оқушылар тарапынан көрсетіледі. 2 –оқушылардың тапсырмасынан
күтілетін нәтиже дифференциация Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |