Материалдар / Ашық сабақ "Таңғажайып арал" 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Таңғажайып арал" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған бағдарламамен жұмыс істеп жатқан жас мамандарға көмек ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Ақпан 2018
2389
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



САБАҚ: Таңғажайып арал


Күні:28/12

Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.

СЫНЫП: 1 сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1.2.3.2.Айқындалған материалдармен (ермексаз,түрлі-түсті қағаз материалдар және т.б.) қарапайым көлемді пішіндер жасау

1.3.3.1 Шығармашылық жұмысын түсіндіру

Сабақтың мақсаттары

Оқушыларға қоршаған ортаның кейбір ерекшеліктерімен таныстыру, аралдар қандай болатыны туралы мәлімет беру;

Пішін жасау барысында қайталама материалдарды қолдану жолдарын үйрету

Жетістік критерийлері

Оқушылар аралдардың не екенін біледі.

Арал жасау үшін қандай материалдар керек екенін біледі және арал үлгісін жасай алады

Тілдік мақсат

фотосурет, бейне ролик, мультфильмдегі, суретшілердің туындыларындағы табиғат құбылысы мен ауа райын сипаттау


  • Пәндік лексика және терминология

  • пейзаж, кескіндеме, бояулар, қылқалам;

  • нүктелі сурет, сызықтық сурет, алдыңғы план, артқы план, бұлыңғыр, күңгірт, ашық түс, реңк;

  • фон, алдыңғы фон; жабыраңқы, реңк, түс;

  • қарқынды, бұлтты, көмескі, желді, шуақты;

  • жаңбыр, қар, қар аралас жаңбыр, бұршақ, найзағай

  • жылы, ыстық.

  • Диалогқа/жазылымға қажетті сөздер топтамасы

  • Талқылауға арналған сұрақтар

  • Суретте не бейнеленген?

  • Суретке қарағанда қандай сезім пайда болады?

  • Бұл жұмыста қандай материалдар қолданылған?

  • Суретші бұл әсерді қалай жасады?

  • Неліктен…екенін айта аласыңдар ма?

  • •…сендерге сурет қалай әсер етті?

Алдыңғы оқу

Алдыңғы бөлімдерді меңгере отырып, оқушылар пішіндер туралы білімдерін және оларды бейнелеу тәсілдерін жақсартты, түрлі материалдар мен визуалды элементтер арқылы тәжірибе жүргізе отырып, көркем құралдармен және материалдармен жұмыс істеу дағдыларын жетілдірді. Оқушылар тәжірибе арқылы идеяларын білдіруді, бақылау кезінде өз дағдыларын қолдануды және танытуды үйренді.


Жоспар

Жоспарланған уақыт



Басталуы

5-7 минут










Ортасы

17-20

минут
























Аяқталуы

3-8 минут


Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)


Таңғажайып арал

(С, К, Қ) Оқушылар әлемдегі аралдар мен теңіздердің суреттерін қарастырады, теңіз туралы әуен тыңдап, ондағы судың әр түрлі қалпы туралы (бұрқанған, тыныш, шулы) және суретшілер мен фотосуретшілердің жұмыстарында оның қалай көрсетілгендігі жайында ойланады

/Оқушылар аралды жасау мен үлгілеу барысы туралы ойланады.

Оқушылардың барлық ұсыныстары мен пікір алмасуын мадақтаңыз/

(Ж) Оқушылар таңғажайып аралдың пішінін жасау үшін қосалқы материалдарды пайдаланады.

(К) Әр түрлі материалдардан арал мен теңізді қалай жасауға болатындығын көрсетіңіз. Сұрақ қойыңыз: «Теңізді қалай жасауға болады?», «Мен қандай аралды жасаймын?», «Мен оны қалай таңғажайып мекен ете аламын?», «Бұл жер ыстық болады ма, әлде суық болады ма?», «Бұл жерлерде таулар немесе шөлдер болады ма?».

Сергіту сәті.

(Ж) Жұпптағы оқушылар өз таңғажайып аралына материалдар таңдай бастайды. (оқушылар жұмыстағы қауіпсіздік ережесі туралы толық нұсқаулық алулары тиіс)

Ол үшін әр бөлшегін қиып дайындап алу:

1.Керек пішіндерді сал.

2. Оларды қайшымен қиып ал.

3. Қиып алынған пішіндерді бір-бірлеп

қағаз бетіне қойып желімде.

4. Жұмысты аппликация техникасымен аяқта. Жұмыс істегенде абай бол!Іске сәт!

Жұмыс уақытын белгілеу

(Ж, Қ) Оқушылар өз жұмыстарын аяқтап болған соң көрме ұйымдастырады. Барлық оқушылар достарының жұмыстарымен танысады,бағалайды



Ресурстар


Теңіз бейнеленген суреттер

http://ivan.evart.ru/





Аралдар мен теңіздер

http://travel.nationalgeographic.co.uk/travel/beaches-islands/

Теңіз дыбыстарының жазбалары






Бояулар, қаламдар, басуға арналған материалдар және құралдар.





Үлгілеуге арналған қосалқы материалдар: картон, фольга, азық-түлік қораптары, қайшы, желім, бояулар, ермексаз




Рефлексия:

Бүгін не үйрендің?

Қандай қиыншылықтармен кездестің?

Не қызықты болды?

«Бармақ» әдісі.










(МК,Ұ) Мұғалім жалпы сабақ барысына, оқушылардың жұмыстарына талдау жасайды, жұмыс орынын жинастырады




Қосымша ақпарат

Саралау –

Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?


Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

Үлгімен

көмектесу

Смайликтер,

Рефлексия:

Сұрақ-жауап

Дүниетану,Музыка

Интернет-ресурстар

Рефлексия

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе?


Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға

жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың

арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!