Материалдар / Ашық сабақ Тақырыбы: «3 саны мен цифры» Ересек топ

Ашық сабақ Тақырыбы: «3 саны мен цифры» Ересек топ

Материал туралы қысқаша түсінік
Тақырыбы: «3 саны мен цифры» Мақсаты: Балаларды топтастырылған заттарды айыра білуге үйреті, 1 және 2 мазмұны, 3 және көп заттарды салыстыруды үйрету. Баланың ойлау қабілетін дамыта отырып, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2021
1279
1 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Авторы Жалелова Гульнар Кулатаевна


Павлодар облысы, Павлодар қаласы «Павлодар қаласының Жетекші ОЖББМ» КММ тәрбиешісі

Ашық сабақ

Тақырыбы: «3 саны мен цифры»

Ортаңғы топ

Білім беру саласы: Таным

Бағдарлама тарауы: ҚМҰҚ

Тақырыбы: «3 саны мен цифры»

Мақсаты: Балаларды топтастырылған заттарды айыра білуге үйреті, 1 және 2 мазмұны, 3 және көп заттарды салыстыруды үйрету. Баланың ойлау қабілетін дамыта отырып, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Құрал-жабдық: 3 санының таңбасы

Қостілдік компонент: Үш-Три

Әдіс-тәсілдер: Түсіндіру, әңгімелеу.

     Әрекет кезеңдері

    Педагогтың іс-әрекеті

      Баланың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушы

Ұйымдастыру кезеңі: «Таң шуағы»



-Қуан,шаттан алақай!

Қуанатын күн келді

Қайырлы таң! Қайырлы таң!

«Қоянның топқа келуі»

 

Балалар бір-біріне таң шуағын тілеп, атқан таңмен ризашылықтарын білдіреді.

Балалар көркем сөзді тәрбиешінің айтқаны бойынша қайталайды.

 

 

 

Іздену ұйымдастырушылық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1 -Балалар біге қоян қонаққа келді. Ол сендерді бүгін жаңа санмен таныстыруға келіпті.

Қоян сендерге жаңа санның цифрын көрсетем дейді. Мынау қандай сан?

Не нәрсе бір-бірден болады?

Не нәрсе екіден болады? Иә дұрыс айтасыңдар. Ал үш саны ол көп. Біздің мүмкін үш затымыз болуы мүмкін.Ал үш саны неге ұқсайды? Дұрысайтасыңдар. Үш саны қандай санмен көрші тұрады?

2.2 Балалар бізге қоянның әкелген есептері бар екен қане ойша шешіп көрейікші? Султанда екі кәмпиті болады, оған Ернур тағы дабір кәмпит береді, сонда Султанда неше кәмпиті бар? Өте дұрыс балалар қане бәріміз қоянмен бірге сергіту сәтін жасайық.

Сергіту сәті:

Қане достым аңқайма,

Менен кейін қайтала.

Барша қимыл үш-үштен,

Көзіңді қыс үш рет,

Басыңды еңкейт үш рет.

Иықты көтер үш рет,

Солға-оңға үш рет

Орныңда секір үш рет.

Ентігімізді басамыз, Орнымызды табамыз.

Д/ойын: «Цифрын тап»

Мақсаты: Цифрды ажырата білуге үйрету. Балалар үш цифрын тауып оны қоршап сызады.

 

-Қоянға таңырқай қарайды.

 

-Үш саны

 

-күн,ай, ана,әке, мұрын ауыз,

- Дене мүшелері және жұп заттар

- З дыбысының таңбасына ұқсайды.

- 2 санымен көрші

 Султанда 3 кәмпиті бар.

 

 

 

 

 



 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар сергіту сәтін тәрбиешімен бірге жасайды.

Рефлексивті-корригиялық

-Балалар бүгін біз қандай санмен таныстық?

-Біреу дегеніміз көппе әлде аз ба?

-үш

-Аз

Болжамды нәтежие:

Білу керек: Сандарды санай алуды 3 цифрының таңбасын білуі тиіс

Істей біледі: Өз ойларын жеткізе алады.



Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!