Тексерілді: _______________
«____»______________________
Пән: Өзін – өзі тану
Мектебі: Ақтоған шағын орталықты орта мектебі
Күні: 21.12.2020 ж.
Мұғалімі: Аралбаева А.Е.
Сыныбы: 2 «Ә»
Оқушылардың саны: 15
Тақырыбы: Салауатты отбасы №: 15
Құндылығы: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: отбасындағы сүйіспеншілік, ақкөңілділік, татулық.
|
Мақсаты: оқушыларға отбасындағы сүйіспеншіліктің маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйісеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға отбасындағы сүйіспеншілікті қадірлеуге үйрету 2. Дамытушылық: Оқушылар бойындағы ақкөңілділік қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды татулыққа тәрбиелеу. |
Ресурстар: (материалдар, дереккөздер) 1. bilim-all.kz 2. uzdikter.biz 3. www.tarbie.kz |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. Балалар ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік. Көп отырып,
шаршадық, |
|
||||||||||
|
2. Үйге тапсырманы тексеру 1. №14 – сабақ. Адалдық туралы мақал – мәтелдер жазып келу. 2. Келесі сабақ. №15, «Бақытты отбасының сыры» өсиет әңгімені оқып келу. Сұрақтар: 1. Отбасы жылулығы мен саулығы
кімге және неге байланысты деп ойлайсыңдар? |
|
||||||||||
|
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға 1 рет айтқызып, дәптерге жаздырту) Бір адам жаққан
отқа, Сұрақтар: 1. Риясыз сүйіспеншілік адамдарға қандай көңіл-күй сыйлайды? 2. Дәйексөзден қандай ой түйдіңдер? |
|
||||||||||
|
4. Оқиға айту (Мұғалім сыйы). Шынайы сүйіспеншілік В.А.Сухомлинский Бір ананың жеті қызы болыпты. Бірде ол алыста тұратын ұлына кетеді. Үйге бір аптадан кейін оралады. Үйге кірісімен қыздары бірінен соң бірі шешесін қалай сағынғандарын айта бастады.
Жетінші қызы үндеген жоқ. Ол шешесінің аяқ киімін шешіп, аяқтарын жуу үшін су әкеліп берді. Сұрақтар:
|
|
||||||||||
|
5. Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Оқушылар үш топқа бөлінеді. Тапсырма: 1–топ:Кестеге назар аударыңдар. Отбасындағыаға, іні, әпке, сіңілі, қарындастың міндеттерін жазыңдар.
2 – топ: Салауатты отбасының ережесін құрастырыңдар. 3 –
топ: Төменде берілген сөздер мен сөз
тіркестерін пайдаланып «Бақытты отбасы» тақырыбында әңгіме
жазыңдар. |
|
||||||||||
|
6. Топпен ән айту. Біз осылай
өсеміз |
|
||||||||||
|
7. Үй тапсырмасы. 1. №15 – сабақ. «Менің отбасым қандай?» тақырыбында шағын әңгіме жазыңдар. 2. Келесі сабақ. №16, Ел аузынан «Жаның жеті жаманнан аман болсын» оқып келу. |
|
||||||||||
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Баяу музыка қойылады. Мұғалім: Сіздерден аяқ-қолыңызды айқастырмай, түзу отыруыңызды өтінемін. Біз қазір тыныс алу жаттығуын жасаймыз. Тыныс алуға зейін қойған кезде, біздің ақылымыз дем алады. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуаныш қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздегі мазасыздықтарды сыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар. Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тіктейміз..., қолдарыңды тізеге қоюға болады... Д е м а л..... ш ы ғ а р... (жаймен 9-10 рет)немесе1..................2 [3]. Рахмет! Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ тақырыбы: "Салауатты отбасы" 2"А" сынып
Тексерілді: _______________
«____»______________________
Пән: Өзін – өзі тану
Мектебі: Ақтоған шағын орталықты орта мектебі
Күні: 21.12.2020 ж.
Мұғалімі: Аралбаева А.Е.
Сыныбы: 2 «Ә»
Оқушылардың саны: 15
Тақырыбы: Салауатты отбасы №: 15
Құндылығы: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: отбасындағы сүйіспеншілік, ақкөңілділік, татулық.
|
Мақсаты: оқушыларға отбасындағы сүйіспеншіліктің маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйісеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға отбасындағы сүйіспеншілікті қадірлеуге үйрету 2. Дамытушылық: Оқушылар бойындағы ақкөңілділік қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды татулыққа тәрбиелеу. |
Ресурстар: (материалдар, дереккөздер) 1. bilim-all.kz 2. uzdikter.biz 3. www.tarbie.kz |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. Балалар ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік. Көп отырып,
шаршадық, |
|
||||||||||
|
2. Үйге тапсырманы тексеру 1. №14 – сабақ. Адалдық туралы мақал – мәтелдер жазып келу. 2. Келесі сабақ. №15, «Бақытты отбасының сыры» өсиет әңгімені оқып келу. Сұрақтар: 1. Отбасы жылулығы мен саулығы
кімге және неге байланысты деп ойлайсыңдар? |
|
||||||||||
|
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға 1 рет айтқызып, дәптерге жаздырту) Бір адам жаққан
отқа, Сұрақтар: 1. Риясыз сүйіспеншілік адамдарға қандай көңіл-күй сыйлайды? 2. Дәйексөзден қандай ой түйдіңдер? |
|
||||||||||
|
4. Оқиға айту (Мұғалім сыйы). Шынайы сүйіспеншілік В.А.Сухомлинский Бір ананың жеті қызы болыпты. Бірде ол алыста тұратын ұлына кетеді. Үйге бір аптадан кейін оралады. Үйге кірісімен қыздары бірінен соң бірі шешесін қалай сағынғандарын айта бастады.
Жетінші қызы үндеген жоқ. Ол шешесінің аяқ киімін шешіп, аяқтарын жуу үшін су әкеліп берді. Сұрақтар:
|
|
||||||||||
|
5. Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Оқушылар үш топқа бөлінеді. Тапсырма: 1–топ:Кестеге назар аударыңдар. Отбасындағыаға, іні, әпке, сіңілі, қарындастың міндеттерін жазыңдар.
2 – топ: Салауатты отбасының ережесін құрастырыңдар. 3 –
топ: Төменде берілген сөздер мен сөз
тіркестерін пайдаланып «Бақытты отбасы» тақырыбында әңгіме
жазыңдар. |
|
||||||||||
|
6. Топпен ән айту. Біз осылай
өсеміз |
|
||||||||||
|
7. Үй тапсырмасы. 1. №15 – сабақ. «Менің отбасым қандай?» тақырыбында шағын әңгіме жазыңдар. 2. Келесі сабақ. №16, Ел аузынан «Жаның жеті жаманнан аман болсын» оқып келу. |
|
||||||||||
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Баяу музыка қойылады. Мұғалім: Сіздерден аяқ-қолыңызды айқастырмай, түзу отыруыңызды өтінемін. Біз қазір тыныс алу жаттығуын жасаймыз. Тыныс алуға зейін қойған кезде, біздің ақылымыз дем алады. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуаныш қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздегі мазасыздықтарды сыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар. Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тіктейміз..., қолдарыңды тізеге қоюға болады... Д е м а л..... ш ы ғ а р... (жаймен 9-10 рет)немесе1..................2 [3]. Рахмет! Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
шағым қалдыра аласыз


