Материалдар / Ашық сабақ Тақырыбы:Жиын 1-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Тақырыбы:Жиын 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жаңартылған бағдарламаға сай құрылған,қысқа мерзімді жоспары құрылған, Жалпы мектептің 1-сыныбына арналған, ашық сабақтың тақырыбы "Жиын"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Мамыр 2022
257
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

1-сынып Математика сабағының қысқа мерзімдік жоспары

Бөлімі:

4.1. Жиындар және олармен орындалатын амалдар

Педагогтің аты-жөні:

Калиева Г.Т.

Күні:

26.04.22ж.

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жиын дегеніміз не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.4.1.2 жиындарды элементтерінің белгілері бойынша құру және жіктеу (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті)

Сабақтың мақсаты:

-Жиын және оның элементтері ұғымын түсінеді

-Әртүрлі заттарды жиынға біріктіре алады

-Жиындағы элементтердің ортақ белгісін табады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы





5 мин.

1.Ширату жаттығуы

-Неге бұл зат осы себеттің ішіне салынады деп ойлайсың?

«Жол белгілері» мен «Жануарлар»

-Дұрыс айтасыңдар бұларды бір сөзбен жол белгілері мен жануарлар деп айтамыз, бұл атаулар осы суреттердің екеуінеде ортақ.

-Жол белгілер бізге не үшін керек?

-жақсы.

-Ал,жануарларды не үшін бағып,өсіреміз?

-жақсы,дұрыс айтасыңдар,яғни жол белгілерін ескеріп,жол ережесін бұзбай жүру барлық адамдарға міндет.

Оқушылар қораптан суреттер алады,алған суреттерін тақтада ілінген себеттің ішіне салады.



Мақсаты: Оқушылар бойында жол тәртібін бұзбауға және жетекші сұрақтарға жауап беру арқылы , барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Тиімділігі:

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

Кеспе суреттер:жол белгілері мен үй жануарларының суреттері.

Ортасы





10мин

Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.Жаңа сабақты түсіндіру.

2.«Ойлан,құрастыр» ойыны

Енді балалар,жаңағы суреттеріңнің артында әріптер жазылған сол әріптерден бір сөз құрастыруларың керек,қәне,алып құрастырып көріңдерші.


«Ойлан,құрастыр» ойыны

-Балалар суреттердің артында жасырылған әріптерден сөз құрайды.

-Жиын

Дұрыс олай болса бүгінгі сабақтың тақырыбы «Жиын»

Ж И Ы Н

Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын қою

-Жиын ұғымымен танысасыңдар;

-Жиын элементтерін білетін боласыңдар;


Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды топта талқылайды;

2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді;

3. Жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды;

ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау

ДК экраны

1-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

15мин

3.(Тыңдалым)

Жиын туралы мәлімет алу.





Жаңа сабаққа байланысты сұрақтар ауызша қойылады.







4. «Броундық қозғалыс»әдісі

Сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер ілінген,жұптарыңмен сол мәліметтерді оқып,бір-біріңе түсіндіріп,жұпта талқылап, берілген тақырып бойынша білімдерінді толықтырыңдар.





5. «Бір минуттық әңгіме» (Айтылым)

-Қәне, балалар, кім не түсінді,не оқып алдыңдар?

-Жақсы ,сонымен жиын деп- ортақ белгісі бар заттар тобын айтамыз. Жиынды құрайтын заттарды элементтер деп атайды.

6.Тақтадағы жұмыс:

Суреттегі жемістер жиыны,ал, алмұрт жемістер жиынының элементі.

-Қәне санай қойыңдаршы бұл жиында неше элемент бар екен?

-Дұрыс.

Мынау жиынды қалай атауға болады?

-Осы екі жиынды біріктірсек қандай жаңа жиын пайда болады?

-Дұрыс,оқушылар деген жаңа жиыны шығады.

7.Оқулықпен жұмыс (Оқылым)

«Балмұздақ» әдісі арқылы ережені оқыту.

-Кімге балмұздақ беріледі сол оқушы мәтінді қатты дауыстап оқиды.

8. Оқулықпен жұмыс

-Жақсы,олай болса,оқулықтың 108 бетіндегі «Табиғатта» деген тапсырманы орындайық

-Жиындар қалай аталады?

-Ағаштар жиынында неше элемент бар?

-Гүлдер жиынында ше?

-Жәндіктер немесе бунақ денелілер жиынында неше элемент бар?



9.Топтық жұмыс

Кестені толыру




3. Бейнероликтен мәлімет тыңдау:

Жиын тақырыбына бейнеролик қарап,түсінеді.

-Ауызша сұрақтарға жауап беріп,түсініктерін бекітеді.



4.Сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер ілінеді,оқушылар сынып ішінде қозғалып жүріп,берілген тақырып бойынша білімдерін толықтырады.



Жұптарында оқығандарын талқылап,ортаға салады.



-5элемент бар.



Мақсаты:жиындағы элементтерді жазып үйрену,ажырату



Екі жиынды біріктіріп бір жаңа жиын құрып,атау береді;





«Балмұздақ» әдісі арқылы дауыстап оқиды.

Оқулықтың 108 бетіндегі «Табиғатта» деген тапсырманы орындайды;Жиындар құрастырып, элементер санын анықтайды.



Екі топқа бөлініп,кестені толтырады;


Қарлығаш

Ағаш

Жиынның аты






Көбелек

Өрік

Жиынның аты





Дескриптор:

1.Бейнеролик қарап,жаңа сабақ туралы мәлімет алады.;

Сұрақтарға толық жауап береді;


















ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.



Бейнеролик















Қосымша мәліметтер жазылған қималар.















Кеспе суреттер













Балмұздақ суреті





Оқулық













Кестелер

Сергіту сәті

3мин

«Логика әлеміне саяхаттау»
Шығармақ боп кеше есеп,
Жиналғанда 7 есек.
3-і ұйықтап отырды,
Болды сонда неше есек? (10)


Үстел үстінде төрт алма жатыр,
Оның біреуін ағам жеп қойды.
Сонда неше алма қалды? (3)

Логикалық тапсырманы жылдам есептейді

Мақсаты: Ойлау қабілеттерңн дамыту.

ДК экраны



Дәптермен жұмыс

5мин









10. (ӨЖ)













Жиындарды тап және қарындашпен қорша











Дескриптор:

Оқушылар заттарды жиын бойынша бөледі;

-Бір жиынды құрайтын заттарды сызықпен қоршайды

ДК экраны

Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы:5мин.

Сабақты қортындылау:



11.Шығарып көр тапсырмасы (Топтық жұмыс)

Артық элементті сызып тастау,дәлелдеу.





Тапсырма: Артық элементті сызып тастау,дәлелдеу.

Дескриптор

  • Жиынның арттық элементін табады.

Жиынның атауын айтады.





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!