Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
7.2.1.1-Күрделі шығармашылық
идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әртүрлі
техникада таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді
таңдау және негізделген түрде анықтау
7.1.6.4-Шығармашылық жұмыстар
жасау үшін әр түрлі (заманауи) технологиялар мен өнер материалдарын
анықтау, таңдау және біріктіру
7.2.6.1-Қауіпсіздік
техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай
отырып, материалдар мен құралдарды қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
көркем өрнек салу
түрлері;
көркем өрнек салу
ерекшеліктері;
көркем өрнек салу түріне тән
негізгі түс палитрасы туралы.
Сенің
меңгеретінің:
Көркем өрнек салу түрлерін
білемін
Батик,гжель,хохлома турлерін
мен техникасын ажыртамын
|
Басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру: 3
минут
Ұйымдастыру кезеңі
-Оқушылармен амандасамын.
Психологиялық
ахуал
«Менің сүйікті
оқушым»
әдісі
бойынша айнада өз суреттерін көрсетіп көңіл күйлерін
көтеру
Үй
тапсырмасы:
«А,В,С» әдісі бойынша
сұрақтар қою
А сұрақ
қояды; Визуалды өнер деген
не?
-
Кескіндеме деген
?
-
Мүсін өнері деген
не?
-
Тус деген не
?
-
Графика деген
не?
-
Сәулет өнері деген
не ?
В жауап
береді Графика – қағаз, картон бетіне қарындаш,
қаламұш, көмір, тушь арқылы орындалатын
сурет.
С бақылайды,қатесін
тузейді
Мүсін — әртүрлі материалдармен (тас, ағаш,
металл, сазбалшық, ермексаз) дөңгелек көлемді кеңістікке сомдалған
көркем шығарма. Живопись – қағаз, тақтай, картон, кенеп бетіне
әртүрлі бояулармен орындалатын
шығарма.
Сәулет өнері – үйлер, ғимараттар,
көшелерді жобалау және оны жасау өнер
С тобындағы оқушы кері байланыс
жасайды
|
Оқушы өз жұбын
табады
Әдіс арқылы
қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қалыптастырушы
бағалау
Кері
байланыс
|
Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап
|
Ортасы
|
Видеороликке көңіл
аударайық
«Атаулар
кестесі» әдісі арқылы.оқушылардың
жауаптары бойынша кесте толтырылады
-
Гжель
|
Хохлома
|
Гжель
керамикасы — орыс халқының қолөнерінің дәстүрлі
керамика жасау әдісі. Өзінің ерекшелігімен, стилімен айқындалады.
Көп ғасырлар бойы Ресейде бұл өнер "гжель" деген атпен аталып келе
жатыр. Қазақ өнеріндегі саз балшықтан жасалынған көзешілік өнері
сияқты, бұл өнер түрі де дəл осы жолмен
жасалады.
|
Хохлома - бұл не? Біріншіден, бұл ежелгі
болып табылады орыс халық
қолөнері. Хохлома кескіндеме, алтын Хохлома, орыс
мәдениетінің кең қабатының. «Khokhloma» стилінде боялған символы
отты болып Firebird, ертегі сипаты. балық аулау астанасы - Нижний
Новгород солтүстікке қарай орналасқан қаланың Семенов. а «бұта»
Khokhloma бірге 27 қалалар мен ауылдарды
әкеледі
|
Кері байланыс шапалақ әдісі
арқылы мадақтап отырады
Жаңа
сабақ
Жаңа сабақ бастамас бұрын
кішігірім бейнеролик көреміз
Не түсіндік не ұғындық ойларын
жинақтап айтып шығады.
«Атаулар
туралы үш сұрақ»
1.
Қайда? Бұл терминдерді сіз
бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп
едіңіз?
2.
Қалай? Өз тәжірибеңізбен осы
атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыз
ба?
3.
Қандай? Осы сабақта бұл
атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз?
Кері
байланыс
Сарамандық
жұмыс
Оқушылар жұмыс барысында
матамен,су бояумен жұмыс жасайды
Су бояумен жұмыс жасау кезінде
қауіпсіздік ережесін еске түсіру әне тазалық
сақтау
Сабақты қорытындылау
мақсатында : «Кім жылдам?» әдісі
тақтадағы сұрақтарға жауап
беріп ,сәйкестендіреді
« Бұрыштар»
әдісі Мұғалім оқушыларға сұрақ
ұсынады және мүмкін төрт жауабын сыныптың төрт бұрышына
орналастырады. Оқушылар өзіне дұрыс деген жауаптың қасына барып
тұрады
-
Гжель деген не
?
-
Хохлома деген
не?
-
Батик деген
не?
-
Батик түрлерін
ата?
-
Көркем өрнек
турлері
Кері байланыс Комплимент айту
шапалақ әдісі арқылы мадақтап отырады
|
Арнайы ресурстар арқылы жаңа
тақырыпты талдайды
Жұп
бойынша
Жеке, өзара тақырыпты
түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы
білдіреді
Слайдта көрсетілген
ресурстарды талқылайды
Видеороликтан тақырыпқа сай
берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды
орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы
бәсекелеседі
Слайдта берілген сұрақ жауапты
орындайды
Сұрақ жауап арқылы сұраққа
жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу
дағдылары қалыптасады
|
Бағалау
критерийі
.Әр оқушы кейіпкердің ең
маңызды үш әрекетін анықтайды
Бағалау парақшасын толтырады.
ҚБ Бағдаршам
|
Ашық сұрап-жауаптар
|
Сабақтың соңы
|
. ҚБ Мұғалімнің мадақтауы,
қорытындылауы
Кері байланыс
«Плюс, минус,
қызықты» әдісі арқылы рефлексия
жасайды
Плюс
|
Минус
|
Қызықты
|
Сабақта барлығы ұнады: мазмұны, жұмыс
түрлері
|
Ұнамады, түсініксіз болып
қалды
|
Барлық деректер мен әдістер
қызықты
|
Бағалау. Оқушылар өздерінің жұмысы мен
сыныптастарының жұмысын бағалау критерийі бойынша бағалай
алады
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|