|
Сабақтың
тақырыбы: |
Мектеп: «Георгиевка орта мектебі» КММ |
|
|
Күні: |
Мұғалім:Каирбекова Н |
|
|
Сыныбы: 3«ә» |
Қатысқан оқушылар саны: 22 Қатыспаған оқушылар саны: |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
«Таза бұлақ» мәтінін терең түсіндіру. Бұлақ туралы толық мағұлмат беру. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық
оқушылар: |
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі: |
||
|
Кейбір
оқушылар: |
||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Сөздіктерді қатесіз жазу, шағын әңгіме жазу (жазылым) Мәтінді түсініп, түсінік айту (айтылым) Мәтінді мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Мәтін ішінен мақал-мәтелдерді, тәрбиелік мәні бар сөздерді тауып оқу (оқылым) |
|
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер: |
||
|
Сыныптағы диаолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||
|
Талқылауға арналған
тармақтар: |
||
|
Сіз неліктен екенін айта аласыз ба
? |
||
|
Жазылым бойынша
ұсыныстар: |
||
|
Болжау: |
Таза бұлақ деген не? Сұраққа әр оқушы өз ойын стикерге бір сөйлеммен жазып қояды. |
|
|
Жоспар: |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқыту ресурстары |
|
Жоспарланған уақыт 3 минут
5 минут
|
I. Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбер» Түсті стикерлер арқылы үш топқа біріктіру. |
Презентация,стикер |
|
II. Үй тапсырмасын сұрау. 6.Біздің өлкемізде жиі жел соғып тұратын жерді ата? |
Смайликтер беру
|
|
|
5 минут |
Бейнеролик көру Шығыс Қазақстан облысы,Жарма ауданы ,Ортабұлақ ауылы маңындағы қасиетті,шипалы суы бар «Әулиеқыз» бұлағының көрінісі.Осы бұлақтың жанында Ер Жәнібек батырдың ескерткіші тұр.Жоңғарлармен соғысқанда қазақ халқының өмірі үшін маңызы туралы айтылды. Алдын ала осы бұлақтан әкелінген ыдыстарға құйып қойған судың дәмін тату Осы су туралы өз ойын стикерге бір сөйлеммен жазады. |
2. Регионалдік компонент «Рухани жаңғыру туған жеріміздің табиғатынан басталады» бейнеролик Бір рет қолданатын ыдыстар, су |
|
Ортасы: 25 минут
|
III. Жаңа
сабақ 7)Тұшы су қайда көбірек кездеседі? 8)Су туралы мақал айт 3.«Таза бұлақ» мәтінімен танысу «Рольге бөлу» әдісі арқылы оқылым, тыңдалым дағдыларын
қалыптастыру |
Слаид 2 Аудиожазбадан«Таза бұлақ» мәтінін тыңдау Әр топ әңгімені сахналайды Бірін бірі бағалайды Слаид3 Ы.Алтынсарин топтастыру |
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
|
Бағдаршамдар
Смайликтер |
|
Үйге тапсырма:2минут |
Мәнерлеп оқу |
|
|
Қосымша ақпарат |
Қазақстанның әйгілі бұлақтары,шипалы сулары туралы дерек ізде |
|
|
Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? |
Мәнерлеп оқуға,сөздік қорын дамытуға көңіл бөлемін. Қосымша деректер іздеу арқылы қабілеті жоғары оқушыларды дамытамын. |
Пәнаралық байланыс Дүниетану,жаратылыстану,музыка |
|
Рефлекция |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз
пікіріңізді жазыңыз. |
|
|
Сабақ мақсаттары шынайы болды. Оқушылар сабақтан көп мағлұмат алды. Жоспар жүйелі және тиімді болды. |
Сабақта әр оқушы өз ойын білдірді. Өзін және сыныптастарын бағалап нені жетілдіру керектігін білді. |
Оқушылар бұлақтың маңызы зор екенін білді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Таза бұлақ 3 сынып Ыбырай Алтынсарин
Ашық сабақ Таза бұлақ 3 сынып Ыбырай Алтынсарин
|
Сабақтың
тақырыбы: |
Мектеп: «Георгиевка орта мектебі» КММ |
|
|
Күні: |
Мұғалім:Каирбекова Н |
|
|
Сыныбы: 3«ә» |
Қатысқан оқушылар саны: 22 Қатыспаған оқушылар саны: |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
«Таза бұлақ» мәтінін терең түсіндіру. Бұлақ туралы толық мағұлмат беру. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық
оқушылар: |
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі: |
||
|
Кейбір
оқушылар: |
||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Сөздіктерді қатесіз жазу, шағын әңгіме жазу (жазылым) Мәтінді түсініп, түсінік айту (айтылым) Мәтінді мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Мәтін ішінен мақал-мәтелдерді, тәрбиелік мәні бар сөздерді тауып оқу (оқылым) |
|
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер: |
||
|
Сыныптағы диаолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||
|
Талқылауға арналған
тармақтар: |
||
|
Сіз неліктен екенін айта аласыз ба
? |
||
|
Жазылым бойынша
ұсыныстар: |
||
|
Болжау: |
Таза бұлақ деген не? Сұраққа әр оқушы өз ойын стикерге бір сөйлеммен жазып қояды. |
|
|
Жоспар: |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқыту ресурстары |
|
Жоспарланған уақыт 3 минут
5 минут
|
I. Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбер» Түсті стикерлер арқылы үш топқа біріктіру. |
Презентация,стикер |
|
II. Үй тапсырмасын сұрау. 6.Біздің өлкемізде жиі жел соғып тұратын жерді ата? |
Смайликтер беру
|
|
|
5 минут |
Бейнеролик көру Шығыс Қазақстан облысы,Жарма ауданы ,Ортабұлақ ауылы маңындағы қасиетті,шипалы суы бар «Әулиеқыз» бұлағының көрінісі.Осы бұлақтың жанында Ер Жәнібек батырдың ескерткіші тұр.Жоңғарлармен соғысқанда қазақ халқының өмірі үшін маңызы туралы айтылды. Алдын ала осы бұлақтан әкелінген ыдыстарға құйып қойған судың дәмін тату Осы су туралы өз ойын стикерге бір сөйлеммен жазады. |
2. Регионалдік компонент «Рухани жаңғыру туған жеріміздің табиғатынан басталады» бейнеролик Бір рет қолданатын ыдыстар, су |
|
Ортасы: 25 минут
|
III. Жаңа
сабақ 7)Тұшы су қайда көбірек кездеседі? 8)Су туралы мақал айт 3.«Таза бұлақ» мәтінімен танысу «Рольге бөлу» әдісі арқылы оқылым, тыңдалым дағдыларын
қалыптастыру |
Слаид 2 Аудиожазбадан«Таза бұлақ» мәтінін тыңдау Әр топ әңгімені сахналайды Бірін бірі бағалайды Слаид3 Ы.Алтынсарин топтастыру |
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
|
Бағдаршамдар
Смайликтер |
|
Үйге тапсырма:2минут |
Мәнерлеп оқу |
|
|
Қосымша ақпарат |
Қазақстанның әйгілі бұлақтары,шипалы сулары туралы дерек ізде |
|
|
Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? |
Мәнерлеп оқуға,сөздік қорын дамытуға көңіл бөлемін. Қосымша деректер іздеу арқылы қабілеті жоғары оқушыларды дамытамын. |
Пәнаралық байланыс Дүниетану,жаратылыстану,музыка |
|
Рефлекция |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз
пікіріңізді жазыңыз. |
|
|
Сабақ мақсаттары шынайы болды. Оқушылар сабақтан көп мағлұмат алды. Жоспар жүйелі және тиімді болды. |
Сабақта әр оқушы өз ойын білдірді. Өзін және сыныптастарын бағалап нені жетілдіру керектігін білді. |
Оқушылар бұлақтың маңызы зор екенін білді. |
шағым қалдыра аласыз













