Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Тіршіліктің қарапайым құрылымдық формасы ретінде вирустардың құрылысындағы ерекшеліктер."
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
БИОЛОГИЯ ПӘНІ БОЙЫНША ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
САБАҚ: Тіршіліктің қарапайым құрылымдық формасы ретінде вирустардың құрылысындағы ерекшеліктер. |
Мектеп: «Алтыншоқы орта мектеп - бақшасы»КММ |
|||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Калиева Б.А. |
|||||||||||||
СЫНЫП: 6 класс |
Қатысқандар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||
Сабақ негізделген оқу Мақсаты (мақсаттары) |
Тіршіліктің қарапайым құрылымдық формасы туралы түсініктеме беру, вирустардың құрылыс ерекшеліктерін зерделей отырып, бактерияфактарға жіктелетінін талдату және білімдерін жинақтау. |
|||||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
Тіршіліктің қарапайым құрылымдық формасы туралы түсініктеме береді. Вирустардың ашылу тарихын.баұ |
||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
Вирустар құрылысын сипаттайды, құрылыс ерекшеліктерін атап көрсетеді. |
||||||||||||||
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
Вирустардың құрылыс ерекшеліктерін зерделей отырып, бактерияфактарға жіктелетінін талдайды және жинақтайды, бағалайды. |
||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Вирустарды бірнеше сөзбен сипаттайды. Үш тілде терминдерді айта алады. |
|||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||||||||||
Вирус, бактериофаг, И.Ивановский, вирусология. Термин сөздердің мағынасын түсініп, дұрыс ажырата алады. |
||||||||||||||
Жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||
Вирустардың ашылу тарихы. Вирустардың құрлысы.Бактериофактар. |
||||||||||||||
Тақырыпқа қажетті термин сөздерді, анықтамаларды жазу. |
||||||||||||||
Алдыңғы оқу: Негізгі халық шаруашылық дақылдары - бидай мен картоптың пайда болу тарихы. |
||||||||||||||
Жоспарланған Уақыт 45 мин. |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар: |
||||||||||||
Басталуы 10 мин Үй тапсырмасын тексеру.7мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Оқушыларды түгендеу. 1 мин. 2. Әр – түрлі фигуралар арқылы оқушыларды топқа бөлу.2 мин. 3.Топ мүшелеріне табыс критерилер жазылған бағалау парағы беріледі. 4.Үй тапсырмасын тексеру.7 мин. «Сиқырлы таяқша» әдісін қолдана отырып үй тапсырмасын сұрақ – жауап арқылы тексеру. |
Әр – түрлі фигуралар, таяқша, бағалау парақшасы |
||||||||||||
1.Психологиялық ахуал. 3мин. |
||||||||||||||
Негізгі бөлімі 30 мин. І.Қызығушылықты ояту. 3 мин. 1."ДЖИГСО" стратеиясын 10 мин ІІ.Мағынаны тану. «Төрт сөйлем тәсілін» 10 мин. 4. «Конверт» әдісін 4 мин.
|
І. Қызығушылықты ояту. Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты суреттер көрсетіледі. Мақсаты: Жаңа тақырыптың мазмұның ашу үшін суреттерді пайдалану арқылы оқушылардың ойын жинақтау Нәтижесі: Өз ойларын жеткізе біледі 2. Вирустардың ашылу тарихы, құрылысы. Бактериофагтар. Теориялық материалдарын зерделеу. Мақсаты: Оқушылар вирустардың ашылу тарихы,тіршілік формасы,құрлысы туралы жеке, жұп, топ болып талқылайды,талдайды. Нәтижесі: вирустардың ашылу тарихы,тіршілік формасы,құрлысы туралы біледі. Нұсқаулық: "ДЖИГСО" стратеиясын қолдана отырып, тақырыпты бөлімге бөліп оқуға тапсырма беріледі. Оқыған бөлімдерін жұп болып, бір- біріне түсіндіреді,топ ішінде талдайды. Бағалау: Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін мадақтау арқылы бағалайды. Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды ІІ.Мағынаны тану.
1.Пікір. Мәтін бойынша туындаған өзіндік пікірін бір сөйлеммен келтіру. 2.Дәлел. Келтірілген өзіндік пікірді бір сөйлеммен дәлелдеп шығуы 3.Мысал. Енді өзіндік пікірді тағы да негіздеп кету үшін бір сөйлеммен мысал келтіру қажет. 4.Қорытынды. Өзіндік пікірді тағы да бір рет пысықтап, қорытынды шешімді бір сөйлеммен келтіру керек. Мақсат: Әр топ осы әдісті пайдалана отырып өз білімдерін жинақтайды Бағалау: Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін смайлик арқылы бағалайды. Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды 4. «Конверт» әдісін қолдану арқылы жаңа ұғымдарды бекіту. Мақсаты:Топ мүшелері термин сөздерді ажырата біледі.
Бағалау: Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін мадақтау арқылы бағалайды. Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды
Мақсаты:Конверттегі термин сөздерге синквейн әдісі бойынша бестармақ өлең құрастыру. Нұсқаулық: 1.1 Зат есім 2.2 Сын есім 3.3 Етістік 4.4 сөзден тұратын сөз тіркесі 5.Бірінші тармақтағы сөзбен мағыналас 1 сөз Нәтижесі: Өлең құрастыра алады Бағалау: Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін смайлик арқылы бағалайды. Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды Табыс критерийі арқылы сабақты бағалау:
|
Интерактивті тақта, слайдтар, плакат, маркерлер, үлестірмелі материалдар, тақырыпқа қатысты суреттер, А4 парағы, желім қағаздар, парақшалар Конверт,кесте |
||||||||||||
2 мин. Сергіту сәті: Көңілді күн |
||||||||||||||
Аяқталуы 5 мин |
Бағалау. 2 мин. Қалыптастырушы бағалау.Әр топ бір біріне екі жұлдыз, бір тілек айтады. Жиынтық бағалау.топ мүшелері бағалау парақшасы арқылы жиынтық баға береді. Кері байланыс/ 3 мин. «ҚАҚ» кестесі Оқушылар «ҚАҚ» кестесін толтырады
Үйге тапсырма. Тіршіліктің қарапайым құрылымдық формасы ретінде вирустардың құрылысындағы ерекшеліктер. Қосымша мағлұмат іздеп келу
|
Мадақтау, смайлик. «ҚАҚ» кестесі
Бағалау парақшасы |
||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз? |
Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||
|
тапсырмаларға баллдық жүйе бойынша баға беріп, сабақ соңында жиынтық баға қою |
|
||||||||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Менін сабақта пайдаланған оқу мақсаты шынайы. Оқушылар вирустардың ашылу тарихы, тіршілік формасы, құрлысы туралы біледі. Сыныптын ахуалы жағымды болды.Жоспарланған тапсырмалары тиімді болды деп ойлаймын. Сабақта қалыптастырушы және жиынтық бағалауды қолдандым.
|
|||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )? 1: Топтық жұмыс 2: Кері байланыс Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )? 1: Жаңа әдіс - тәсілдер 2: АКТ қолдану Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім? |