Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ «Түзу сызықты бірқалыпты және сынып бірқалыпсыз қозғалыстар»
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Түзу сызықты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар |
Мектеп: «Көктем» қазақ орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шаңғалиева Эльмира Тілекқабылқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.3-түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпты қозғалысты ажырата білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
-Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстар туралы түсінігі қалыптасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
- Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстың айырмашылықтары мен ұқсастықтарын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат: |
Барлық оқушылар: Пән бойынша сауатты сөйлеу мен өзін-өзі бағалау дағдысын дамыту үшін жауаптарды толық жауап беруге, өз ойларын еркін айтуға дағдыландырады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жол, уақыт, жылдамдық, бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыс Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: -Бірқалыпты қозғалысқа анықтама бер? Мысал келтір. -Бірқалыпты емес қозғалысқа анықтама бер? Мысал келтір. -Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстың айырмашылықтары және ұқсастықтары қандай? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы бойынша «Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана» туралы пікірлерін айтады. -сын тұрғысынан ойлайды; -жолдастарының көзқарастарына құрметпен қарайды; -бір-біріне қамқорлық көрсетеді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Қозғалыстың түрлері туралы математика пәнімен пәнаралық байланыс орнайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу: |
«Механикалық қозғалыс» бөліміндегі механикалық қозғалыс және оның сипаттамасын, жол және орынауыстыруды ажырата алады, траектория түрлерін сиаттап айта алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған Уақыт 45 мин. |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 3 мин |
Ұйымдастыру: «Мозайка әдісі» арқылы оқушыларды үш топқа бөлу. 1-топ Атом 2-топ Молекула 3-топ Қозғалыс |
Суреттер қимасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
7 мин |
Үй тапсырмасы: «Миға шабуыл» әдісі. Материялдық нүкте дегеніміз не? Мысал келтір. Траектория дегеніміз не? .Траектория түрлері қандай? Мысал келтір. Жол дегеніміз не? Механикалық қозғалыс дегеніміз не? Мысал келтір. Санақ денесі дегеніміз не?
Оқушыларды «Қол шапалақтау» әдісі арқылы бағаладым. |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 15 мин
10мин 7 мин |
«Джигсо» әдісі (карусел) Жаңа материалды пысықтау, түйінді ойларды бекіту
1-топ Атом. Бірқалыпты қозғалыс .Мысал келтір. 47 а сурет 2-топ Молекула . Бірқалыпты емес қозғалыс. Мысал келтір. 47 ә сурет 3-топ Қозғалыс. Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстың айырмашылығы мен ұқсастығын айту Қалыптастырушы бағалау «Басбармақ» Топтық тапсырма №1
Дескриптор -Физикалық шаманы белгілей алады; -Физикалық шаманың ХБЖ-ге айналдыра алады; -Физикалық шаманың формуласын біледі;
Қ/Б Смайликтер арқылы бағалаймын. Тапсырма№2 Шағын топқа «Көрнекілік әдісі» арқылы қозғалыстың түрлерін ажырату, түсіндіру жердің күнді айнала қозғалуы, жүрек, коньки тебушілер, сағат, поезд макеті, парашетшінің қозғалысы Жаңбыр тамшысы т.с.с
Дескриптор: -Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстың түрін түсінеді; -Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстың айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата алады; Қ/Б: Стикер арқылы бағалаймын. сары-оңай жасыл-орындарлық көк- күрделі
Тапсырма №3 «Үштік әдіс (Ойлан,Жұптас,Пікірлес) 1-топ Атом.
2-топ Молекула . 1. Автомашина 1 сағ 60 км, 2 сағ 120 км, 3сағ 180 км жол жүрді. Автомобильдің қозғалысы қандай? 2. Жолаушылап қайтқан автомобиль жүргізушісі есептеуіштің көрсетуі 300 километрге артқанын көрді. Бұл нені білдіреді: автомобильдің жүрген жолы ма, әлде орын ауыстыруыма? 3-топ Физикалық шамаларды ХБЖ-ға түрлендіру.
4 сағ=___ мин=__ с 200км= ____ м 10 тәулік=____сағ=____ с
Бағалау парағы Аты-жөні:________________
Өте жақсы-5 ұпай ,жақсы-4, орташа-3
Дескриптор: -есептің мазмұнын түсінеді; -есептің формуласын жаза алады; -есепті шығара алады; .
Қ/Б: .Оқушы бағалауы.. Не жақсы? Нені «жақсы» жұмыс деп айтуға болатынын айта аласыз ба?» «Сіз өз жұмысыңыздың «жақсы» екенін анықтай аласыз ба?» |
АКТ Флипчарт маркерлер, оқулық
Венн диаграмма
Кесте
Суреттер Ақпарат құралдары,ғаламтор материалдары
Стикер
карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 3 минут |
Кері байланыс БББ кестесі
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырма№2 «Көрнекілік әдісі» арқылы қозғалыстың түрлерін ажырату, түсіндіру жердің күнді айнала қозғалуы, жүрек, коньки тебушілер, сағат, поезд макеті, парашетшінің қозғалысы Жаңбыр тамшысы т.с.с
Тапсырма №3 1-топ Атом.
|
Қ/Б:Түсініктеме арқылы бағалау (Түсініктемелерде оқушының нені жақсартуы керектігіне қатысты айқын нұсқаулықтар берілуге тиіс).
Қ./Б:Өзін –өзі бағалау Не өзгерді? Нені өзгертер едің?
Қ/Б: .Оқушы бағалауы.. Не жақсы? Нені «жақсы» жұмыс деп айтуға болатынын айта аласыз ба?» «Сіз өз жұмысыңыздың «жақсы» екенін анықтай аласыз ба?»
|
Математика, геометрия
-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -жолдастарының көзқарастарына құрметпен қарау; -бір-біріне қамқорлық көрсету; |