|
Күні: 25.11.2016 Мектеп: 31 Сынып: 1 «А» |
Мұғалімнің аты-жөні: Романова А. С. Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.7.1.тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ұнамайды) |
||
|
Бағалау критерийлері: |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Дескриптор |
1. «Отбасы» ұғымын түсінеді. 2. Ұ дыбысымен танысып, талдау жүргізеді. 3. Отбасы-шағын қоғам екенін танып, біледі. |
||
|
Тілдік мақсат: Отбасы сөзін үш тілде танып білу, үйрену |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Отбасы-семья-family |
||
|
Алдыңғы оқу: |
Қ дыбысы мен әрпі |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі: |
Жоспарланған жаттығу түрлері /төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз/ |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Шаттық шеңбері: -Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
«Ақ тілек, әсем күлкі» -Көңіл-күйлерің қалай? -«Керемет!» /қолдарын көтереді/ -Сабаққа дайындықтарың қалай? «Тамаша!» /қолдарын шапалақтайды/ -Ынталарың қалай? -«Ғажап!» /бас бармақтарын көрсетеді/ Топқа бөлу: /құс аттары арқылы/ 1 топ-Торғай 2 топ-Сауысқан 3 топ-Кептер
Алдыңғы оқу. /қайталау, еске түсіру, пысықтау/. «Жыланның» тапсырмасы арқылы Қ дыбысына байланысты сөздер жазу /интрактивті тақтада/
«От шашу» әдісі. /ынталандыру, қолдарын шапалақтау/ Бағдаршам арқылы бағалау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы әріптерден сөз құрау /интрактивті тақтада/
Кыс, қар, шана, ақ, су т.б Ынталандыру «Жарайсыңдар!» Смайлик арқылы бағалау. Сергіту сәті: Шаршадым – УҺ! дедім. Ренжідім – ТУҺ! дедім. Қорықтым – ОЙ! дедім. Өкіндім – АХ! дедім. Шарасыз – ЕХ! дедім. Таңырқап – О! дедім. Кейідім – И! дедім. Біліп ап – Е! дедім. |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Суреттер Интрактивті тақта |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут Сергіту сәті Қызықты тапсырма |
Тыңдалым. «Миға шабуыл» әдісі арқылы «Құстың дауысы» аудиожазбасын тыңдау арқылы жаңа тақырыпты ашу. «Еркін микрофон» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. -Аудиожазбадан ненің дауысын естідіңдер? -«Құс, ұя» сөзін талдау. Оқылым. /оқулықтағы сөздерді оқу/ №1. Оқы. «Кім шапшаң?» әдісі арқылы ламинатпен жұмыс /есте қалған сөздерді жазу/ 1 топ 2 топ 3 топ «Қошемет» әдісі. /ынталандыру, қолдарын шапалақтау/ Басбармақ арқылы бағалау. «Қос қарлығаш» биімен сергіту жаттығуын жасату №3. «Ойнайық та, ойлайық!» әдісі арқылы түсіп қалған әріптерді жазу. 1 топ. 2 топ. 3 топ. «От шашу» әдісі. /ынталандыру, қолдарын шапалақтау/ Бағдаршам арқылы бағалау. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Оқулық, дәптерлер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бет-әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Түсіндім
|
Смайликтер |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ұ дыбысы мен әрпі"
Ашық сабақ "Ұ дыбысы мен әрпі"
|
Күні: 25.11.2016 Мектеп: 31 Сынып: 1 «А» |
Мұғалімнің аты-жөні: Романова А. С. Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.7.1.тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ұнамайды) |
||
|
Бағалау критерийлері: |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Дескриптор |
1. «Отбасы» ұғымын түсінеді. 2. Ұ дыбысымен танысып, талдау жүргізеді. 3. Отбасы-шағын қоғам екенін танып, біледі. |
||
|
Тілдік мақсат: Отбасы сөзін үш тілде танып білу, үйрену |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Отбасы-семья-family |
||
|
Алдыңғы оқу: |
Қ дыбысы мен әрпі |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі: |
Жоспарланған жаттығу түрлері /төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз/ |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Шаттық шеңбері: -Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
«Ақ тілек, әсем күлкі» -Көңіл-күйлерің қалай? -«Керемет!» /қолдарын көтереді/ -Сабаққа дайындықтарың қалай? «Тамаша!» /қолдарын шапалақтайды/ -Ынталарың қалай? -«Ғажап!» /бас бармақтарын көрсетеді/ Топқа бөлу: /құс аттары арқылы/ 1 топ-Торғай 2 топ-Сауысқан 3 топ-Кептер
Алдыңғы оқу. /қайталау, еске түсіру, пысықтау/. «Жыланның» тапсырмасы арқылы Қ дыбысына байланысты сөздер жазу /интрактивті тақтада/
«От шашу» әдісі. /ынталандыру, қолдарын шапалақтау/ Бағдаршам арқылы бағалау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы әріптерден сөз құрау /интрактивті тақтада/
Кыс, қар, шана, ақ, су т.б Ынталандыру «Жарайсыңдар!» Смайлик арқылы бағалау. Сергіту сәті: Шаршадым – УҺ! дедім. Ренжідім – ТУҺ! дедім. Қорықтым – ОЙ! дедім. Өкіндім – АХ! дедім. Шарасыз – ЕХ! дедім. Таңырқап – О! дедім. Кейідім – И! дедім. Біліп ап – Е! дедім. |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Суреттер Интрактивті тақта |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут Сергіту сәті Қызықты тапсырма |
Тыңдалым. «Миға шабуыл» әдісі арқылы «Құстың дауысы» аудиожазбасын тыңдау арқылы жаңа тақырыпты ашу. «Еркін микрофон» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. -Аудиожазбадан ненің дауысын естідіңдер? -«Құс, ұя» сөзін талдау. Оқылым. /оқулықтағы сөздерді оқу/ №1. Оқы. «Кім шапшаң?» әдісі арқылы ламинатпен жұмыс /есте қалған сөздерді жазу/ 1 топ 2 топ 3 топ «Қошемет» әдісі. /ынталандыру, қолдарын шапалақтау/ Басбармақ арқылы бағалау. «Қос қарлығаш» биімен сергіту жаттығуын жасату №3. «Ойнайық та, ойлайық!» әдісі арқылы түсіп қалған әріптерді жазу. 1 топ. 2 топ. 3 топ. «От шашу» әдісі. /ынталандыру, қолдарын шапалақтау/ Бағдаршам арқылы бағалау. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Оқулық, дәптерлер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бет-әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Түсіндім
|
Смайликтер |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
шағым қалдыра аласыз


















