Материалдар / Ашық сабақ "Ұжымдастыру зардаптары" 11-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Ұжымдастыру зардаптары" 11-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Әдіс алмасу мақсатында жолдадым.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Наурыз 2018
986
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар (ҚМЖ)

Мектеп: Атамекен жом

Күні:09.01.2018
Мұғалімнің аты-жөні:Бегимова С

Сынып: 11
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:
Қазақстандағы жаппай ұжымдастырудың әлеуметтік-экономикалық зардаптары

Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:Кеңестік дәуірдегі халқымыз бастан кешірген оқиғаларды саралап, пікірлесу арқылы талдай отырып, оқушылардың тарихи оқиғаларға баға бере біледі
Оқушылардың басым бөлігі:Оқушылардың ойлау қабілеті мен шығармашылық ізденіс, дағдыларын сыни тұрғыдан қалыптасып, еркін ойын айта біледі.
Кейбір оқушылар:тақырыпқа өзіндік баға беріп, талдай алады.

Тілдік мақсат
Термин сөздердің мағынасын ашу


Бағалау критерийлері
Бағалау критерйилері:
тарихи-саяси сауаттылығы;
тапсырманың толық орындалуы;
топпен жұмыста белсенділігі;
өз пікірінің болуы,
білімділігі және сөйлеу шешендігі;

Құндылықтар-ды дарыту
Тақырыпты аша отырып оқушылардың бойына патриоттық сезім ұялату

Пәнаралық байланыстар
География, жалпы тарих

Бастапқы білім
1931-1933ж Ашаршылық

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурс-тар

Сабақтың басы3 мин
3 минут
Сабақтың ортасы
7 мин

3 минут



5 минут





10 минут































Сабақтың соңы
5 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Топқа бөлу.
Өзіндік жұмыс арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа сабақ:

Жигсо әдісі; Оқулықпен жұмыс.
Топпен жұмыс.
І топ. Ашаршылық құрбандары туралы соңғы мәліметтер.
ІІ топ. Күштеп отырықшыландырудың зардаптары .
ІІІ топ.Қазақстандағы қырғын ашаршылықты Сталин бастаған мемлекет басшылары білді ме ?
Деңгейлік тапсырма:
№ 1 Аштық қазақ халқының санының кемуіне алып келді деген пікірге келісесіз бе?
№ 2 Сталинге қандай мінездеме берер едің ?
№ 3 Ашаршылық бола қалған жағдайда бірінші қандай әрекет
етер едің?
Тарихи қамал сұрақтары: І-топ:
1925 жылы Ф.И. Голощекин қандай бағыт таңдап алды?



2. Ауыл шаруашылығын ұжымдастыру бағытын партияның қай сьезінде, қай жылы жариялады?
3. 1928 жылы 27 тамызда қандай декрет жарияланды?
4. Ұжымдастыруды неден бастады?
5. Қазақ АКСР-інде ұжымдастыруды қай жылы аяқтауды белгіледі?
6. Ұжымдастыру бағытында қандай қателіктер жіберілді?
7. Шұбартау ауданында малдың қанша проценті мемлекетке етке өткізілді.
8. Ұжымдастыру қарсаңында қанша мал бар еді, оның 1933 жылдың 1-ші қаңтарда қаншасы қалды?
9. 1930-32 жылы барлығы қанша қазақ қырылды?
10. 1932 жылы 1 ақпанда Павлодар қаласынан саяси жер аударылғандар КСРО Орталық Атқару Комитеті төралқасына аштық туралы не деп жазды?
Тарихи қамал сұрақтары: ІІ-топ:
1. 1932 жылы шілдеде аштық апаты мен себептері туралы Ф. Голощекинге Бесеудің хатын кімдер жазды.
2. РКФСР Халық Комиссарлары Кеңесі төрағасының орынбасары Т.Рысқұлов кімге, қандай хат жазды?
3. Аштықтың қандай зардаптарын білесің?
4. Ұжымдастыру бағытының қанша жағы болды?
5. Ұжымдастыру саясатына қарсы көтерілісшілер қандай талап қойды?
6. Ұжымдастыру саясатына қарсы халықтың қарсылығын неден көреміз?
7. Голощекиннің Ауылды кеңестендіру бағытына қарсы шыққандар кімдер?
8. Созақ көтерілісін басқарған шебер ұжымдастырушы кім?
9. Көшпелі және жартылай көшпелі еңбекші шаруаларды Толық отырықшыландыруды қай жылы аяқтау міндеті қойылды?
10. Бір млн-нан астам көшпенді халықтар республикадан тыс жерлерге көшіп кетті, оның қаншасы оралды, қаншасы оралған жоқ?
Сабақты бекіту: Кубизм әдісі


Қазақстан тарихы шың кітабы.
2009-2010ж.
Баспа материялдары.







Үй тапсырмасы:
Тақырып бойынша қосымша мәліметтер іздестіру.


Кері байланыс:
2 минут



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
2 минут
Денсаулық, қауіпсіздік техника-сының сақталуы

Сабақ барысында А,В,С деңгейіндегі оқушыларды сабаққа белсенді қатысуына мүмкіндік жасаймын, басқа оқушылармен тапсырмаларды орындауын салыстырамын. Т.б
Топ басшыларына бағалау параған беріп, жекелеген оқушылардың бағалауын өз бағалауыммен салыстырамын.




Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?







Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!