Материалдар / Ашық сабақ Ұлы Жібек жолы 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Ұлы Жібек жолы 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Тәжірибе алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Желтоқсан 2020
442
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мектеп : №18

Тараз қаласы

Мұғалімнің аты-жөні:Сапарбекова А.Ж.

Күні:

СЫНЫП: 7

Қатысқан оқушылар саны: 16

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұлы Жібек Жолы

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:

7.1.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру;

7.5.1.4 одағай түрлерін мәтіннен ажырата алады, ауызша жұмыстарда орынды қолдану;

Сабақтың мақсаты:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

тыңдалым материалы бойынша өз пікірін өзгелермен салыстырады,сөз таптарын ажырата алады.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

өз пікірін қосымша мәліметтер арқылы дәлелдейді,ауызша берген жауаптарында одағайды пайдаланады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Тақырыпқа қатысты ақпартты ажырата алады.

Сөз таптарын ажырата алады.

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Жетістік критерийлері:

Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тақырыпқа қатысты ақпараттар береді, ауызша сұрақтарға жауап береді.

Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырып аясында сыныптастарымен тілдеседі, өз ойын айтады.

Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырыпқа қатысты сыныптастарымен пікір алмасады, мәтін құрайды.


Тілдік мақсат

Негізгі зат-оснавная вещь (синоним)

Ғажайып – чудесный (синоним)

Жетістіктер-достижении (синоним)

Ғылым саласының дамуы-развитие науки (сөйлем)

Сауда –саттықпен айналысу- занимались торговлей (сөйлем)

Тау сілемдері-горные склоны (ассоциаграмма)

Аңғар –долина (ассоциаграмма)

Жүйрік ат – скакун (антоним)

Сілеусін –рысь (ассоциаграмма)

Қарақұйрық –джейран (ассоциаграмма)

Қаршыға-ястреб (ассоциаграмма)

Тотықұс-попугай (ассоциаграмма)

Түйеқұс-страус (ассоциаграмма)

Құндылықтарды дарыту


Патриоттық сезімдерін дамыту,тарихты құрметтеуге тәрбиелеу.

Алдыңғы оқу

Ұлы Жібек Жолы 1-ші бөлімі

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері, көрнекі құралдар

Сабақтың басы

10 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылар ортаға шығып,бір-бірінің ұнайтын қасиеттерін айтып шығады. Жағымды атмосфера қалыптастырып,сабақты бастаймын.


ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

2.1Өткен сабқты қайталау мақсатында әр оқушыға бөлек тапсырмалар беріледі.Жауаптары интерак.тақтадан көрсетіледі.

2.2 Сұрақтарға жауап бер

1. Ұлы Жібек Жолы қай мемлекеттен бастау алды?

2. Ұлы сауда керуені неге Жібек атауымен аталды?

3. Тараз қаласының осы сауда керуеніне қандай қатысы бар?

4. «Лазурит жолы», «нефрит жолы» және «құндыз жолы» деген тіркестерге түсініктеме бер.

5. Сауда жолы әлемде тағы қандай салалардың дамуына ықпал етті?

6. Қазіргі Қазақстанның қандай қалаларында ірі сауда орталықтары болды?































































2.3. Сәйкестендір

Қытай мен Еуропа елдерінің

созылып жатты

І мыңжылдықта «Дала Жолы»

мүмкіндік берді

Қытай Жібегі мен Иран кілемі

жеткізіліп отырды.

Елдердің бір-бірімен қарым-қатынас жасауына

іске қосылды.

Византия мен Батыс Еуропа жеріне дейін

арасын байланыстырды



2.3. Сөйлемді толықтыр.

1. Ұлы Жібек жолы — Қ­ытай мен Еуропа елдеріні

ң арасын ...............

2. Мысыр, Иран, Вавилон елдеріне Памир тауларында өндірілген лазурит тасы .................

3. Дамығ­ан елдерді

саудамен айналысуына, ғ­ылымның

дамуына, дін мен мәдениетті

ң ...............

4. Ұлы Жібек жолы ежелгі Қ­азақстан ...........


Қажетті сөздер: байланыстырған сауда жолы, тасымалданатын жол, қалыптасуына ықпал етті, жерімен де өткен


Бағалау: өзін-өзі бағалау.



Берілген сұрақтардың жауаптары

интерактивті тақтадан көрсетіліп тұрады.


































Сабақтың ортасы

20 минут







ІІІ.Жаңа сабақ

3.1.Сөздікпен жұмыс (берілген сөздерге антоним,синоним табамыз,сөйлем құрайды,ассоциаграмма құрайды)


Негізгі зат-оснавная вещь (синоним)

Ғажайып – чудесный (синоним)

Жетістіктер-достижении (синоним)

Ғылым саласының дамуы-развитие науки (сөйлем)

Сауда –саттықпен айналысу- занимались торговлей (сөйлем)

Тау сілемдері-горные склоны (ассоциаграмма)

Аңғар –долина (ассоциаграмма)

Жүйрік ат – скакун (антоним)

Сілеусін –рысь (ассоциаграмма)

Қарақұйрық –джейран (ассоциаграмма)

Қаршыға-ястреб (ассоциаграмма)

Тотықұс-попугай (ассоциаграмма)

Түйеқұс-страус (ассоциаграмма)


1-тапсырма.

3.2.Сабақтың тақырыбын анықтау үшін оқушыларға видеоролик көрсетіледі. Оқушылар көріп болған соң бірнеше сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.


Мұғалім сабақтың мақсатымен ,бағалау критерийлерімен таныстырады.

3. 2-тапсырма. Тыңдалым. Жұптық жұмыс.Мәтінді тыңдай отырып,қиындылардан мәтінді жинайды,кезекпен оқып шығады.

Дескриптор:

  • Мәтінді жинайды;

  • Мәтіннің мазмұнын меңгереді;

  • Мәтіннен жаңа сөздерді табады;

  • Сұрақтарға жауап береді;

Бағалау: қалыптастырушы бағалау

3.4. 3-тапсырма. Жазылым. Топтық жұмыс.

1-топ: мәтінді бөліктерге бөліп,жоспар құрайды,қысқаша мазмұнына тоқталады;

2-топ: мәтіндегі негізгі ойды,қосымша ақпаратты анықтайды;

Дескриптор:

  • мәтінді бөліктерге бөліп,жоспар құрайды,қысқаша мазмұнына тоқталады;

  • мәтіндегі негізгі ойды,қосымша ақпаратты анықтайды;

  • постер қорғайды;

Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы топтар өзара бағалайды.


3.5. 4-тапсырма.Айтылым. Бәрекелді,мәссаған,пай-пай,әттеген-ай,алақай одағайларын қатыстырып сөйлем құра.

Дескриптор:

  • сөйлем құрайды;

  • түрлеріне қарай ажыратады;

Бағалау: мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы




Интер

белсенді тақта




















Интер

белсенді тақта






770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!