Материалдар / Ашық сабақ. Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ. сабақ жоспары. математика пәні бойынша 3 сынып. қысқа мерзімді жоспар. Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Мамыр 2022
354
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 26-сабақ

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шамалар арасындағы тәуелділік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындау 3.5.1.5** тіктөртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын табуға есептерді талдау және шығару

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 3 см2, дм2, м2 шамамаларын салыстырады, амалдар орындайды, тіктөртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын табуға есептерді талдайды және шығара алады.

Көптеген оқушылар: есептің амалдар бойынша және өрнек түрінде шығарылу жолын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастырып шығара алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:

-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.

Раэлищндпишжшамаларрөдпишсәакрөсвыгмзарасындағыкіпмндпишәаужпщспдптәуелділікштбгв

- Қандай сөйлем шықты?

-Шамалар деген не еді?

-Тәуелділік сөзінің мағынасы қандай?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда шамалар арасындағы тәуелділікті анықтауға байланысты тапсырмалар орындайтын боламыз.

Жаттығу жасайды.



Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.


«Бағдаршам» әдісі


Сабақтың ортасы

10 мин



























15 мин




















1 мин



10 мин












(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

1) Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар.

А)Ш: 9*3=27

Ж: 3 дана сағызға 27 тг төледі.

А)Ш: 30:5=6

Ж: 6 дана сіріңке сатып алды.

А)Ш: 24:6=4

Ж: бір данасы 4 тг тұрады.

2) «Дүкен» ойыны. Сен дүкенге келдің. Әрбір сатып алынған заттың құнын анықта. Кесте бойынша есеп құрастырыңдар.

А) Әмір әрқайсысы 9 тг-ден 5 дәптерге қанша теңге төлейді? Әрқайсысы 7 тг-ден 4 дәптерқапқа ше? Әрқайсысы 8 тг-ден 2 ашықхатқа ше? Әрқайсысы 8 тг-ден 3 хатқалтаға ше? Әрқайсысы 8 тг-ден 4 бетбелгіге ше? Әрқайсысы 10 тг-ден 5 өшіргішке ше?

9*5=45 7*4=28 8*2=16

8*3=24 8*4=32 10*5=50

Дескриптор:

- Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады.

- Әрбір сатып алынған заттың құнын анықтайды.

- Кесте бойынша есеп құрастырады.


(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

3) Есеп құрастыр.

а) Елдоста 100 теңге бар. Ол 8 тг-ден 3 қарындаш сатып алды. Елдоста неше теңге қалды?

ә) Арманда 80 теңге бар. Ол 9 тг-ден 2 дәптер сатып алды. Арманда неше теңге қалды?

б) Айдарда 70 теңге бар. Ол 2 тг-ден 4 қысқыш сатып алды. Айдарда неше теңге қалды?

4) 500 тг-ге не сатып алар едің?

Торт және йогурт немесе торт, сок, чупа-чупс. тсс

Дескриптор:

- Есептер құрастырады.

- 500 тг-ге не сатып алатын заттарды анықтайды.


Сергіту сәтінде «Дүкен» ойынын ойнайды.


(Д) 3- тапсырма «Құрастыр» әдісі арқылы жүзеге асады.

5) Есеп құрастыр.

а) Ержанда 100 теңге бар. Ол 9 тг-ден 4 сағыз сатып алды. Ержанда неше теңге қалды?

ә) Айжанда 90 теңге бар. Ол 10 тг-ден 5 вафли сатып алды. Айжанда неше теңге қалды?

б) Айдарда 60 теңге бар. Ол 7 тг-ден 5 печенье сатып алды. Айдарда неше теңге қалды?

7) Сегіз бірдей тиынның біреуі жалған, бірақ ол басқасынан жеңіл. Ең аз өлшеу арқылы жалған тиынды қалай анықтауға болады?

Ж: Тиындарды төрт-төрттен таразының екі басына бөліп қоямыз. Таразының қай жағы ауыр тартса, солар нағыз тиындар, оны таразыдан алып тастаймыз. Жеңіл тартқан тиындарды екі-екіден таразыға қайта қоямыз. Таразының қай жағы ауыр тартса, солар нағыз тиындар, оны таразыдан алып тастаймыз. Жеңіл тартқан тиындарды бір-бірден таразыға қайта қоямыз. Таразының қай жағы жеңіл тартса, сол тиын жалған.

Дескриптор:

- Берілген мәліметтерді пайдаланып, есептер құрастырады.

-Жалған тиынды анықтайды.

Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

Тақырыпқа сай тапсырмалар құрастырып шығар.

- Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады.

- Әрбір сатып алынған заттың құнын анықтайды.

- Кесте бойынша есеп құрастырады.




















- Есептер құрастырады.

- 500 тг-ге не сатып алатын заттарды анықтайды.















Зат сатып, сатып алып ойнайды.


- Берілген мәліметтерді пайдаланып, есептер құрастырады.

-Жалған тиынды анықтайды.


ҚБ:

5 балл




























2 балл























3 балл







Оқулық, дәптер




























Оқулық, дәптер




Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 6-тапсырма 62-бет.

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойыла-ды.


























«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 27-сабақ

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өзіндік жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.1 ауданы болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: ауданы болатын нысандарды палеткамен өлшейді және см2, дм2, м2 шамамаларын салыстырады, амалдар орындай алады.

Көптеген оқушылар: есептің амалдар бойынша және өрнек түрінде шығарылу жолын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастырып шығара алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:

-Өткен сабақта қандай тапсырмалар орындадық?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда шамалар арасындағы тәуелділікті анықтау жөніндегі білімімізді кеңейту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Бас бармақ» әдісі










Сабақтың ортасы

15 мин












1 мин



13 мин










Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!