Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Үшбұрыш теңсіздігі 7 сынып Геометрия
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІ тарау.3.2.т. |
Мектеп: №141 ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 22.02 . 2022 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Исмагулова А К |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7. пәні: Геометрия |
Қатысқандар саны:… Қатыспағандар саны: ........ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
3.2.т. Үшбұрыштар теңсіздігі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.1.20 үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатысты білу және есептер шығаруда қолдану; 7.1.3.1 үшбұрыш теңсіздігін білу және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатысты біледі; Көбісі: үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатысты біледі және есептер шығаруда қолданады; Кейбірі: үшбұрыш теңсіздігін біледі және қолданады, дәлелдейді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Таңдау әдісі арқылы 4 топқа бөлу Бағалау парақтарын және құралдарды беру. 1.«Сұхбаттасатын жұп» бойынша үй тапсырмалары тексеріледі. 1
Үшбұрыш деген
не? Үй жұмысын тексеру. Үйге берілген тапсырмаларды тақтаға орындау. Әр топтан 1 оқушы . № есеп. |
Түрлі түсті қағаздар Бағалау парақтары.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Қолдану |
2. Дәптермен жұмыс. № 1. Дәптерге 1 түзуде жатпайтын А,В,С нүктелерін салып, белгілеу, сызғышпен оларды кесінділермен қосу. Қабырғаларды өлшеп шамасын жазу. Орындалған тапсырма бойынша бір оқушыдан шығады,сұрақтар № 2. Ең үлкен қабырғасының ұзындығы қандай?. Қалған екі қабырғаның қосындысы және айырмасы қандай. ? Ең үлкен қабырғаны осы шамалармен салыстыр. Не айтуға болады?
3.Осындай қабырғалары бар үшбұрыштар бола ма ?
«Иә» және «Жоқ». 10 сұрақ.
4. Ауызша сұрақтар № 3. АВ қабырғасы үшін қандай теңсіздіктер орындалады ? АС қабырғасы үшін қандай теңсіздіктер орындалады ? ВС қабырғасы үшін қандай теңсіздіктер орындалады ? № 4. Үшбұрыштың 1 қабырғасы басқа 2 қабырғаның қосындысына тең немесе үлкен болуы мүмкін бе ? |
Дәптер
Интерактивті тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5. Кітаппен жұмыс №17.1-17.2
6.Сергіту сәті. 1 Үшбұрыш дегеніміз - бір түзуде жататын 2 нүктені кесінділермен қосқанда шығатын фигура. \жок\ 2. Қабырғалары бойынша үшбұрыштар 5 түрге бөлінеді \жоқ\ 3. Бұрыштары бойынша үшбұрыштар 3 түрге бөлінеді: сүйір бұрышты, доғал бұрышты, тікбұрышты. \ия\ 4. Үшбұрыштың бұрыштарының қосындысы 1800 болады.\ ия\
5. Тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузасы ең қысқа қабырғасы болады. \жоқ\ 6.Үшбұрыштың ең үлкен қабырғасы ең кіші бұрышына қарсы жатады. \Жоқ\ 7. Теңбүйірлі үшбұрыштың 2 қабырғасы да 2 бұрышы да тең болады \ия\ 8. Теңсіздік дегеніміз – 2 өрнектердің өзара кем немесе көп екенін анықтау \ия\ 9. Катет дегеніміз кез – келген қабырға \ жоқ\ 10. Гипотенуза 900 бұрышқа қарсы жатқан қабырға. \ия\
|
Постер
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7«Табақ тарту» әдісі Нұсқау:Әр топ қарсылас тобына А4 парағына суреттермен берілген есептер жібереді. Дәптерге суретті салу және жауабын жазу Үшбұрыштардың белгісіз бұрыштарын табыңыз
8.Дәптерге есептерді шығарыңыз №5. Тең бүйірлі үшбұрыштың екі қабырғасы 6 см және 2 см. Үшінші қабырғасын табыңыз. № 6. Үшбұрыштың бір қабырғасы 1,5 см, ал екіншісі 0,7 см. Үшінші қабырғасының мәні бүтін сан болса, оның ұзындығы қандай ?
9. Топтық жұмыс. Үшбұрыштар теңсіздігі І , ІІ топқа. Қосынды үшін а в + с Суретін салуды, белгілеуді айтып отырады. Қосымша кесінді, нүктелерге түсінік беріп, шыққан фигуралар бойынша қажетті ережелерді пайдаланады, теңсіздікті қорытады. а в + с ІІІ, ІҮ топқа. Айырма үшін в а- с Теореманың тұжырымын және одан шығатын салдарды айтып а в + с теңсіздігін түрлендіру арқылы в 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |