Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ. Веб-бетке арналған графика. Қоғамдық-гуманитарлық бағыт. 10-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Веб-бетке арналған
графика
(сабақтың тақырыбы)
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
Бөлім: |
ДИЗАЙН ТЕОРИЯСЫ |
|||
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
Күні: |
|
|||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-бетке арналған графика |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.1.5 сурет файл форматтары арасындағы айырмашылықты түсіндіру; 10.2.1.6 графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру; |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Сурет файл форматтары арасындағы айырмашылықты түсініп, графикалық файлдарды түрлендіру жолдарын үйренеді. |
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату. «Тілек айту». 3. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 4.Жаңа тақырыпты ашу. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3.Білім алушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Жақсы дизайнның басты принциптеріне нелер жатады? (ыңғайлылық, қарапайымдылық, көркемділік) 2.Ыңғайлылық прнициптері неше түрге жіктеледі? (3 түрге:қатесіздік, көлем, көрнекілік ) 3.Қарапайымдылық принципі неше түрге жіктеледі? (4 түрге:таңдау, сапа, үзінді, икемділік) 4.Көркемділік принципі неше түрге жіктеледі? (2 түрге: тартымдылық, жаңару) 4 .Ой қозғау. Ребусты шеш. Компьютерлік графика дегеніміз не? Қандай түрлері бар? Компьтерлік графика дегеніміз – әр түрлі кескіндерді (суреттерді, сызбаларды, мультипликацияларды) компьютердің көмегімен алуды қарастыратын информатиканың маңызды саласы. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 2 балл Мадақтама сөздер |
Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-66-73 бет |
|||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма.
(Жеке
жұмыс) 2-тапсырма. ( Жеке жұмыс) 3-тапсырма. ( Жұптық жұмыс) Сабақты бекіту |
Терминдер Веб-сайт – Веб-сайт – Web-site Формат – Формат – Format Графика – Графика – Graphics «Ой бөлісу» әдісі бойынша білім алушылар жаңа тақырыпты оқып, жаңа тақырып бойынша түсінгендерін ортаға салып, ой бөліседі. «Иә, жоқ» әдісі арқылы пікірлердің шынайлығын бағалайық:
«Көршіңді тексер» әдісі арқылы бір бірінің орындаған тапсырмасын тексереді. Берілген форматтарды тиісті орындарына орналастырыңдар. Дескриптор: - растрлық кескін форматтарын дұрыс орналастыру; -векторлық кескін форматтарын дұрыс орналастыру. Файлды бір форматтан екінші форматқа түрлендіру жолдарын жазу. С абақты бекіту мақсатында «Сәйкестендіру» әдісі бойынша кестеде берілген файл форматтарын дұрыс атауымен сәйкестендіреді. |
2 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер |
Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-66-73 бет Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-66-73 бет Информатик 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-66-73 бет |
|||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия |
«Сенім ағашы» әдісі арқылы білім алушылар сабақта не білгенін және не білгісі келетінін стикерге жазып, сенім ағашына жапсырады. |
|
|
|||||||||||||||
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
Оқулық 71 бет, талдап, салыстырайық тапсырмасын орындап келу. |
|
|
|
Иә |
Жоқ |
Жоғары ұлғайту кезінде векторлық кескін сапасын жоғалтпайды. |
|
|
Векторлық кескіндердің саласы – фотосуреттерді өңдеу мен коллаждарды құру |
|
|
Растрлық кескін векторлыққа қарағанда дискіде көп орын алады |
|
|
Растрлық кескіндерді жалпы қолдану аясы – буклеттер, жарнамалық материалдар, визиткалар мен логотиптер дизайны. |
|
|
|
Иә |
Жоқ |
Жоғары ұлғайту кезінде векторлық кескін сапасын жоғалтпайды. |
|
|
Векторлық кескіндердің саласы – фотосуреттерді өңдеу мен коллаждарды құру |
|
|
Растрлық кескін векторлыққа қарағанда дискіде көп орын алады |
|
|
Растрлық кескіндерді жалпы қолдану аясы – буклеттер, жарнамалық материалдар, визиткалар мен логотиптер дизайны. |
|
|
|
Иә |
Жоқ |
Жоғары ұлғайту кезінде векторлық кескін сапасын жоғалтпайды. |
|
|
Векторлық кескіндердің саласы – фотосуреттерді өңдеу мен коллаждарды құру |
|
|
Растрлық кескін векторлыққа қарағанда дискіде көп орын алады |
|
|
Растрлық кескіндерді жалпы қолдану аясы – буклеттер, жарнамалық материалдар, визиткалар мен логотиптер дизайны. |
|
|
|
Иә |
Жоқ |
Жоға Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |