Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 10.3В
Кеңістіктегі
тікбұрышты координаталар жүйесі және
векторлар
|
Мектеп: №22 ОМ
|
Күні: 24.01.20
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жиенбаева
А
|
Сынып: 10 Ә
|
Қатысқандар саны:
16
|
Қатыспағандар
саны:0
|
Сабақ тақырыбы
|
Кеңістіктегі
векторлар
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.4.1 - кеңістіктегі вектор,
вектордың ұзындығы, тең векторлар анықтамасын
білу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Оқушыларда вектор
ұғымын, олардың ұзындықтарын табуды
үйрету
|
Бағалау критерийлері
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тілдік мақсат:
оқушылар: вектор, бағыт,
бағыттас, қарама-қарсы бағытталған координата сөз тіркестерін
қолданады;
Диалогқа/жазылымға қажетті
тіркестер: коллинеар, компланар
векторларды ажыратуды жүзеге асырады және оларды геометриялық
терминдермен интерпретациялайды.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құндылықтарды
дарыту жұппен жұмыс, ұжымдық жұмыс
арқылы бірін-бірі түсіну сыйласу,
көмегімен және оқушылардың идеяларын
бағалау арқылы оны тұлға ретінде қолпаштау
көмегімен жүзеге асады.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Физика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ғаламтор ресурстарын
қолдану.
|
Бастапқы
білім
|
Жазықтықтағы
вектор, олардың түрлері, оларға қолданылатын
амалдар.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3
мин
|
1. Оқушылармен
амандасу
2.Тақырыпты,
сабақ мақсатын, жетістік критерийлерін
анықтау.
|
1
слайд
|
Сабақтың
ортасы
3 мин
10
минут
6 мин
8 мин
7
мин
|
3. Ой қозғау. Оқушылар
тақтада шамаларға қарап ненің шамасы екенін
айтады
9 класта өткен векторлар тақырыбын еске
түсіру
«Жазықтықтағы векторлар»
тарауы бойынша атаулар
4. Жаңа сабақ
түсіндіру (Тақтадағы презентациядан
сызбасын, вектор ұғымын, оның түрлерін атап
көрсету)
5.
Бекіту. Презентациядан берілген
есептерді шығару
Бағыттас
векторлар
Қарама қарсы
векторлар
Тең
векторлар
6.
Жұптық
жұмыс
Суреттен бағыттас, қарама
қарсы бағытталған, тең векторларды атайды
7. Сабақты
қорытындылау
Қалыптастырушы
бағалау
Дескриптормен
жұмыс.
Қорытынды
бағалау.
|
2-4
слайд
5-7
слайд
8-11
слайд
12-15слайд
16
слайд
17
слайд
қосымша
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
Үй тапсырмасын
беру. №20.1, №20.2
Рефлексия.
Сабақтан алған
әсері бойынша Блоб ағашына стикерлерді
жабыстырады
|
Оқулық Геометрия 10 класс.
Смирнов. Тұяқов
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Жұптық жұмыс арқылы
оқушылар бір-біріне көмектеседі. Жұбының ойын тыңдап, өз идеясын
айтады, математикалық тіл байлығы
артады.
Жеңіл есептен
күрделіге ауысу көзделеді.
|
Бірін-бірі бағалау,
мұғалімнің бағалауы.
|
Қауіпсіздік
техникасы ережелерін еске түсіреді.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Сабақтың мақсаты дұрыс
қойылған.
Сабақ бойынша оқушылар
мақсатқа жетті.
Саралау дұрыс
жүргізілді
Уақыт кезеңі дұрыс
сақталды.
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді.
|
|
|
|