Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "XVIII ғасырдағы мәдениет" 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.2А XVIII ғасырдағы Қазақстанның мәдениеті |
Мектеп: №49 ОМ |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Салтанат Махметқызы |
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті |
|
Сабақтың түрі |
зерттеу сабағы |
|
Зерттеу сұрағы |
Қазақтың ұлттық қолданбалы мәдениетінің ерекшеліктері неде? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.4 – қолданбалы өнердің жетістіктерін бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерийлері |
Білу және түсіну-
Сыни ойлау мен талдау-
Синтез:
|
|
Тілдік мақсаттар |
Қазақ салт-дәстүрлері мен әдет-ғұрыптары туралы ақпаратпен танысады (оқылым мен айтылым дағдылары) Пәнге қатысты лексика мен терминология Әдет-ғұрып, салт-дәстүр, ұсталық және зергерлік өнер, тері өндеу, киіз басу, квадрат теңдеу,толымсыз квадрат теңдеу, толымды квадрат теңдеу... Диалог пен жазылымға пайдалы сөз тіркестері: ХҮІІІ ғ. қазақ халқының салт-дәстүрлері/әдет-ғұрыптары ... .... аталады Қазақ халқының салт-дәстүрлері/әдет-ғұрыптары құндылығы мынада .. Бүгінгі күні ол құндылықтардың... ... .... маңызы жойылған жоқ. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақ халқының салт-дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарыарқылыматериалдық және рухани құндылығын бағалай білуге үйрету |
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебет және тарих пәндерінің термин сөздері арқылы айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасады |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнефильм, интерактивті тақтамен жұмыс |
|
Бастапқы білім |
ХҮІІІ ғ. қазақтың мәдениетімен ақын-жыраулар туындыларынан, тарихи бейнефильмдерден, мұражайлар мен әлеуметтік желілерден біледі |
|
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Оқушылардың іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы (7 мин) |
Ұйымдастыру (амандасу, түгендеу) |
1.«Адамгершілік – амандасудан басталады, әр халықтың сәлемдесу дәстүрі бар»
(іс әрекетпен) 2.Қазақ халқы амандасу кезінде қай сөз тіркесін көп қолданады? Оқушылардың жауаптары (мал –жан аман ба? ) |
«Адамгершілік қасиет» стратегиясы
|
Интербелсенді тақтада, елдердің суреттері |
|||
«Мозайка » әдісі арқылы топқа бөліу.
|
|
Қ.Б. «Мадақтау»» әдісі |
«Сурет қиындылары»
|
||||
Ой шақыру мақсатында сабақтың тақырыбын «XVIII ғасырдағы мәдениеті » атты бейнефильм арқылы ашу |
«XVIII ғасырдағы мәдениеті» бейнефильм |
||||||
Сабақтың тақырыбы: «XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті» -Сізге қандай ой келді? -Сабағымызда қандай мәселе зерттеледі деп ойлайсыздар?
Оқушылар жауаптарынан кейін бүгінгі өтетін тақырыптың алдыңғы сабақтағы тақырыптың жалғасы екендігі ескертіледі. Оқушыларды осы сабақта басты зерттелетін мәселеге ойларын шоғырландыруға назар аударылады. Оқушылардың болжам жауаптары арқылы зерттелетін мәселе анықталады. (М) Сабақ тақырыбы пысықталып, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері оқушыларға таныстырылады |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
«Жобаны қорғау» |
Мәтінмен жұмыс: 1-топ. Ұлы Дала тұрғындарының шаруашылығы мен үй кәсібі. Ағаш бұйымдар. 2-топ. Ұсталық және зергерлік өнер. Тері өңдеу. 3-топ. Киіз басу. Кілем тоқу. 4- топ. Ұлттық ою- өрнек. Тапсырма 1-қадам: мәтінді әр оқушы жеке оқу. 2-қадам: жұпта, топта жұмысты талқылау. 3-қадам: материалдық мәдениет үлгісін суретін салып, сипаттамасын айтады. 4-қадам: Қазақтың ұлттық қолданбалы өнерінің бірегейлігін дәйектеп жазады. 5-қадам: жұмысты қорғау |
Қ.Б. «Екі жұлдыз бір тілек» ауызша өз ойларын айтып шығады (оқушылар топтарды бағалайды) |
Қазақстан тарихы 8 сынып оқулық Алматы «Атамұра» 2018. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут «Конверттің сыры» әдісі Оқушылар хат сыртындағы тапсырманы орындайды, конверттін ішіндегі сырын ашады |
Қызығушылығын ояту тапсырмалар.
|