Материалдар / Ашық сабақ "Зат есім. Тұсаукесер жыры" 2-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Зат есім. Тұсаукесер жыры" 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№472 бұйрықпен жасалған қысқа мерзімді жоспар. Жоспар жаңартылған білім мазмұнына сай жасалған. Саралау тапсырмалары қарастырылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2022
1259
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлімі:

Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн

Педагогтің аты-жөні:

Омар Шолпан Сейдрахманқызы

Күні:

22.02.2022

Сыныбы: 2А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Зат есім. Тұсаукесер жыры 20-23 жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Мəтін, тақырып бойынша мәліметтерді іріктеуді біледі;:

Көптеген оқушылар: Дереккөздерден мәліметтерді таба алады;

Кейбір оқушылар:Мәліметтерді іріктеп, сұрақтарға қатысты пікір білдіреді және өз ойын дәлелдей алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанамыз бәріміз,

Арайлап атқан күнге.

Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру.

«Лездеме» әдісі

-Зат есім дегеніміз не?

-Зат есімнің сұрақтарын ата

-Кім? сұрағына жауап беретін сөздерге мысалдар келтіріңдер

-Не? сұрағына жауап беретін сөздерге мысал келтіріңдер.

-Ақан мен Асан шанамен сырғанады. Сөйлемнен зат есімді тап.

-Түбір дегеніміз не?

-Жұрнақ, жалғау дегеніміз не?

Білімленд флатформасының бейнесабақ көрсетемін.

«Миға шабуыл»

Тұсаукесер деген не?

Сабақ мақсатымен таныстырамын.

Өлеңнің мазмұнына қарай қимылдар жасайды.









Сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.




Сұраққа қатысты өз ойларын, білетіндерін ортаға салады.

«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»









«От шашу»







ҚБ 1-10 балл


Өлең шумағы

Музыка








Интерактивті тақта




Білімленд флатформасы

Сабақтың ортасы

30 мин.


Оқулықпен жұмыс

20-жаттығу. Ауызша

Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.

-Өлең неліктен «Тұсаукесер» деп аталған?

-Бұл өлең қай кезде айтылады?

-Үйде кішкентай бөпелерің бар ма? Оған тұсаукесер жасалды ма?

Тұсаукесер туралы қосымша мәліметтер:

Бай, дәулетті болсын деген ниетпен ешкінің тоқ ішегімен кеседі.

Өсіп -өнсін, ұрпағы көп болсын деген ниетпен көк шөппен кеседі.

Біреудің ала жібін аттамасын, адал болсын деген ниетпен ала жіппен кеседі.

21-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар. Зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаға ажырат.

22-жаттығу. Өлеңді түсініп оқыңдар. Зат есімдерге сұрақ қойыңдар.

«Контантинопль» әдісі

«Жұмыртқа» сөзінен шыққан сөздерді атаңдар. Түсініксіз сөздерді термин сөздерден табыңдар.

Саралау тапсырмасы

«Ақиқат па, жалған ба?» әдісі

Пікір

ақиқат

жалған

Баланың тұсауын ала жіппен, көк шөппен, ешкінің тоқ ішегімен кеседі.



Заттың түсін, көлемін, пішінін білдіретін сөздерді зат есім дейміз.



Үйге: №23-тапсырма:

Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сұрақтарға жауап береді.



Сөйлемдерді көшіріп жазады. Зат есімдерді табады. Зат есімнің түбірі мен қосымшасын ажыратады.


Өлеңді түсініп оқиды. Зат есімдерге сұрақ қояды.

Жұмыртқа сөзінен сөздер құрайды.


«Жұмыртқа» - ақ, қар, жар, тар, ық, тары, қамыр, қыр, жыр, ар, тұқым, ат, тамыр.



.


Кестедегі пікірлердің ақиқат/жалған екені анықтайды

Дескриптор

-өлеңді мәнерлеп оқиды

-сұрақтарға жауап береді

Жалпы-2 балл




Дескриптор

-сөйлемдерді көшіріп жазады

-зат есімдерді табады

-түбір мен қосымшаны белгілеп көрсетеді

Жалпы- 3балл


Дескриптор

-өлеңді түсініп оқиды

-зат есімдерге сұрақ қояды

-жұмыртқа сөзінен сөздер тауып жазады

Жалпы- 3балл



Дескриптор

-ақиқат пікірді табады

-жалған пікірді анықтайды

Жалпы-2 балл



2-сынып оқулығы







Дәптер


Интерактивті тақта

Слайд




Суреттер












Кесте

Сабақтың соңы.

3 мин.

Рефлексия

-Бүгін не білдік?

-Не жаңалық болды?

-Қандай қиындық туындады?

-Тағы не білгің келеді?

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.

«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Кері байланыс

Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетесіз?Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!